وبمانی پاسپورت | انواع پاسپورت در وب‌مانی چیست؟

برای بهره مندی بیشتر از امکانات وبمانی لازم است که شما یک وبمانی پاسپورت داشته باشید. در این مقاله ما انواع مختلف وبمانی پاسپورت ها را برای شما توضیح می دهیم و تفاوت هر یک از آنها را بیان می کنیم. همچنین توضیح می دهیم که هر کدام از این پاسپورت ها قابلیت ارتقا نیز دارند .

انواع پاسپورت در وب‌مانی:

هر عضو وب‌مانی، باید یک وبمانی پاسپورت (WM Passport) داشته باشد که انواع آن به شرح زیر میباشد:

  • پاسپورت آلیاس (Alias Passport): این پاسپورت رایگان، در لحظه ساخت اکانت در وب‌مانی، بصورت اتوماتیک به هرحساب اختصاص داده میشود. در این مدل پاسپورت،  نیاز به تایید اطلاعات وارد شده در سایت از طرف کاربر نمیباشد. در حقیقت کاربر میتواند بدون ارسال مدارک شناسایی برای تایید هویت ثبت شده در سایت، از یکسری از امکانات وب‌مانی بصورت محدود، استفاده کند. در صورتی که می خواهید پاسپورت آلیاس خود را ارتقا دهید می توانید از مقاله آموزشی آموزش ارتقاء حساب وبمانی با تبدیل الیاس به فرمال پاسپورت استفاده کنید. 
  • پاسپورت فرمال (Formal Passport): استفاده از این پاسپورت نیز رایگان است. در این سطح لازم است که کاربر، اطلاعات وارد شده در سایت را با ارسال اسکن گذرنامه، تایید کند.  در این سطح کاربر قادر است از امکانات بیشتری استفاده کند، اما هنوز محدودیتهایی وجود دارد.
  • پاسپورت اینیشیال (Initial Passport): این سطح از پاسپورت به کاربرانی تعلق میگیرد که در سطح فرمال بوده‌اند و اطلاعات هویتی ارسالی آنها به وب‌مانی، توسط یک عضو مرکز تایید هویت وب‌مانی تایید شده است.  ارتقا به این پاسپورت شامل هزینه میباشد.
  • پاسپورت پرسونال (Personal Passport): این پاسپورت اصلی‌ترین سطح پاسپورت در وب‌مانی‌ست. دارنده پاسپورت پرسونال میتواند از تمام امکانات موجود در سایت استفاده کند. لازم به ذکر است که به ازای هر گذرنامه فقط یکبار پارسپورت پرسونال صادر میگردد.

آموزش انواع وبمانی پاسپورت

پاسپورتهای دیگری نیز در وب‌مانی وجود دارند که پیش‌نیاز استفاده از آنها، ارتقای سطح به پاسپورت پرسونال است. این وبمانی پاسپورت ها، بسته به نیاز کاربر، امکانات و خدماتی را جهت سهولت کار و تراکنش ها در اختیار شخص قرار میدهند. اسامی این پاسپورتها به شرح زیر است:

  • پاسپورت تاجر (Merchant Passport)
  • پاسپورت سرمایه‌دار (Capitaller Passport)
  • پاسپورت توسعه دهنده (Developer Passport)
  • پاسپورت ثبت‌کننده (Registrar  WM-Passport)
  • پاسپورت سرویس (Service Passport)

نحوه ارتقا وبمانی پاسپورت به سطح اینیشیال :

مرکز تایید هوبت وب‌مانی، اعضایی در کشورهای مختلف دارد که با مراجعه به انها و ارائه مدارک شناسایی معتبر، میتوان تاییدیه لازم برای ارتقای سطح پاسپورت به پاسپورت اینیشیال را بدست آورد. هزینه اینکار بین 1 تا 5 دلار است که این مبلغ را میتوان یا از طریق عضو مرکز تایید هویت پرداخت کرد، یا بصورت اتوماتیک، با اولین واریز وجه به حساب، این مبلغ از حساب شخص کم میشود.

برای پرداخت هزینه ارتقا پاسپورت، کلیک کنید!

نحوه ارتقا وبمانی پاسپورت به سطح پرسونال:

برای ارتقا به این سطح، باید به افراد تایید صلاحیت شده مرکز تایید هویت وب‌مانی در کشورتان مراجعه کنید. لیست این افراد در سایت وب‌مانی موجود است. این افراد، از سطح اختیار بالاتری نسبت به عضوهایی که پاسپورت ابتدایی را تایید میکنند، برخوردارند.

 

در صورتی که می خواهید از محدودیت های سقف برداشت از وب مانی مربوط به هر یک از حساب های وب مانی آگاه شوید از مقاله مربوط به آن که توسط تراپی برای شما عزیزان آماده شده است استفاده کنید. 

1396/01/12
مهناز قانع

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان