تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی در چیست؟

در عصر حاضر، همه ی ما با دست آوردهای جدیدی در دنیای فناوری اطلاعات روبرو هستیم؛ به طوری که استفاده از ابزار و خدمات ارائه شده توسط آن ها، اجتناب ناپذیر است. یکی از انواع خدمات دنیای دیجیتال به کاربران، فراهم آوردن امکان انجام خرید آنلاین و پرداخت از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی می باشد. به دنبال این خدمت ارائه شده، ما شاهد تنوع در نوع درگاه های پرداخت اینترنتی مختلف با امکانات متفاوت که با هدف ارائه خدمات متنوع به کاربران ایجاد شده اند هستیم. اما شاید تنها مشکل کاربران، تردید در انتخاب نوع درگاه پرداخت اینترنتی مناسب، جهت انجام تراکنش های ارزی شان می باشد. در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا به مقایسه دو درگاه وب مانی و پرفکت مانی بپرازیم و با بیان تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی ، بتوانیم  شما کاربران عزیز را جهت انجام انتخابی مناسب یاری نمائیم.

تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی

تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی

 

شایان ذکر است که هر دو درگاه پرداخت وب مانی و پرفکت مانی، بستری مناسب جهت انجام پرداخت های ارزی، خرید اینترنتی و انتقال وجه و .... را برای کاربران به بهترین شکل، فراهم کرده اند، اما طبیعتا تفاوت هایی در زمینه نحوه عملکرد آن ها و نیز خدمات ارائه شده توسط آن ها وجود دارد که جهت اطلاع شما دوستان عزیز، به بیان تفاوت های وب مانی و پرفکت مانی می پردازیم.

تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی از لحاظ کارمزد

یکی از تفاوت های وب مانی و پرفکت مانی، در نحوه محاسبه کارمزد می باشد:

 • شما می توانید در وب مانی خریدهای آنلاین خود را بدون کارمزد انجام دهید . با وب مانی، برای نقل و انتقال پول، گیرنده هیچ گونه کارمزدی پرداخت نمیکند، اما از فرستنده 0.8% درصد کارمزد کم می شود.  
 • یک مزیت بزرگ پرفکت مانی، کارمزد پائین آن می باشد. در واقع میزان کارمزدی که برای حساب های وریفای شده پرفکت مانی درنظر گرفته شده است، فقط 0.5٪ است.

تفاوت ها از لحاظ  محدودیت ها در حساب وب مانی و پرفکت مانی

 پرفکت مانی در کشور ما ایران، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است زیرا علاوه بر اینکه زبان فارسی جز زبان های منتخب این درگاه پرداخت ارزی می باشد و باعث راحتی کاربران شده است، پرفکت مانی تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر تحریم کاربران ایرانی نکرده است.

برای حساب های وب مانی یک سری محدودیت هایی وجود دارد. مثلا:

 • سقف موجودی حساب وب مانی معادل 15,000 WMR می باشد.
 • حداکثر انتقال وجه، روزانه می تواند معادل 15,000 WMR، هفتگی 45,000 WMR و ماهیانه 90, 000 WMR باشد.

تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی از لحاظ  انواع کیف پول

 تراکنش های وب مانی بر اساس واحد وب مانی (WM-Units) انجام میگیرد. در حال حاضر در سیستم وب مانی چند مدل کیف پول مختلف وجود دارد. کیف پولها در واقع واحدهای مختلف ارزی هستند که با اسامی زیر شناخته میشوند:

 • WMZ : کیف پول دلار آمریکا (USD)
 • WME : کیف پول یورو (EUR)
 • WMR : کیف پول روبل روسیه (RUB)
 • WMU : کیف پول گریونا اوکراین (UAH)
 • WMB : کیف پول روبل بلاروس (BYR)
 • WMV : کیف پول دانگ ویتنام (VND)
 • WMX : کیف پول بیت کوین (BTC)
 • WMG : کیف پول طلا

کیف پول پرفکت مانی شامل سه نوع ارز: دلار، یورو و طلا می باشد.

 

همراهان عزیز! عمده تفاوت های وب مانی با پرفکت مانی را برایتان بیان کردیم، امید داریم که توانسته باشیم در جهت راهنمائی هرچه بهتر و مفیدتر شما عزیزان گامی برداشته باشیم.

 

کاربران گرامی! در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ایجاد حساب وب مانی، مطالعه مقاله ساخت حساب وب مانی را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین با مطالعه مقاله همه چیز در مورد وب مانی،  می توانید به دانسته های خود در مورد این درگاه پرداخت ارزی بیافزائید.

1396/05/13
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

نـظرات کاربـران

 • تصویر آواتار
  majid ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  به مخاطب خود بگویید وب مانی و پرفکت مانی و پایر در آمریکا غیر فعال است و کار نمیکند

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان