پرداخت در پی پال (paypal payment ) و انواع آنپی پال از تاریخ 31 اکتبر 2016، انواع مختلفی از پرداخت (Payment Type) را جهت پرداخت در پی پال در سایت خود، به تفکیک قرار داده است تا کاربران به راحتی بتوانند از امکانات پی پال استفاده کنند.

جهت افتتاح حساب پی پال فول وریفای شده به همراه مدارک و سیم کارت و وی پی اس رایگان کلیک کنید .

اگر قصد پرداخت مبلغ، برای خرید اینترنتی دارید دو نوع پرداخت در پی پال وجود دارد

 1. Goods (کالاها): از این نوع پرداخت، زمانی استفاده می شود که قصد پرداخت یا خرید از سایتی غیر از eBay دارید.
 2. Services (خدمات): وقتی قصد خرید چیزی غیر از محصول فیزیکی دارید. مثلا شخصی را استخدام کنید که کاری برای شما انجام دهد (مثل برنامه نویس یا طراح وب و...)

استفاده از انواع پرداخت درپی پال، تضمینی برای خریدار خواهد بود که در صورتیکه کالا یا سرویس مورد نظر را طبق انتظار دریافت نکرد، بتواند از طریق پی پال پولش را پس بگیرد. همچنین استفاده از این روش های پرداخت، شامل کارمزد اندکی برای فروشنده می شود. بعضی از فروشنده ها، مخصوصا فروشندگان خدمات، ممکن است از شما درخواست کنند که مبلغ ارسالی را به عنوان Gift (که در پایین تر توضیح داده شده است) ارسال کنید. توجه کنید که هرگز این کار را انجام ندهید، زیرا در صورتیکه مشکلی در خریدتان پیش بیاید، به هیچ عنوان راهی برای پس گرفتن پولتان ندارید.

 

پرداخت در پی پال

انواع پرداخت در حساب های پرسونال پی پال 

 1. Gift (هدیه): اگر قصد ارسال پول برای یکی از دوستان یا افراد خانواده خود، بعنوان هدیه دارید از این نوع پرداخت استفاده کنید. هزینه کارمزد این نوع در داخل کشور آمریکا رایگان است. اما اگر هم ارسال پول شما از جایی خارج از آمریکا صورت میگیرد، این نوع پرداخت شامل کارمزد بسیار اندکی بین 0.3 % تا 1% -بسته به کشور دریافت کننده- می شود. تنها کشور آلمان است که شامل 2% کارمزد می شود.
  توجه کنید استفاده بیش از اندازه از گیفت، میتواند پی پال را به اکانت شما مشکوک کند. همچنین لازم است که از ارسال مبالغ بسیار زیاد، بعنوان گیفت خودداری کنید وگرنه ممکن است حساب شما لیمیت شود.
 2. Payement Owed (پرداخت قرض): همانطور که از نام این گزینه پیداست، جهت پرداخت بدهی به شخصی که به شما پول قرض داده، یا پرداخت دنگ رستوران یا کافه استفاده می شود.
 3. Cash Advance: از این گزینه زمانی استفاده می شود که میخواهیم صرفا برای کسی پول ارسال کنیم و این پول بابت خرید کالا یا خدمات هم نیست.
 4. Living Expense: برای پرداخت دوره ای اجاره خانه یا اجاره وسایل استفاده می شود.
 5. Other: در صورتیکه قصد ارسال پول دارید و هیچکدام از آپشن های ذکر شده، قصد شما را پوشش نمی دهد، از این تایپ پرداخت استفاده کنید.

پرداخت در پی پال

نحوه تغییر منبع تامین مالی برای انواع پرداخت

 

 • وارد حساب PayPal خود شوید.
 • روی پروفایل خود در بالای صفحه کلیک کنید.
 • روی پول من کلیک کنید.
 • بر روی بخش بروزرسانی کلیک کنید.
 • برای موردی که میخواهید تغییر دهید، نام تجاری را کلیک کنید.
 • در قسمت منبع کمک مالی، در کنار منبع پشتیبان گیری، گزینه تغییر را کلیک کنید.
 • روش پرداختی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و روی ذخیره کلیک کنید.

نحوه پرداخت در پی پال

در اینجا به چگونگی پرداخت توسط صاحبان کسب و کارمی پردازیم:

 • پرداخت در حساب شخص و انتخاب PayPal به عنوان روش پرداخت خود انتخاب کنید.
 • پاسخ به درخواست پول و یا صورتحساب شخص.

هنگامی که PayPal را به عنوان روش پرداخت خود در وب سایت شخص صاحب کسب و کار انتخاب می کنید، می توانید به طور مستقیم به حساب PayPal خود وارد شوید. اگر حساب PayPal شما موجودی داشته باشید، ابتدا از آن استفاده خواهیم کرد.

اگر شما  ایمیلی با درخواست پرداخت دریافت نکرده اید، می توانید پول یا فاکتور خود را به این طریق پرداخت کنید:

وارد حساب PayPal خود شوید.
روی گزینه اکتیویتی در بالای صفحه کلیک کنید.
روی پرداخت در زیر Order status/Actions در کنار گزینه تراکنش کلیک کنید.
اطلاعات را مرور کنید و روی ادامه یا پرداخت، برای اتمام تراکنش کلیک کنید.

حفاظت اعتبار پرداخت در پی پال

حفاظت اعتبار پرداخت در پی پال،از خطاهای صورتحساب و انجام تراکنش های غیر مجاز محافظت می کند. به طور مثال، هنگامی که کالای درخواست شده دریافت نشده باشد و یا آنچه دریافت شده، با آنچه سفارش داده شده مطابقت نداشته باشد.

همراهان ارجمند! به منظور آگاهی ازانواع حساب  پی پال و نحوه افتتاح حساب پی پال در ایران، می توانید مقاله زیر را مطالعه نمائید.

جهت افتتاح حساب پی پال فول وریفای شده به همراه مدارک و سیم کارت و وی پی اس رایگان کلیک کنید .

 

 

 

 

1396/02/16
مهناز قانع

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان