نقش مستر کارت در دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری

اگر شما دوست عزیز با  شرکت بزرگ مستر کارت آشنایی داشته باشید از خدماتی ارزنده‌ای که این شرکت برای کاربران ارائه کرده ‌است نیز اطلاع دارید. به طور مثال شما با در دست داشتن کارت‌های اعتباری ویزا کارت می‌توانید انواع پرداخت‌های آنلاین نظیر پرداخت هزینه رزرو هتل را انجام دهید. امکان پرداخت با استفاده از عکس سلفی از طریق مسترکارت برای نیز شما وجود دارد. حتی مستر کارت یک ویژگی امنیتی جدید برای جلوگیری از صدور صورتحساب خودکار ارائه کرده است. اما برنامه جدید مستر کارت در زمینه دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری ، می‌باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نقش مستر کارت در دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری لطفا تا پایان این مقاله با تراپی همراه شوید.

آگاهی از نقش مستر کارت در دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری

مستر کارت در تلاش است تا در دیجیتالی کردن زنجیره‌ی ارزش تجاری سنگاپور شرکت داشته باشد، زیرا این زنجیره ارزش شامل پلتفرم تجاری سراسری و منحصربه فرد خود مستر کارت یعنی Mastercard Track  می‌باشد که با همکاری مایکروسافت توسعه یافته است، به علاوه پلتفرم تجارت شبکه شده‌ی سنگاپور (NTP).

NTP  به طور رسمی در ماه سپتامبر ارائه شد و به عنوان یک نقطه توقف برای تراکنش‌های خدماتی بین کسب و کارهای شخصی و همچنین بین کسب و کارها و دولت معرفی شد. این خدمت جدید به عنوان جایگزین پلتفرم‌های فعلی دولتی نظیر TradeNet و TradeXchange ارائه شده است.

دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری

هدف از این کار این است که اسناد و مدارک فیزیکی شامل ادوات گمرکی و فاکتورهای کسب و کار را به فرم دیجیتال تبدیل کنند. بازار مالی تجاری تریلیون دلاری می‌تواند رقابتی‌تر شود، اگر در بخش بالقوه تجزیه و تحلیل داده‌ها دقیق‌تر شود. شایان ذکر است که شرکت‌ها برای استفاده از NTP هزینه ماهیانه پرداخت می‌کنند.

انتظار می‌رود با روند مذاکره‌ای که گمرک سنگاپور با چین در زمینه‌ی پیوند سیستم تجاری این دو با یکدیگر داشته‌اند، به علاوه پروسه‌های تنظیم کننده تجارت در هلند، دیجیتالی کردن زنجیره‌ی ارزش تجاری به امری جهانی تبدیل شود

Straits Times در ماه سپتامبر گزارش داد که کشورهای جنوب شرقی آسیا همچنین ممکن است ابتکار عمل خود را برای گسترش اسناد تجارت، گسترش همکاری اقتصادی و گسترش تجارت در داخل آسیا و جنوب شرقی آسیا گسترش دهند.

مسترکارت اشاره کرده است که در محیط تجارت بین المللی امروز، علیرغم بخش‌هایی از فرآیند کسب و کار با کسب و کار که دیجیتالی هستند، هنوز شکاف‌های بزرگ و پر هزینه‌ای باقی است به نظر می‌رسد که این هزینه‌ها در حال افزایش باشد و به ناکارآمدی تقریبا نیمی از تمام معاملات تجاری جهانی که هنوز بر روی کاغذ انجام می‌شود، نیز افزوده شود.

به این ترتیب، Mastercard Track  که به NTP متصل است، تراکنش‌های الکترونیکی کارآمد و امن و پرداخت‌های تلفیقی بین خریداران و تامین‌کنندگان در سراسر جهان را تسهیل می‌کند. این شرکت تجارت بین الملل را به پایان رسانده و به دیگر شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهره‌وری را افزایش دهند، رقابت را افزایش دهند و به فرصت‌های جدید دست یابند.

از اوایل سال 2019، این کسب و کار قادر به نگهداری، بازیابی و تبادل اطلاعات کلیدی مربوط به خود و شرکای تجاری خود از طریق مخازن ایمن و مجاز ثبت نام این شرکت‌ها در سراسر جهان خواهد بود. این دایرکتوری مرکزی از بیش از 4500 فهرست تکمیل شده به یک مکان افزوده خواهد شد و غربالگری و انبار کردن تامین کنندگان کارآمد‌‌تر خواهد بود.

دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری

NTP با حمایت Mastercard Track احتمالا راه برقراری ارتباط کسب و کارها با یکدیگر را ساده‌تر خواهند کرد و صادرات را به ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط تقویت می‌کند. همچنین دیدگاه دیگری وجود دارد  که Mastercard Track  راه را برای این کسب و کارها هموار می‌کند، زیرا آن‌ها به دنبال تامین کنندگان بزرگ در سراسر جهان هستند.

و همانطور که پلتفرم Mastercard Track گسترش می‌یابد، در حالی که سفارش خرید و اطلاعات صورت‌حساب را به یکدیگر متصل می‌کند، کمک می کند تا همه نوع پرداخت نیز انجام شود (مبتنی بر حساب، کارت یا انتقال بانکی).

در همین حال، Mastercard ارتباط خود را با شرکت fintech از سراسر جهان از طریق برنامه خود به نام Start Path ادامه می‌دهد، که پشتیبانی از استارت‌اپ‌های بعدی که دوباره به آینده تجارت باز می‌گردد را دنبال می‌کند.

گرامیان، امید است مطالبی که در قالب این مقاله در مورد نقش مستر کارت در دیجیتالی کردن زنجیره ارزش تجاری ، برای شما عزیزان ارائه کردیم مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

از توجه و همراهی‌تان بسیار سپاسگزاریم.

1398/02/25
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان