مسترکارت با افزایش تورم ، دو بانک ونزوئلا را مسدود می کندمستر کارت با افزایش تورم خدمات خود را به دو بانک ونزوئلا که توسط دولت دونالد ترامپ مجازات شده‌اند؛ مسدود کرده است. چهارشنبه گذشته ، مشتریان بانک ملی نیروهای مسلح بولیوی (BANFANB) و بانک کشاورزی ونزوئلا از بستر پرداخت بین المللی مسترکارت جدا شدند. این اقدام فقط چند هفته پس از صدور فرمان اجرایی ایالات متحده برای ثابت ماندن دارایی‌های دولت ونزوئلا در ایالات متحده و ممنوعیت تمام معاملات با کشور ونزوئلا و نهادهای مرتبط با آن انجام می‌شود. این مصوبه به Mastercard ، Visa و سایر بنگاه‌های خدمات مالی اجازه می‌دهد تا فعالیت خود را در ونزوئلا تا ۲۲ مارس ۲۰۲۰ ادامه دهند. Mastercard هنوز بیانیه عمومی در مورد تصمیم یکجانبه خود صادر نکرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تراپی همراه شوید.

مسترکارت با افزایش تورم

مسترکارت با افزایش تورم خدمات خود را به دو بانک ونزوئلا مسدود کرد

پس از صدور این خبر، BANFANB با بیانیه‌ای مسترکارت را به ارتکاب "نقض آشکار حقوق بشر مشتریان" متهم کرد. این بانک دولتی همچنین اعلام کرد که از عصر چهارشنبه موفق شده کارت‌های اعتباری خود را به ۶۰ درصد از سیستم بانکی ونزوئلا وصل کند.

البته بانک کشاورزی ونزوئلا هنوز بیانیه عمومی در این زمینه صادر نکرده است.

در اوایل سال جاری ، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC)، بانک مرکزی ونزوئلا و سه بانک دولتی دیگر را تحریم کرد.

در پاسخ به کناره‌گیری مسترکارت ، سرپرست ملی بانک‌‌های ملی ونزوئلا چهارشنبه با نمایندگان خدمات بانکی و خدمات مالی جلساتی را برگزار کرد تا در مورد پیشرفت در ساخت یک زیرساخت مالی مستقل صحبت کند. چندین سیستم عامل پرداخت از جمله Suiche Nacional و C2P در حال توسعه هستند ، در حالی که یک سیستم پرداخت بیومتریک در حال حاضر در یک دوره آزمایشی است.

شرکت پیمانکاری و مهندسی چین Huanqiu ، وابسته به CNPC ، بنا به گزارش ها به Sinovensa اطلاع داده است که از ۳ سپتامبر به حالت تعلیق درآمده و با استناد به ۵۲ میلیون دلار فاکتورهای پرداخت نشده ، کار را متوقف کرده است.

  • بیشتر بخوانید:

چگونگی فعال سازی و لود ووچر روی مستر کارت

مسترکارت با افزایش تورم

Sinovensa به تازگی اعلام کرده بود که قصد دارد تأسیسات نفت خام را با ۵۷ درصد گسترش دهد و به کل تولید ۱۶۵۰۰۰ بشکه در روز (Bpd) برسد. این سرمایه گذاری مشترک در اورینوکو ونزوئلا واقع شده است. در زمان نوشتن هیچ تأیید رسمی از PDVSA یا CNPC صورت نگرفته است.

صنعت نفت ونزوئلا در ماه های اخیر به دلیل فساد ، فرار مغز ، عدم نگهداری و سوء مدیریت و به ویژه تحریم های ایالات متحده ، به شدت کاهش یافته است.

تحریم نفتی که در اواخر ژانویه اعمال شد ، کل واردات نفت ونزوئلا توسط پالایشگاه‌های آمریکا را مسدود کرد و منجر به کاهش بیش از یک سوم در فوریه و مارس شد. تحریم در ماه آگوست در همه بخش های اقتصاد ونزوئلا گسترش یافت ، زیرا وزارت خزانه داری ایالات متحده نیز با تحریم های ثانویه علیه شرکت‌های خارجی که با کاراکاس تجارت می‌کنند؛ آن‌ها را تهدید می‌کند.

آخرین اقدامات موجب شده است CNPC سه محموله نفتی را در ماه آگوست لغو کند که بنا بر گزارش‌ها حدود ۵ میلیون بشکه ارزش دارد. یک سرمایه گذاری مشترک با غول نفتی شورون نیز در معرض خطر است و انقضاء تحریم ها در ماه اکتبر است که میزان تورم ماهانه در ماه آگوست ۶۵.۲ درصد بود.

براساس کمیسیون مالی هیئت قانونگذاری ، تورم برای اولین بار از فوریه به بالای ۵۰ درصد آستانه بالای تورم بازگشت. این کشور قبلاً ۱۶ ماه متوالی از این موضوع بیش از حد رنج می‌برد. بانک مرکزی ونزوئلا در ماه می بعد از وقفه سه ساله ، آمار و ارقام را منتشر کرد ، اما تاکنون هیچ آمار دیگری منتشر نشده است.

قیمت‌ها در ماه اوت همراه با کاهش بیش از ۱۰۰ درصدی بولیوار ، هم در بازار سیاه و هم به نرخ رسمی ارز افزایش یافت. بانک مرکزی ونزوئلا در ماه می کنترل های ارزی را برداشته و به بانک ها امکان تنظیم "جداول مبادله ای" را داده است ، اما این اقدام مانع از کاهش ارزش پول رسمی نشده است.

آزادسازی کنترل‌های مبادله‌ای ، در کنار محدودیت مقدار بولیوارهای موجود در گردش ، برای کاهش تورم در نیمه اول سال ۲۰۱۹ انجام شده است. با این حال ، برخی اقتصاددانان هشدار داده‌اند که این اقدامات منجر به کاهش تقاضا و در نتیجه رکود طولانی مدت خواهد شد.

1398/06/22
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان