پرداخت جمعی در پی پال و نحوه استفاده از آن

پرداخت جمعی (Mass Payment) قابلیتی در پی پال (Paypal) است که به کاربر اجازه می دهد چندین پرداخت را بصورت همزمان و در قالب یک دسته انجام دهد. مثال هایی از پرداخت جمعی شامل جوایز، کمیسیون ها و یا حتی پرداخت های روتین می باشد. اگر برای اولین بار قصد استفاده از پرداخت جمعی را دارید، لازم است که با بخش پشتیبانی مشتریان پی پال (Paypal Customer Support) تماس بگیرید تا قابلیت پرداخت جمعی برای شما فعال شود. لازم به ذکر است که این قابلیت فقط بر روی حساب بیزینس پی پال (Businees) و پریمیر (Primier) که وریفای شده باشند قابل استفاده است. بدین معنا که حساب هایی که پرسونال هستند، نمیتوانند از پرداخت جمعی استفاده کنند.

همراهان گرامی! به منظور بهره مندی از امکانات پرداخت دسته جمعی، هنگام ارسال فرم درخواست سفارش خرید اکانت پی پال، در قسمت "توضیحات" درخواست فعال شدن پرداخت دسته جمعی را برای متخصصان ما نیز مشخص نمائید.

جهت افتتاح حساب پی پال فول وریفای شده به همراه مدارک و سیم کارت و وی پی اس رایگان کلیک کنید .

پرداخت جمعی

برای استفاده از پرداخت جمعی دو راه در پی پال وجود دارد:

 1. فایل پرداخت از قبل آماده شود و مستقیم در سایت پی پال آپلود شود. این فایل می تواند یک فایل متنی که با استفاده از ادیتورهای ساده ای مثل Note Pad ایجاد شده باشد و یا دیتا شیت هایی مانند اکسل. فرمت هایی که میتوان در سایت آپلود کرد عبارتند از:

  در یک فایل میتوان تا 5000 هزار پرداخت را دسته بندی و آپلود کرد. هر خط فایل، دربرگیرنده اطلاعات یک پذیرنده است.

 • TXT.
 • CSV.
 • DAT.

2.وارد کردن اطلاعات از طریق API (Application Program Interface) API قابلیتی است که به وب سایت یا نرم افزارهای موبایل افزوده میشود و از طریق آن می توان مدیریت تراکنش و حساب را انجام داد. این قابلیت برای استفاده توسعه دهندگان وب و و کد نویسان ایجاد شده است.

نحوه پردازش پرداخت جمعی :

زمانی که یک پرداخت جمعی آغازمی شود، پی پال تک تک درخواست های پرداخت را بررسی می کند، سپس کل مبلغ مورد نیاز به اضافه کارمزد آن، از حساب کاربر کسر شده و نزد پی پال نگه داشته می شود تا به ازای پرداخت هر کدام از درخواست ها، مبلغ را به حساب گیرنده واریز کند.

پی پال به افرادی که حساب پی پال ندارند، پیغامی مبنی بر آماده بودن پرداخت می فرستد و از آنها میخواهد که برای دریافت پول یک اکانت پی پال بسازد. در صورتی که شخص تا 30 روز اکانت پی پال نسازد، پول به حساب فرستنده برگشت می خورد. فرآیند پرداخت جمعی میتواند بین چند دقیقه تا چند ساعت، بسته به تعداد پرداخت ها به طول بیانجامد.

وقتی پروسه پرداخت جمعی بصورت کامل به پایان رسید، پی پال به کاربری که پرداخت جمعی را درخواست کرده است،اطلاع می دهد. در اینجا کاربر می تواند وارد حساب پی پال خودش شده و جزئیات پرداخت ها را بررسی کند.

کاربرانی که دارای حساب پی پال می باشند، از صفحه شارژ حساب پی پال، می توانید شارژ حساب خود را به ما بسپارید.همچنین اگر می خواهید خود شما اقدام به شارژ کنید میتوانید مقاله آموزش شارژ حساب پی پال را مطالعه کنید.

کارمزد در پرداخت جمعی

اگر دریافت کنندگان پول در آمریکا باشند، 2% از کل مبلغی که در لیست قرار دارند بعنوان کارمزد کم میشود. همچنین در نهایت این مبلغ می تواند به ازای هر کدام از پرداخت های لیست، 1 دلار آمریکا باشد.

اما اگر دریافت کنندگان پول خارج از آمریکا باشند، 2% از کل مبلغ بعنوان کارمزد توسط پی پال از حساب کسر می شود. همچنین این مبلغ در نهایت 20 دلار به ازای هر پرداخت خواهد بود. لازم به ذکر است که پرداخت کارمزد با فرستنده مبلغ خواهد بود.

جهت آشنائی با محاسبه کارمزد پی پال، مطالعه مقاله آن پیشنهاد می شود.

پرداخت جمعی

 پرداخت جمعی پی پال، بسیار امن می باشد و امکان هیچ گونه تقلب و کلاهبرداری در آن وجود ندارد، چرا که پی پال از سیستم های رمز گذاری قوی استفاده می کند.

مزایای پرداخت جمعی در پی پال

 • امکان پرداخت وجه به چند نفر در ان واحد وجود دارد.
 • امکان پرداخت وجه برای افراد مختلف در کشورهای مختلف با واحدهای ارزی متفاوت با پرداخت جمعی پی پال، وجود دارد.
 • استفاده از پرداخت جمعی به علت سهولت در انجام آن، می تواند جایگزین خوبی برای "چک" باشد.
 • دریافت کنندگان  بسیار سریع و به صورت آنلاین به وجه مورد نظر دسترسی پیدا می کنند.
 • پیگیری پرداخت جمعی، بسیار آسان و راحت امکان پذیر می باشد.
 • تبدیل واحدهای ارزی، در کیف پول پی پال امکان پذیر است.
 • برای دریافت کنندگان، پرداخت جمعی پی پال به صورت رایگان انجام می شود.

موارد استفاده از پرداخت جمعی

 • پرداخت برای کمیسیون های وابسته
 • پرداخت تخفیف های مشتریان
 • پرداخت پاداش کارمندان

نحوه تبدیل ارز در پرداخت جمعی پی پال

 • تبدیل ارز بدون هزینه راه اندازی انجام می شود.
 • تبدیل ارز بدون در نظر گرفتن هزینه به صورت ماهانه انجام می شود.
 • گیرندگان هیچ وجهی پرداخت نمی کنند تا زمانی که پرداخت شما توسط آن ها دریافت شود.
 • تبدیل ارز در پرداخت جمعی این قابلیت را دارد که به صورت خودکار انجام پذیرد.

 

همراهان عزیز، به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید...منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم!


 

 

1396/01/19
مهناز قانع

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان