همانطور که می دانید امروزه علاوه بر واحدهای ارزی که وجود دارند و از آن ها در بانک ها استفاده می شود، واحدهای ارزی دیجیتالی هم ایجاده شده است که برای انتقال پول به صورت جهانی در نظر گرفته شده اند. در مقاله بیت کوین چیست به توضیح یکی از این واحدهای ارزی پرداختیم. یکی از این واحدهای ارزی دیجیتال دیگر ، ریپل (Ripple) نام دارد. این واحد ارزی با هدف کمک به مردم برای کاهش هزینه کارمزدهایی که به بانک ها پرداخت می کردند ایجاد شد. و شعار اولیه این سازمان این بود که همانطور که می توان به راحتی اطلاعات را در اینترنت جا به جا کرد می توان پول را نیز انتقال داد بدون اینکه نیازی باشد افراد برای انجام این کار وقت زیادی صرف کنند و به بانک ها کارمزدهای بالایی پرداخت کنند. این سازمان در 3 روز سرمایه خود را به شدت افزایش داد. در تاریخ 10 دسامبر دارای سرمایه ای بالای 9 میلیون دلار بود و 3 روز بعد دارای سرمایه ای بالای 18 میلیارد بود. قیمت هر ریپل کمتر از سایر ارزهای دیجیتال است ولی با این وجود همچنان از بیت کوین پایین تر است.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین از تراپی

ریپل چیست

تاریخچه ریپل

این ارز را می توان به نوعی قدیمی تر از بیت کوین در نظر گرفت. این واحد ارزی از سال 2012 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد ولی قبل از آن در سال 2004 نیز سازمان این واحد ارزی وجود داشت ولی به علت نداشتن مدیریت مناسب دارای عملکرد خوبی نبود. به همین علت در سال 2012 با وجود مدیران جدید به نام Chris Larsen و Jed McCaleb فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این واحد ارزی توسط بانک  و سازمان های مالی تایید شده است و اعتقاد دارد که این واحد ارزی هم دارای قیمت مناسب و هم دارای امنیت بیشتری نسبت به سایر واحد های ارزی دیجیتال مانند بیت کوین است. بنابراین با استفاده از شبکه ریپل شما می توانید ریپل را دریافت، انتقال و نگهداری کنید. 

 

هدف ریپل چیست ؟

ریپل با این شعار آمده است که برای کمک به مردم ایجاد شده است تا حصارهایی که توسط کارت های عابر بانک و بانک ها برای مردم ایجاد شده است را از بین ببرد. به این ترتیب بدون اینکه مردم زمانی را در بانک ها صرف کنند می توانند تجارت های خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند. به عنوان مثال شما برای خرید از درگاه های مختلفی باید استفاده کنید ولی ریپل این امکان را ایجاد می کنند که این درگاه ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

خرید ارز دیجیتال ریپل از تراپی

 

تبدیل ارزهای دیجیتال به ریپل : 

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اگر شما دارای ارزهای دیجیتال دیگر باشید چگونه می توانید آنها را به ریپل XRP تبدلی کنید؟!

ریپل
  • Gate.io : با استفاده از این سایت شما می توانید انواع تبدیل ها مانند بیت کوین، اتریوم و ... را به ریپل انجام دهید. این روش یکی از ارزان ترین راه ها برای دریافت XRP است.
  • Bitfinex : یکی از حبوب ترین روش ها برای تبدیل XRP است چرا که ابین کار با استفاده از اپلیکیشن موبایل انجام می شود!
  • CEX : در صورتی که شما می خواهید به صورت مستقیم با استفاده از کارت های اعتباری ریپل خریداری کنید می توانید از این گزینه استفاده کنید.
  • Changelly : اگر به دنبال سرعت بالا برای تبدیل خود هستید می توانید این روش را امتحان کنید. با ایتفاده از این روش این توانایی را خواهید داشت که انواع ارزها را به ریپل تبدیل کنید.
!! توجه !! این نکته قابل ذکر است که موارد گفته شده مواردی هستند که از ابتدای سال 2018 تا کنون دارای محبوبیت بوده اند.

 

همراهان گرامی در این مقاله سعی کردیم به معرفی کلی ارز دیجیتال ریپل بپردازیم و همچنین روش هایی که می توانید با استفاده از آن ها سایر ارزها را به ارز دیجیتال ریپل تبدیل کنید را به شما معرفی کردیم. در مقاله کیف پول ارز دیجیتال ریپل و چگونه بدست آوریم؟ همراه ما باشید تا بهتر با ویژگی های بیشتری مربوط به آن آشنا شوید. همچنین درصورتی که سوالی دارید می توانید از طریق چت آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید. 

تاریخ انتشار 03 دی 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
 ریپل
ریپل چیست
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر