امروزه افراد برای انجام خرید های اینترنتی خود راه های ساده ای پیش روی خود دارند تا به وسیله آنها به راحتی از فروشگاه های مختلف خرید اینترنتی خود را انجام دهند. ولی ارزهای دیجیتالی که امروزه در اختیار همه افراد قرار گرفته است این امکان را به افراد می دهد که با استفاده از ارز دیجیتال این کار ها را راحتتر انجام دهند. در مقاله های بیت کوین چیست، ریپل چیست  و  لایت کوین چیست این 3 ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم. همچنین روش هایی برای تبدیل این ارزها در اختیار شما قرار دادیم. در صورتی که در مورد نحوه تبدیل انواع حساب ها سوالی دارید می توانید از سرویس اکسچنجینگ تراپی استفاده کنید. در این مقاله هدف بررسی ارز دیجیتال اتریوم (ethereum) است.

اتریوم چیست

قبل از اینکه به موضوع بررسی اتریوم بپردازیم به این موضوع می پردازیم؛ زمانی که شما قصد خرید از سایت های مختلف را دارید باید اطلاعات خود را در اختیار آن ها قرار دهید. این سایت های پذیرنده وظیفه امنیت اطلاعات شما را به عهده دارند. اما این امنیت برای همیشه قابل تضمین نیست چرا که هکرها همیشه و همه جا وجود دارند. همین موضوع انگیزه برای سازمانی شد که بستری برای اینترنت فراهم کنند که شما اطلاعات خود را با امنیت بالایی در اینترنت داشته باشید. اتریوم ارزی است که با هدف استفاده از بلاکچین جهت تضمین امینت بالای اطلاعات افراد ایجاد شده است. اتریوم قصد دارد که افراد ثالثی که در انتقالات مالی فعالیت دارند و امنیت را تضمین می کند حذف کند. 

اتریوم چیست؟
اتریوم یک ارز متن باز است که رمزگذاری شده است و می تواند بین حساب های مختلف انتقال یابد. در اواخر سال 2013 این ارز توسط Vitalik Buterin که محقق و برنامه نویس است، ارائه شد و در سال 2014 در اینترنت گسترش سافت. در سال 2016 این ارز به دو بلاکچین مجزا تبدیل شد. نسخه جدید Ethereum و نسخه اصلی Ethereum Classic است. اتریوم قصد دارد عملکردی شبیه کامپیوتر جهانی داشته باشد و به این ترتیب فضاهای ذخیره سازی مانند ابرها و سرورها با فضاهایی با نام نود تعویض می شوند. با استفاده از این ارز دیجیتاال شما تنها کسی هستید که به اطلاعات حساب خود دسترسی دارید و می توانید آن ها را تغییر دهید. بنابراین زمانی که شما تغییراتی ایجاد می کنید توسط نودها این تغییرات به شبکه اعمال می شود. 

برای خرید اتریوم از تراپی ، کلیک کنید!

 

ارز دیجیتال اتریوم می تواند دارای کیف پول های مختلفی باشد که هم از نوع دسکتاپ هستند و هم از نوع سخت افزار. همراهان گرامی در صورتی که می خواهید در مورد انواع این کیف پول ها و نحوه استفاده از آن آشنا شوید، می توانید از مقاله انواع کیف پول ارز دیجیتال اتریوم استفاده کند. 

طبق قولی که به شما داده بودیم؛ در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال شما در رابطه با اتریوم چیست و نحوه استخراج آن، به شما سروران گرامی توضیحاتی ارائه دهیم تا با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید.

تاریخ انتشار 08 دی 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
افزایش کارمزد اتریوم
مزایای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اتریوم چیست؟
هک صرافی UpBit
ERC-20
اتریوم
تفاوت بیت کوین و اتریوم
معرفی اتریوم (Ethereum)
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر