کاربردهای مسترکارت کدامند؟قطعا شما تا کنون برای پرداخت‌های خود از انواع کارت‌های اعتباری نظیر مستر کارت استفاده نموده‌اید و یا رزرو هتل های خارجی و پرداخت هزینه آن را با استفاده از مستر کارت انجام داده‌اید. اخیرا نیز یکی از امکاناتی که برای این کارت اعتباری در نظر گرفته شده است، این است که پرداخت از طریق مسترکارت با استفاده از عکس سلفی نیز امکان پذیر شده است که این بسیار می‌تواند جذاب باشد. اما حقیقتا تا کنون به این مسئله فکر کرده اید که شبکه‌ی پرداختی که از آن استفاده می‌کنید چه امکانات دیگری برای شما ارئه کرده است؟ به طور مثال آیا شما با کاربردهای مسترکارت آشنایی دارید؟ در صورتی که مایلید تا با این کارت اعتباری بیش از پیش آشنا شوید، تا پایان این مقاله با تراپی همراه شوید.

آشنایی با کاربردهای کارت اعتباری مستر کارت

مستر کارت یکی از انواع کارت‌های اعتباری است که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد، شما دوست عزیز نیز ممکن است یکی ازکاربران شبکه‌ی پرداختی مستر کارت باشید، پس خوب است تا حدود با کاربردهای مسترکارت آشنا شوید.

شرکت مستر کارت، علاوه بر کارت اعتباری، دبیت کارت نیز برای کاربران ارائه کرده است. در حقیقت می‌توان این سیستم را به عنوان یک بانک وام دهنده محسوب کرد که به جای پرداخت وام، یک کارت اعتباری برای استفاده از مبلغ وام برای متقاضیان صادر می‌کند.

کاربردهای مسترکارت

در حقیقت شبکه‌ی پرداختی مستر کارت این وظایف را بر عهده دارد که :

  • اعتبار حساب شما را چک کند
  • نرخ بهره را تنظیم  کند
  • هزینه‌های کاربردی را تعیین کند
  • و ارائه دیگر مزایا
  • مسئولیت هماهنگی و پردازش انتقال وجه بین حساب بانکی شما و فروشنده

از جمله کاربردهای مستر کارت می‌توان به این نکته اشاره کرد که، مستر کارت، تضمین یک خرید آسان برای مالکین آن می‌باشد و در حدود 31.7 درصد ازسهم بازار را به خود اختصاص داده است. مستر کارت در حدود 1700 تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کند و شما در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین مورد پذیرش آن، قارد به خرید با استفاده از این کارت اعتباری و یا رزرو هتل‌های خارجی و...می‌باشید.

در کل زمانی که برای خرید آنلاین اقدام می‌نمائید، دو فاکتور مهم را باید مدنظر داشته باشید، که این دو فاکتور از سایر موارد بسیار با ارزش ترند که عبارتند از : پذیرش و امنیت کارت اعتباری.

از لحاظ میزان پذیرش، مستر کارت یکی از مقبول‌ترین و محبوب‌ترین کارت‌های اعتباری محسوب می‌شود. به خصوص در ایالات متحده آمریکا، برای پرداخت‌های از مستر کارت بسیار استفاده می‌کنند. اما محدودیت‌ها و استثنائاتی نیز وجود دارد. به طور مثال برای انجام پرداخت در شرکت Costco استفاده از مسترکارت مورد قبول نیست. اما بر عکس در کانادا تنها از کارت اعتباری مسترکارت برای پرداخت‌ها استفاده می‌شود.

همانطور که گفته شد، محدودیت‌هایی برای استفاده از مسترکارت وجود دارد، به طور مثال کلیه‌ی تراکنش‌ها در زیمبابوه، سودان، سومالی، کره شمالی، ایران، کوبا وکونگو بسته شده‌اند. طبق آنچه گزارش شده است، این کار به منظور جلوگیری از کلاهبرداری و تقلبات می‌باشد.  

امنیت مستر کارت

علاوه بر کشورهایی که از لحاظ امنیتی برای استفاده از مستر کارت ممنوع شده‌اند، توصیه‌هایی نیز برای زمانی که به صورت خرید از مستر کارت استفاده می‌کنید نیز برای شما بیان شده است که لازم است آ‌ن‌ها را مد نظر داشته باشید.

کاربردهای مسترکارت

آشنایی با دیگر مزایا و کاربردهای مسترکارت

  • شرکت مسترکارت، کارت‌های اعتباری را در سه سطح : سنتی، سیگنیچر و نامحدود ارائه می‌کند.
  • ایمن کارت اعتباری بیمه‌ی سفر، بیمه اجاره اتومبیل و ....را شامل می‌شود.
  • وجود شرایط حمایت مالی برای خرید های آنلاین.

دوستان گرامی در این مقاله مطالبی را در ارتباط با کاربردهای مسترکارت برای شما بیان کردیم. اگر شما دوست عزیز نیز یکی از افرادی هستی که به کرات پرداخت‌های بین المللی انجام می‌دهید، خوب این مطالب را به دقت مطالعه نمائید تا با کلیه‌ی امکاناتی که کارت‌های اعتباری در اختیار کاربارن قرار داده‌اند آشنایی پیدا کنید. به این ترتیب در مواقعی که نیاز داشته باشید می‌توانید از این مزایای ارائه شده بهره‌مند گردید.

همراهان عزیز، حضورگرمتان در کنار ما همواره قوت قلبی ست برای ارائه‌ی خدمات بیشتر و بهینه‌تر. لطفا با ما در تماس باشید و چنانچه به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید آن را با ما در میان بگذارید.

در صورت تمایل، تجربیات مفید خود در زمینه‌ی استفاده از مسترکارت را از طریق کامنت با دیگر دوستان در میان بگذارید تا آن‌ها را نیز از این مطالب مفید بهره‌مند سازید.

با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

1398/02/13
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان