در زندگی برای همه اهمیت زیادی دارد تا به عنوان یک تحلیلگر مالی عملکرد خوبی داشته باشیم تا بتوانیم مسائل اقتصادی و مالی در رابطه با زندگی خود را کنترل کرده و بهترین برنامه ها در سخت ترین شرایط داشت. برای انجام این کار شما می توانید در آزمون CFA شرکت کنید تا مهارت های لازم را در رابطه با تحلیل مسائل اقتصادی بدست آورید.

برای شرکت در این آزمون باید هزینه ای پرداخت نمائید؛ که چون پرداخت در یک سایت خارجی است، برای بسیاری از افراد ممکن است؛ امکان پذیر نباشد. نگران نباشید چرا که تراپی مانند همیشه کنار شما است تا خدمات ارزی خود را به بهترین نحو انجام دهید. پس از طریق لینک زیر درخواست خود را برای متخصصان تراپی ارسال نمایید تا در زمانی کمتر از 2 ساعت پرداخت شما انجام شود.

پرداخت هزینه آزمون

نحوه پرداخت برای آزمون CFA

برای تبدیل شدن به یک متخصص مالی خبره باید چه کار کرد؟

  1. گذراندن تمام سطوح آزمون CFA به صورت متوالی
  2. دارای 48 ماه تجربه کاری حرفه ای در این زمینه

سخت ترین مرحله برای افراد پشت سر گذاشتن آزمون های لازم این مدرک است.

 

سطوح آزمون CFA و زمان برگزاری آزمون CFA :

همان طور که گفته شد برای موفقیت در زمینه تحلیل مسائل مالی باید 3 آزمون را پشت سر بگذارید.

آزمون CFA در سطح 1 در ماه های دسامبر و ژوئن برگزار می شود.

آزمون CFA در سطح 2 تنها یک بار در سال و در ماه ژوئن برگزار می شود.

آزمون CFA در سطح 3 تنها یک بار در سال و در ماه ژوئن برگزار می شود.

بر اساس آمار و ارقام حدود 30 درصد از شرکت کنندگان این آزمون به مرحله سوم یعنی مرحله نهایی راه پیدا می کنند. بر اساس اطلاعیه ای که سازمان CFA اعلام کرده است، برای گذراندن هر دوره از این آزمون ها باید حداقل 300 ساعت زمان صرف کنید. برای شرکت در این آزمون شما باید به زبان انگلیسی مسلط باشید چرا که سوال ها به صورت انگلیسی مطرح شده اند. همچنین این آزمون فعلا در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در آن ها باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ارمنستان، دوبی و ترکیه سفر کنید.

نحوه پرداخت برای آزمون CFA

پرداخت هزینه آزمون CFA :

برای شرکت در این آزمون ها شما باید در واقع دو هزینه پرداخت کنید. هزینه اولی که ثابت است و تنها نیاز است که یک بار پرداخت نمایید هزینه کلی شرکت در تمام 3 آزمون CFA است. این هزینه فعلا چیزی حدود 450 دلار امریکا است. بعد از آن نوبت به پرداخت هزینه هر مرحله از آزمون CFA می رسد. این هزینه متغیر است و بسته به زمان ثبت نام شما می توانید کم یا زیاد باشد. به طور کلی هر چه که به زمان برگزاری آزمون نزدیک تر شویم هزینه افزایش پیدا می کند پس بهتر است که هر چه سریع پرداخت خود را انجام دهید.

 

  1. در رابطه با این آزمون شرایط ویژه ای نیز وجود دارد که بد نیست از آن ها مطلع باشید.
  2. در صورتی که شما قبل از 2 روز کاری از ثبت نام خود منصرف شدید می توانید هزینه را پس بگیرید.
  3. در صورتی که شما دچار مشکل جدی، بلای طیبعی و یا خدمت سربازی شوید می توانید آزمون خود را به تعویق بیاندازید.

برای پرداخت هزینه در صورتی که دارای ویزا کارت یا مستر کارت باشید می توانید خودتان پرداخت را انجام دهید. در صورتی که قصد شارژ و یا خرید این کارت ها را دارید از طریق لینک های زیر اقدام کنید :

خرید کارت شارژ                                                                  شارژ کارت

اما اگر به هر دلیلی خودتان قصد انجام این کار را ندارید می توانید از طریق لینکی که در بالا قرار داده شده است درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

نحوه پرداخت برای آزمون CFA

نیازمندی های لازم برای آزمون CFA :

همان طور که گفته شد برای موفقیت در آزمون CFA باید زمان زیادی گذاشته شود اما این تنها چیزی نیست که شما برای موفقیت به آن نیاز دارید. شما باید دارای تجربه کاری حرفه ای به مدت 48 ماه در زمینه های مانند تجارت، امور مالی شرکت  و ... باشید. در صورتی که شما دارای این تجربه کاری نباشید نمی توانید در این آزمون ها شرکت کنید. بعد از این که پرداخت خود را برای شرکت در این آزمون انجام دادید، محتویات زیر در اختیار شما قرار داده می شوند :

  1. سرفصل آزمون های هر مرحله
  2. راهنمای برنامه ریزی
  3. آزمون های عملی و آزمایشی

مزایای شرکت در آزمون CFA :

اولین مزیتی که برای شما دارد این است که شما می توانید رزومه خود را با قرار دادن مدرک آزمون CFA بسیار قوی تر کنید. از طرف دیگر چون دریافت مدرک این آزمون به راحتی قابل انجام نیست، افراد فعال در حوزه های اقتصادی احترام ویژه ای برای شما قائل می شوند و شما اعتبار بهتری در زمینه کاری خود پیدا خواهید کرد. داشتن این مدرک می تواند در افزایش حقوق شما بسیار موثر باشد. چرا که ترفند ها و توانایی هایی که شما خواهید داشت از سایر هم دوره ای های شما بیشتر است. با استفاده از مدرک آزمون CFA می توانید تصمیمات مالی و اقتصادی بهتری در زمینه شرایط خرید و فروش اتخاذ نمایید که همگی منجر به بهبود اوضاع تجارت شما می شوند.

 

همراهان عزیز امیدواریم که اطلاعات بیان شده در رابطه با آزمون CFA برای شما مفید بوده باشد اما در صورتی که برای ثبت نام در این آزمون و یا پرداخت هزینه آن سوالی داید از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر