آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت چگونه خواهد بود؟با روند افزایشی سهام مستر کارت در طول سال‌های گذشته و سرمايه‌گذاري‌هاي كلان اين شركت در تكنولوژي‌هاي جديد، بسیاری از افراد نگران آینده‌ی این شرکت و ریزش سریع آن می‌باشند. بنابراين تراپي در اين مقاله سعي كرده تا به تحليل آینده سرمایه‌گذاری و رشد مسترکارت ، مدل كسب و كاري آن و سود و سهام اين شركت در طي 3 ماهه اول سال 2019 بپردازد. برای اطلاع دقیق‌تر از آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت و مدل کسب و کار آن با ما همراه باشید.

نکاتی مهم در مورد مدل کسب و کار مستر کارت

هنگامی که مصرف کنندگان با استفاده از محصولات مستر کارت (از طریق کارت پلاستیکی یا پلت فرم دیجیتالی) خرید می‌کنند، این شرکت درصد کمی از تراکنش را به عنوان هزینه‌ي تراكنش‌هاي خود برداشت می‌کند. هزینه‌ی تراکنش در معاملات حدود 2.5 تا 3.5 درصد از مقدار کل تراکنش است که به صادر کننده‌ی کارت و بانک به منظور نقش موثرشان در این معامله تعلق می‌گیرد. مقادیر کمتری از این درصد نیز به خدمات پردازش پرداخت (ارائه‌دهنده سخت‌ افزار و نرم‌ افزاری فروش) و شبکه پرداخت (به عنوان مثال مستر کارت) تعلق می‌گیرد.

آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت

بنابراین مستر کارت تنها یک درصد از هزینه را کسب خواهد كرد و این میزان هزینه با توجه به تعداد معاملات و افراد به میلیون‌ها دلار تبدیل خواهد شد. در سال 2019 این شرکت اعلام کرده که  نزدیک بر 2.54 میلیارد کارت با تراکنش 19.2 میلیارد و سود 1.5 تریلیون دلار در سه ماهه اول سال داشته است.

سرمايه‌گذاران مستر كارت به دلیل افزایش پذیرش پرداخت‌های دیجیتالي و سرمایه گذاری‌های درست و به موقع در زمینه‌ي کسب و کار، به طور قابل توجهی بر چشم انداز این شرکت می‌افزایند. از جمله‌ی این سرمایه گذاری‌ها مي‌توان به همكاري اخير اين شركت با Goldman Sachs و ايجاد كارت جديد اپل با استفاده از تكنولوژي رمزگذاري مستر كارت براي جلوگيري از تقلب و ساير محصولات جديد اشاره كرد. اين شركت همچنين با شركاي ديگري نظير Target، Japan Airlines و MercadoLibre به سرعت در حال گسترش پلت فرم‌هاي تجارت الكترونيك در آمريكاي جنوبي است.

روند رشد مستر کارت

در طي ده سال گذشته، مستر کارت ارزشی حدود 1،590٪   در مقایسه با شاخص S & P 500  با 230 درصد داشته است. در طول پنج سال گذشته، این روند تغییر کرد و ارزش مستر کارت به 260 درصد در برابر 50 درصد s& p  افزایش یافته است. پس از آن نيز تحليل‌ها و نمودارها حاكي از سرعت رشد مستر كارت به دليل چشم انداز متفاوت سرمايه گذاران اين شركت در زمينه‌ي فناوري  مي‌باشد.

با افزایش پرداخت‌هاي کارتي‌ و دیجیتالي، استفاده از چک‌های نقدی و شخصی کاهش يافته و دوره‌ي "جنگ با پول نقد" آغاز شده است.  به طوريكه در سال 2016  بر اساس تحقیقات شرکت Euromonitor  حجم معاملات پلاستیکی برای اولین بار در تاریخ بیش از معاملات نقدی بود، یکی از غول های توسعه و پيشرفت اين فناوري مستر كارت بود.

آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت

از جمله کاتالیزورهای استفاده‌ی بيش از حد شبکه‌ی مستر کارت در اين جنگ عبارتند از، تجارت الکترونیک، پرداخت‌هاي تلفن همراه و پذیرش بیشتر کارت و پرداخت‌هاي دیجیتالي در فروش فیزیکی. خريد آنلاين، استفاده از كارت، پرداخت‌هاي ديجيتالي و از همه مهم‌تر تجارت الكترونيك به عنوان توربو‌اي قوي در زمینه ی آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت عمل مي‌كنند. دومين عامل مهم در افزايش استفاده از مستركارت پرداخت با استفاده از گوشي تلفن همراه است، چرا كه تقريبا تمامي پلت‌فرم‌هاي كيف پول ديجيتالي شامل PayPal Holdings، core platform ، Venmo، Square Inc و Cash App از شبکه‌ي مستر و ويزا كارت استفاده مي‌كنند.

آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت و روند حركت آن در آينده 

هيچ تحليل‌گري نمي‌تواند تغيير نقش حياتي مستر كارت در اكوسيستم پرداخت در طي چند سال آيند را پيش بيني كند. اما تاثيرات شبكه‌ي این شركت، باعث با ارزش‌تر شدن پلت فرم يا در هم گسيختگي آن و تغيير سهام و جاي آن به ديگر رقيبان مي‌شود. با اين حال سرمايه گذاراني نظير مستر كارت بايد همواره با بانك‌هاي بزرگ و غول‌هاي تكنولوژي نظير فيسبوك در تعامل باشند. 

از اينكه تا پايان اين مقاله با ما همراه بوديد، از شما صميمانه متشكريم، در صورت هر گونه اطلاع بيشتر از آینده سرمایه گذاری و رشد مسترکارت ، مدل كسب و كاري آن و سرمايه گذاري‌هاي جديد اين شركت، لطفا نظرات خود را در كامنت‌ها بيان كنيد تا ديگر كاربران نيز استفاده كنند.

1398/05/04
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان