حذف اطلاعات صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی

آیا در تراکنش‌های خود از مستر کارت استفاده کرده‌اید؟ آیا با فرآیند امنیت این نوع از کارت‌ها آشنایی دارید؟ آیا تفاوت ویزا کارت و مسترکارت را می‌دانید؟ دلیل حذف داده‌های هند از سرورهای جهانی مستر کارت چیست؟ جهت اطلاع از سوالات ذکر شده با تراپی همراه باشید تا شما را از خبرهایی که در مورد حذف اطلاعات صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی است آشنا سازیم.

مستر کارت چست؟

شرکت کارت اعتباری با موسسات مالی برای صدور کارت‌های اعتباری در سطح جهانی فعالیت می‌کند. کارت‌های اعتباری توزیع شده توسط این شرکت تحت عنوان نام تجاری MasterCard است که یکی از سه کارت اعتباری عمده پذیرفته شده از فروشندگان در سراسر جهان است. هدف این شرکت ساخت یک World Beyond Cash است که در آن از هر شخص، پرداخت و دستگاه محافظت شود.

امنیت مستر کارت

با پیشرفت تکنولوژی، تغییر دستگاه و روش‌های پرداخت این شرکت به طور پیوسته در حال ایجاد نوآوری برای اطمینان از ایمنی میلیاردها پرداخت الکترونیکی در هر مکان و هر زمانی است. شرکت کارت اعتباری کل اکوسیستم پرداخت را با فرآیند EMV، رمزگذاری سر تا سری، توکن و احراز هویت رمزنگاری می‌کند.

صاحبان مستر کارت هند

حذف اطلاعات صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی

یکی از خبرهای تکان دهنده‌ای که باعث شک جهانیان شد حذف داده‌های صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی بود. شما فکر می‌کنید که دلیل این کار چیست؟ آیا شرکت جهانی مستر کارت با این کشور به مشکل بر خورده است؟ کارت‌های پرداخت جهانی به خصوص مستر کارت تاریخی را برای حذف داده‌های صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی به بانک‌ها پیشنهاد کرده‌اند، اما به گفته روسای این شرکت‌ها دلیل این کار ضعف امنیتی در طی یک دوره زمانی است.

رئیس بخش مستر کارت در جنوب آسیا در رابطه با PTI گفت که این شرکت در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و در هیچ کجای دیگری خواسته نشده تا اطلاعات از سرورهای جهانی حذف شوند.

بانک مرکزی هند در ماه آوریل مقررات جدیدی را تصویب کرد که از ۱۶ اکتبر به اجرا گذاشته شد. بر اساس این مقررات از شرکت‌های پرداخت خواسته شد تا تمام اطلاعات مربوط به معاملات هندی‌ها را صرفا بر روی شبکه‌های کشوری ذخیره کنند.

رئیس بخش مستر کارت اذعان داشت که تمام داده‌های معاملات جدید هندی‌ها در مرکز تکنولوژی این شرکت در پونه از تاریخ ۶ اکتبر به خواسته بانک مرکزی هند ذخیره می‌شود. با ارائه این پیشنهاد به بانک مرکزی هند پیامدهایی منفی از جمله اختلاف در معاملات، گریبان گیر این تصمیم خواهد بود.

سینگ در این باره می‌گوید که پیشنهاد ما به بانک مرکزی هند حذف داده‌ها از همه جا حتی جزئیات معامله است به طوریکه اطلاعات تنها در یک مرکز از هند ذخیره شود. او همچنین خاطر نشان کرد که مستر کارت از بانک مرکزی هند خواسته تا اطلاعات در هیچ جای دیگر ذخیره نشود. سینگ در ادامه افزود که هیچ کشور دیگری در جهان از ما درخواست حذف اطلاعات از سرور جهانی را نکرده است؛ دلیل نگرانی از هند در مورد ضعف امنیتی در طی این دوره زمانی چیست. سینک در جواب سوال چه زمانی درگاه پرداخت با دستورالعمل بانک مرکزی هند موافقت خواهد کرد گفت مستر کارت از اکتبر شروع به ذخیره‌ی یک نسخه از داده‌ها خواهد کرد.

صاحبان مستر کارت هند

تاریخ حذف داده‌ها از سرورهای جهانی چیزی است که هنوز تصمیمی برای آن گرفته نشده است، زیرا بانک مرکزی هند هنوز موافقت خود را در این موضوع اعلام نکرده است، اما مستر کارت تاریخی را برای شروع حذف داده‌ها براساس برنامه‌ای منظم پیشنهاد داده است.

او همچنین افزود که حذف داده‌ها یک فرایند ساده مانند "فشار دادن یک دکمه" نیست.

محلی سازی داده‌ها نیاز به جمع آوری،  پردازش و ذخیره اطلاعات از مردم در داخل کشور دارد، اغلب این داده‌ها قبل از انتقال در سطح بین المللی و پس از حفظ حریم خصوصی یا حفاظت از داده‌‌ها قابل انتقال است.

در آخر بیشتر شرکت‌های بین المللی با ذخیره سازی محلی داده‌ها در هند موافقت کرده‌اند،‌ از این رو چشم انداز بانک مرکزی هند در ارتباط با این موضوع به نفع آنها شد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید صمیمانه از شما سپاس گزاریم، در صورت اطلاع از پروتکل‌های استفاده شده در امنیت مستر کارت، اخبار مربوط به حذف اطلاعات صاحبان مستر کارت هند از سرورهای جهانی و روند این کار؛ لطفا نظرات خود را در کامنت‌ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها بهره‌مند شوند.

1398/01/03
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان