آشنایی با ویژگی ضد سرقت مستر کارت و آموزش فعال سازی آن

بسیاری از کاربران اینترنتی ترجیح می‌دهند که خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند و هزینه را با استفاده از کارت‌های اعتباری نظیر ویزا، مسترکارت، دبیت کارت و ...از طریق درگاه‌های پرداخت تا الکترونیکی نظیر پی پال و... پرداخت کنند. به طور کلی این کارت‌های اعتباری بسیار پر کاربرد هستند و می‌بایست از ویژگی‌های امنیتی بسیار بالایی هم برخوردار باشند. شاید تا کنون برای شما هم اتفاق افتاده باشد که کارت اعتباری خود را گم کرده باشید. در چنین مواقع چه کار کرده‌اید؟ آیا سریعا به مرکز صادر کننده‌ی آن تماس گرفته‌اید و درخواست کمک نموده‌اید؟ یا سریعا برای انتقال مانده حساب خود اقدام کرده تا دارایی شما به دست سارقان نیفتد؟ آیا از ویژگی ضد سرقت برخی از کارت‌های اعتباری نظیر مستر کارت آگاهی دارید؟ در این مقاله تا پایان با تراپی همراه شوید تا شما را با ویژگی ضد سرقت مستر کارت آشنا نمائیم.

آشنایی با ویژگی ضد سرقت مستر کارت

برخی از صادر کنندگان کارت‌های اعتباری ویژگی بسیار مهم و البته مفیدی را برای قفل کردن کارت‌های اعتباری قرارداده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب بانکی خود را فریز کنند تا به این ترتیب به طور موقت امکان انجام هیچ گونه تراکنشی با استفاده از آن کارت اعتباری وجود نداشته باشد. مستر کارت نیز این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است.

ویژگی ضد سرقت مستر کارت

بنابراین زمانی که شما کارت اعتباری خود را گم کردید، ویژگی ضد سرقت مستر کارت باعث می‌شود تا اگر فرد دیگری آن را یافت، به هیچ عنوان نتواند به اعتبار حساب شما دست بزند.

آیا می‌دانید چگونه می‌توانید از ویژگی ضد سرقت مستر کارت بهره‌مند شوید؟ در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با چگونگی فعال کردن این گزینه آشنا نمائیم.

چگونگی فعال کردن ویژگی ضد سرقت کارت های اعتباری

نحوه‌ی فعال کردن این ویژگی بسیار آسان است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن مرجع صادر کننده‌ی کارت و یا از طریق مراجعه به وب سایت آن، کارت اعتباری خود را موقتا فریز نمائید و کنترل آن را به دست بگیرید و مجددا هر زمان که خواستید آن را از حالت قفل یا فریز خارج نمائید.

آموزش فعال کردن ویژگی ضد سرقت مستر کارت

در این بخش از مقاله شما را با نحوه‌ی فعال کردن ویژگی ضد سرقت مستر کارت آشنا خواهیم کرد. لطفا در تمامی مراحل این آموزش با ما باشید.

پس از اینکه مستر کارت شما صادر شد و فعال گردید، شما می‌توانید به صورت موقت آن را فریز یا قفل نمائید. فریز کردن یک کارت اعتباری به معنای بلوکه کردن موقت تمامی تراکنش‌های قابل انجام با استفاده از آن کارت می‌باشد.

آموزش از طریق مراجعه به سایت

مرحله اول : برای فریز کردن مسترکارت خود وارد صفحه‌ی اکانت تان شوید.

مرحله دوم : با کلیک کردن گزینه ی More از منوی باز شده گزینه‌ی Freeze This Card  را انتخاب نمائید.

مرحله سوم : در این مرحله پیغامی برای شما ظاهر می‌شود مبنی بر اینکه آیا از انتخاب خود اطمینان دارید؟ که در پاسخ گزینه‌ی  Yes را انتخاب نموده و کارت اعتباری شما قفل می‌شود.

ویژگی ضد سرقت مستر کارت

آموزش از طریق اپلیکیشن موبایل

مرحله اول : وارد اپلیکیشن شوید و در سمت راست با انگشت خود، علامتی که با سه خط مشخص شده را لمس کنید.

مرحله دوم : از منویی که برای شما ظاهر می‌شود، گزینه‌ی Freeze This Card را انتخاب نمائید.

مرحله سوم : در پاسخ به سوالی که در صفحه ظاهر می‌شود، گزینه‌ی  Yes را انتخاب نمائید.

به این ترتیب کارت اعتباری شما به طور موقت فریز یا قفل می‌شود.

اگر بعد از گذشت مدت زمانی تصمیم گرفتید که ویژگی ضد سرقت مستر کارت خود را غیرفعال کنید، می‌توانید مجددا طبق آنچه در مراحل قبل ذکر شد عمل نمائید، با این تفاوت که هر بار به جای انتخاب گزینه‌ی Freeze This Card ، بایستی گزینه‌ی Unfreeze This Card را انتخاب نمائید.

دوستان گرامی حال که با ویژگی ضد سرقت مستر کارت آشنا شدید، در صورتی که به هر دلیل کارت اعتباریتان را گم کردید یا کارتتان به سرقت رفت، بدون هیچ گونه نگرانی، سریعا آن را به طور موقت و تا زمان پیدا شدن کارت، قفل نموده تا امکان دسترسی به حساب بانکی شما وجود نداشته باشد.

عزیزان از توجه و همراهیتان بسیار متشکریم. امید است آنچه در قالب این مقاله برای شما ذکر کردیم مفید بوده و رضایت شما را جلب کرده باشد. در صورتی که در این زمینه سوالی به ذهن دارید حتما آن را با ما در میان بگذارید.

1398/02/27
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان