تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

اضطراب حمل پول نقد، یکی از عمده مسائلی بود که در گذشته همیشه هنگام سفر به خارج از کشور از شیرینی سفر مسافران می کاست. اما امروزه به لطف حضور کارت های اعتباری، انجام خرید آنلاین و پرداخت های اینترنتی از سایت های خارجی نیز به امری آسان تبدیل گشته است. همانطور که در مقالات گذشته نیز به آن پرداختیم کارت های اعتباری انواع مختلفی دارند که در صورتی که تمایل به تهیه این گونه کارت ها داشته باشید باید قبل از خرید، از تفاوت ها و امکانات آن آگاهی لازم را داشته باشید تا بتوانید با توجه به نیازتان بهترین آن ها را انتخاب نمائید. مایلیم در این مقاله اطلاعاتی در زمینه ویژگی ها و تفاوت ویزا کارت و مستر کارت را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تقاضا می کنم با من همراه باشید!

مستر کارت و ویزا کارت، دو نوع از محبوب ترین انواع کارت های اعتباری هستند که شباهت های بسیاری از لحاظ ویژگی ها و امکانات، با یکدیگر دارند به طوری که بیشتر دارندگان این دو کارت اعتباری آن ها را غیر قابل تشخیص می دانند. اگر چه  تقریبا از نظر اکثر صاحبان کسب و کارهای بزرگ  هردو نوع کارت اعتباری قابل قبول هستند.

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت

 ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

ویزا کارت و مستر کارت، دو شرکت آمریکائی برای ارائه خدمات ارزی به کاربران می باشد. وظیفه این دو ارائه خدمات مبادلات ارز به صورت الکترونیکی در سراسر جهان می باشد که به طور عمده این تبادلات ارز توسط  کارت های اعتباری، کارت های پیش پرداخت و سایر کارت های بانکی با نشان تجاری ویزا، دبیت کارت و یا کردیت کارت انجام می‌شود.

 عملیاتی که هنگام استفاده از ویزا کارت یا مسترکارت، انجام می شود عبارتند از: 

1. هماهنگی با شرکت صادر کننده کارت برای تشخیص اینکه آیا تراکنش باید پذیرفته یا رد شود
2. هماهنگی با شرکت صادرکننده کارت برای پذیرش پرداخت شما
3. پردازش عملیات پرداخت، بین ارائه دهنده کارت و فروشنده

برخی تفاوت های کلیدی وجود دارد  که صاحبان کارت ها باید از آنها آگاه باشند که در ادامه به آن پرداخته ایم.

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت  

 

  • تفاوت ویزا کارت و مستر کارت  از لحاظ  مقبولیت عام

بنا بر یکسری اطلاعات آماری ، تقریبا بیش از 28 میلیون از دارندگان حساب های بانکی، دارای ویزا کارت و بیش از 30 میلیون از آن ها دارای مستر کارت می باشند و این نشان می دهد که هر دو نو ع کارت در بین کاربران و دارندگان حساب، از محبوبیت یکسانی برخوردار هستند.

  • تفاوت ویزا کارت و مستر کارت از لحاظ کاربرد 

به طور مثال : شبکه ویزا کارت، برنامه Visa SavingsEdge را برای کاربران خود ارائه می دهد که به وسیله آن امکان استفاده از ویژگی تخفیف تا 15٪ (یا بیشتر) را برای رزرو هتل ها، اجاره اتومبیل و مواردی از این قبیل ارائه می دهد. مستر کارت نیز برنامه ای مشابه تحت عنوان Easy Savings را به همین منظور ارئه می دهد و به این ترتیب امکان ذخیره آن مبلغ در کارت صاحب حساب از این طریق برای آن فراهم شده است.

  • تفاوت ویزا کارت و مستر کارت از لحاظ  مزایا

ویزا کارت، امکانات خود را در دو سطح "پایه" و "امضای ویزا" ارائه می دهد. مستر کارت، امکانات خود را در سه سطح "پایه" و "جهانی" و " منتخب جهانی"  ارائه می دهند؛ که هر کدام خدمات خاص خود را ارائه می دهند.

  • تفاوت ویزا کارت و مستر کارت از لحاظ  کارمزد

دارندگان ویزا کارت ها به دلیل ارائه خدمات بیشتر ویزاکارت، کارمزد سالانه بیشتری را متحمل می شوند.

به طور کلی تعدادی فیچر خاص وجود دارد که براساس آن ها می توان این دو نوع کارت را با همدیگر مقایسه کرد تا به تفاوت ویزا کارت و مستر کارت پی ببریم. این معیار ها عبارتند از: 

  • نرخ بهره
  • پاداش
  • حساب های دوگانه(dual)
  • خدمات امنیتی

توجه کنید که نوع دیگر ویزا کارت، با عنوان ویزا کارت مجازی نیز وجود دارد که این کارت به صورت فیزیکی صادر نمی شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزا کارت های مجازی به شما مطالعه مقاله خرید ویزا کارت مجازی را پیشنهاد می کینم. اگر پس از مطالعه مقاله مذکور، مایل به تهیه ویزا کارت مجازی هستید، این کار را به همکاران ما در تیم تراپی واگذار نمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما همراهان همیشگی هستند.

 

1396/05/24
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان