پرداخت هزینه‌ کارت های توریستی توسط ویزا کارت و مستر کارتدوستان عزیز تاکنون در مورد کارت های اعتبای و دبیت کارت یا کارت‌های گردشگری شنیده‌اید؟ این کارت، نوعی کارت اعتباری است که به منظور کمک به گردشگران و کاهش هزینه‌های آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال بسیاری از گردشگران بیشتر از همه مایلند تا از بناهای تاریخی و جاذبه‌های مناطق مختلف دیدن کنند و با استفاده از این نوع کارت اعتباری به آسانی می‌توانند از مکان‌های مهم و تاریخی دیدن نمایند. برای این منظور گردشگران می‌بایست این کارت را خریداری نمایند. استفاده از این کارت علاوه بر اینکه در کاهش هزینه‌ها به گردشگران و توریست‌ها کمک می‌کند، بلکه باعث صرفه جویی در زمان برای آن‌ها نیز می‌شود به این ترتیب که دیگر نیازی نیست در صف‌های طولانی برای تهیه بلیط بازدید از مکان‌های گردشگری منتظر بمانند. بر اساس خبری که رویترز منشر کرده است شرکت ویزا کارت و مسترکارت پیشنهاد پرداخت هزینه‌ کارت های توریستی را برای گردشگران داده است تا به تفحص و کاوش غیر مرسوم در اتحادیه اروپا، پایان دهد. به منظور کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در ادامه با تراپی همراه شوید.

هزینه‌ کارت های توریستی

پرداخت هزینه‌ کارت های توریستی توسط ویزا کارت و مستر کارت

شرکت ویزا کارت و مستر کارت پیشنهادی را مطرح نموده است که طی آن هزینه‌ی کارت‌های اعتباری توریستی را پرداخت نماید تا در اتحادیه‌ی اروپا جریمه‌ها را سرکوب کند و به بررسی‌های غیر مرسوم در اتحادیه اروپا پایان دهد.

کمیسیون اروپایی، که به مدت ده سال است با پرداخت هزینه و کارت اعتباری سر و کار دارد , و در زمینه هزینه‌ کارت های توریستی می‌گوید ، هزینه‌های تبادلات غیر واقعی که در آن بانک خریدار مبلغی را به بانک مربوط به کارت اعتباری می‌پردازد،  باعث می‌شود که مصرف کنندگان هزینه‌های بیشتری را متحمل شوند. می‌دانید علت چیست؟ علت این است که درآمد بانک از همین هزینه‌ها تامین می‌شود که مصرف کنندگان آن را می‌پردازند.

شرکت ویزا، اپراتور شبکه پرداخت‌های کلان، و نزدیک‌ترین رغیب او شرکت مسترکارت به منظور پرداخت  هزینه‌ کارت های توریستی پیشنهادی را مطرح کرده است که طی آن 0.2 درصد از هزینه‌ی پرداختی دبیت کارت‌های افراد غیر اروپایی که مربوط به فروشگاه‌ها است و حدود 0.3 درصد از هزینه‌ی مربوط به پرداخت‌های کارت‌های اعتباری برای آن‌ها در نظر گرفته شود. به این ترتیب هزینه‌ای که افراد غیر اروپایی متحمل خواهند شد برابر است با هرینه‌ای که افراد اروپایی می‌پردازند و به این ترتیب هزینه‌ها برای هر دو برابری می‌کند. همانطور که می‌دانید این مسئله موضوعی بود که بعد از سال 1997 در موسسه تحقیق و بررسی اتحادیه اروپا توسط EuroCommerce مطرح شد.

این گروه که اعضای آن عبارتند از : Carrefour ، Marks & Spencer  ، Lidl و Metro از این پیشنهاد استقبال کردند اما در مورد تفاوت این قیمت برای تراکنش‌های آنلاین و آفلاین جهت پرداخت  هزینه‌ کارت های توریستی انتقاد کردند. در ارتباط با پیشنهاد قیمیت که برای تراکنش‌های آنلاین پیشنهاد داده شده، دبیت کارت حدود 1.15 درصد و کارت های اعتباری حدود 1.50 درصد شارژ مشخص داشته باشند و این قانون برای حدود 5 سال و نیم در نظر گرفته شده است.

هزینه‌ کارت های توریستی

گروه lobbying می‌گوید :

برای کارت‌های اعتباری که در اتحادیه اروپا صادر می‌شود چنین تفاوت قیمتی قائل نشده‌اند. بنابراین برای ما کمی سخت است علت این مسئله را درک کنیم که چرا فروشندگان  بایستی برای یک خطر پیش بینی شده، هزینه‌ی بیشتری را متحمل شوند در حالی که این خطر تنها می‌تواند به علت اختلال در صدور کارت‌های اعتباری برای آن‌ها به وجود آید تا بتوانند به حد کافی از بروز تقلب در این زمینه پیشگیری کنند.

گروه مصرف کنندگان اروپایی  از فروشندگان خواسته است که هزینه‌های ذخیره شده‌ی مصرف کنندگان رابه  آن‌ها بازگرداند.

افراد دیگر تنها یک ماه فرصت دارند تا قبل از اینکه کمیته تصمیم خود را اتخاذ نماید نظر خود را اعلام نمایند که آیا با این پیشنهاد موافق هستند یا خیر. که این افراد نیز نظر خود را اعلام کردند و طبق خبری که توسط رویترز منتشر شد، آن‌ها خواستار کاهش این مبالغ هستند.

البته این مسائل هنوز هم جای بحث دارد و این شرکت‌ها به هیچ نتیجه‌ی درست و مشخصی در این باره دست نیافته‌اند.

دوستان همیشگی تراپی، از این که تا پایان این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. عزیزان در صورتی که با هرگونه مشکلی مواجه هستید آن را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آماده‌ی پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان هستند.

1398/01/31
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان