پرداخت با مستر کارت توسط عکس سلفی امکان پذیر شد

آیا با کارت‌های اعتباری از قبیل : ویزا کارت و مستر کارت و ... آشنایی دارید؟ آیا تفاوت ویزا کارت و مسترکارت را می‌دانید؟ رزرو هتل با استفاده از مستر کارت چگونه است؟ آیا از ویژگی جدید امنیتی مستر کارت آگاهی دارید؟ تا کنون اتفاق افتاده است که در هنگام پرداخت هزینه، رمز عبور خود را فراموش کنید؟ چگونه پرداخت­‌های ارزی خود را با مستر کارت و استفاده از رمز عبور انجام می­‌دهید؟ بدون انجام احراز هویت با سلفی یا اثر انگشت از مستر کارت مسافرتی استفاده می­‌کنید؟ بیشتر مردم اکنون از اپیکیشن­های پرداخت برای واریز هزینه در تقریبا همه‌­ی فروشگا­ه‌ها از جمله مواد غذایی، لباس، صورت‌حساب­‌های برق، رستوران­‌ها و غیره استفاده می­‌کنند. از این رو به دلیل سوء استفاده کلاهبرداران از این سیستم، مستر کارت تصمیم به تامین امنیت فرآیند احراز هویت برای راحتی و آرامش کاربران گرفت. جهت اطلاع بیشتر از فرآیند احراز هویت و  پرداخت با عکس سلفی به جای استفاده از آی دی با کارت اعتباری مستر کارت، با تراپی همراه باشید.

پرداخت با عکس سلفی

پرداخت با عکس سلفی با کارت اعتباری مستر کارت به جای استفاده از ID

مستر کارت روشی ساده جهت امنیت و بررسی خرید بدون نیاز به ذخیره سازی اطلاعات ایجاد کرده و این اقدام امنیتی را "selfie pay" نامیده است. این پیشنهاد به عنوان جایگزینی مناسب برای معیار امنیت فعلی آنلاین مستر کارت ارائه شده؛ چرا که کاربران برای وارد کردن رمز عبور خود نیاز به تایید بیشتری دارند.

نحوه عملکرد پرداخت با عکس سلفی

برنامه پرداخت مستر کارت با استفاده از Identity Check دو گزینه اثر انگشت و عکس سلفی را برای تایید هویت کاربران مورد استفاده قرار می­‌دهد. شرکت کارت اعتباری همچنین با شرکت‌­های بزرگ تلفن هوشمند مانند اپل، سامسونگ، گوگل، مایکروسافت و بلکبری همکاری کرده است تا اطمینان حاصل شود که برنامه آن‌ها به درستی در تمام دستگاه‌­های تلفن همراه کار خواهد کرد. برای استفاده از گزینه تأیید هویت، ابتدا کاربران باید نرم افزار مستر کارت را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنند، سپس عکس خود را به منظور تهیه بیومتریک صورت خود به شرکت ارسال کنند و در آخر این عکس با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره به یک رشته دودویی تبدیل خواهد شد. بنابراین برای خرید، کاربر نیاز به گرفتن عکس سلفی جهت تطابق با عکس اصلی و مجوز دسترسی به فرآیند پرداخت دارد. برای هر خرید آنلاین، چهره کاربر به دلیل صحت هویت او اسکن می‌­شود؛ به این دلیل که هکرها و کلاه‌برداران به حساب شخص دسترسی پیدا نکنند. علاوه بر این، برنامه برای اطمینان از واقعی بودن کاربر و قدیمی نبودن عکس او، از کاربر می­‌خواهد که در مقابل دوربین چشمک بزند. 

فناوری بیومتریک

فناوری بیومتریک تا حدی در دوربین توسعه یافته و می‌­تواند نقش مهمی در تشویق مصرف کنندگان برای استفاده از فرآیند تصویب احراز هویت توسط سلفی گرفتن و اثر انگشت برای پرداخت­‌های آنلاین داشته باشدشرکت مستر کارت امیدوار است که بانک­‌ها فرآیند بررسی احراز هویت کاربر با استفاده از عکس سلفی را به عنوان یک تکنولوژی نوین جهت تایید هویت آنلاین به کار ببرند. تکنولوژی که در آزمایشگاه مستر کارت انجام گرفت، باعث شد تا کاربران بتوانند از شناسه­‌های بیومتریک مانند اثر انگشت، عنبیه و تشخیص چهره برای شناسایی هویت خود استفاده کنند.

PSD2، که معمولا به عنوان بخشنامه باز بانکی شناخته می‌­شود، در اوایل سال جاری به اجرا در آمد. الزامات سخت‌گیرانه برای احراز هویت پرداخت­‌هایی که به عنوان تأیید اعتبار قوی (SCA) شناخته می­‌شوند، به عنوان بخشی از قانون در سپتامبر آینده معرفی خواهد شد .این احتمالا برای همه­‌ی شرکت‌­هایی که در اروپا فعالیت می‌کنند، تاثیرات مثبتی خواهد داشت زیرا آن‌ها نیاز به پرداخت هزینه برای تأیید اعتبار با حداقل دو عامل مختلف دارند که یکی از آنها می‌­تواند شناسه بیومتریک باشد.

پرداخت با عکس سلفی

شناسه یکی از راه حل­‌هایی است که  شرکت­‌ها برای کمک به بانک‌­ها در این زمینه ارائه می‌­دهند. این کار در شناسایی کاربران از طریق دستگاه تلفن همراه در طول فعالیت­‌های خرید آنلاین و فعالیت‌های بانکی جهت تسریع معاملات، کاهش میزان دزدی و بهبود امنیت کمک خواهد کرد.

به گفته کارشناسان امنیتی سرقت هویت از طریق فرآیند احراز هویت با استفاده از اثر انگشت نسبتا بعید است. از این رو از کاربران برای داشتن امنیت و آرامش خواسته شده تا به جای استفاده از روش­های منسوخی مانند ID از اثر انگشت و سلفی در تایید هویت خود استفاده کنند.

از اینکه تا پایان مقاله‌ی پرداخت با عکس سلفی با مستر کارت ، با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم، در صورت اطلاع از نحوه‌ی پرداخت هزینه با استفاده از فرآیند­ احراز هویت مستر کارت، استفاده از سلفی در احراز هویت و چگونگی کار با آن، لطفا نظرات خود را در کامنت­‌ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها بهره‌مند شوند.

1398/01/12
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان