مسترکارت تراول (مسافرتی) چیست؟یکی از مشکلاتی که حین سفر همه با آن مواجه هستند، مشکل حمل پول نقد است چرا که حفظ و نگهداری پول نقد در کیف دستی با وجود برخی مشکلات امنیتی اندکی دشوار شده است، همچنین خرید با پول نقد دیگر چندان رایج نیست و افراد، بیشتر ترجیح می دهند با استفاده از کارت های اعتباری خرید کنند. به منظور حل این قبیل مشکلاتی که افراد در سفر با  آن مواجه هستند، نوعی کارت اعتباری بسیار مطمئن به نام مسترکارت تراول (مسافرتی) که جایگزین بسیار عالی برای پول نقد در هنگام سفر می باشد ارائه شده است. در این مقاله نکات بیشتری را در مورد این نوع کارت اعتباری برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : خرید ارز مسافرتی با یورو

مسترکارت تراول (مسافرتی) چیست؟

مسترکارت تراول (مسافرتی) نوعی کارت اعتباری است که هنگام سفر می توانید همراه خود داشته باشید و به جای استفاده از دبیت کارت ها از این نوع کارت های اعتباری استفاده نمائید. با تهیه یک کارت سفر MasterCard شما از طریق شبکه ی مسترکارت پشتیبانی خواهید شد و قادر به استفاده از خدمات ارائه شده توسط آن ها خواهید بود. همچنین می توانید از یک برنامه هوشمند تلفن همراه برای نقل و انتقال پول استفاده کنید یا با مراجعه به وب سایت آن تراکنش های خود را بررسی کنید.

مزایای استفاده از مسترکارت تراول (مسافرتی)

در این بخش از مقاله برای شما مطالبی را در مورد مزایای استفاده از مسترکارت تراول (مسافرتی) خواهیم گفت و به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما نشان خواهد داد که  استفاده از کارت مسافرتی مستر کارت، حین سفر چقدر می تواند مفید باشد.

  • مسترکارت تراول (مسافرتی) در هر جای دنیا قابل قبول است، همچنین هزینه ها در هر جایی از کشور یا شهری که مسافرت می کنید با استفاده از این کارت، قابل پرداخت است، در هتل ها، رستوران ها، مکان های تغریحی، دستگاه های خودپرداز و...
  • نگهداری دارایی های خود در سفر، در مسترکارت تراول (مسافرتی) بسیار امن تر از نگهداری پول نقد در کیف پول دستی است. همچنین هنگامی که برای دریافت این نوع کارت ثبت نام می کنید، تحت حمایت Zero Liability قرار خواهید گرفت و اگر برای کارت شما اتفاقی بیفتد، مثلا کارت شما مورد سرقت قرار گیرد و فرد دیگری غیر از شما بخواهد با آن خرید کند، این اجازه به او داده نمی شود.

مسترکارت تراول (مسافرتی)

  • با استفاده از مسترکارت تراول (مسافرتی) در هر کجا که باشید می توانید دارایی خود را مدیریت کنید. مثلا می توانید حساب بانکی،  اطلاعات حسابتان  و یا سوابق تراکنش هایتان را با استفاده از تلفن همراه یا PC  چک کنید.
  • مسترکارت تراول (مسافرتی) انعطاف فوق العاده ای دارد. به طور مثال نوع ارز مورد نیاز خود را با استفاده از این کارت می توانید بر اساس نیاز خود انتخاب نمائید.

حتما بخوانید : چند کشور که میتوان با قیمت ارزان به آنها سفر کرد

مسترکارت تراول (مسافرتی) چگونه کار می کند ؟

 به طور کلی با طی کردن مراحل زیر به راحتی می توانید یک مسترکارت تراول تهیه نمائید و از مزایای گفته بهره مند شوید.

مرحله ی اول : از طریق ثبت نام آنلاین و یا از طریق مراجعه به بانک های ارائه دهنده، می توانید مسترکارت تراول تهیه کنید.

مرحله ی دوم : پس از خرید کارت سفر، باید آن را فعالسازی و ثبت کنید. برای این منظور باید با شماره تلفنی که بر روی جعبه ی آن نوشته شده است تماس بگیرید و درخواست کنید تا کارت شما را ثبت کنند.

مرحله ی سوم : به موجودی کارت خود مبلغی واریز کنید تا برای خرید آنلاین هم بتوانید از آن استفاده کنید.

 مرحله ی چهارم : در هر جایی که امکان خرید با مسترکارت وجود دارد، می توانید خرید خود را انجام دهید.

به همین سادگی شما می توانید مسترکارت تراول (مسافرتی) را تهیه نموده و با استفاده از آن خرید نمائید تا دیگر درگیر مشکلات ناشی از حمل پول نقد در سفر نشوید.

همراهان همیشگی، از اینکه تا پایان این مقاله با ما بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. در صورتی که سوال یا مشکلی برای شما به وجود آمده، آن را با ما در میان بگذارید.

 

1397/11/02
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان