دوستان عزیزی که مشغول تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور هستند، چنانچه مایلید تا ارز مورد نیاز خود را به قیمتی پائین تر از نرخ ارز در بازار دریافت کنید، پیشنهاد می شود که  حتما برای دریافت ارز دانشجویی اقدام نمائید. در این مقاله نحوه ی خرید ارز دانشجویی را در چند مرحله برای شما آورده ایم که پس از انجام مراحل ذکر شده می توانید ارز دانشجویی دریافت کنید.

چگونه ارز دانشجویی دریافت کنیم؟

این نکات را بدانید که :

  • ارز دانشجویی را برای هر ترم می بایست جداگانه درخواست دهید و نیز در بازه های زمانی 6 ماهه.
  • بانک نوع ارز دریافتی شما را مشخص می کند (دلار یا یورو)

مرحله ی اول :

برای دریافت ارز دانشجویی ابتدا باید در سامانه ی مربوطه ثبت نام کنید، سیستم ثبت نام در سامانه ای به نام نشا تنظیم شده است. برای ورود به سامانه ی نشا به آدرس www.nesha.saorg.ir  مراجعه نمائید. در سامانه ی نشا مدارک مورد نیاز و راهنمائی های لازم برای شما قرار داده شده است. پس از ثبت نام شما باید به بانک معرفی شوید که بتوانید ارز دانشجویی دریافت کنید.

مرحله ی دوم :

برای معرفی به بانک، باید به منوی مدیریت درخواست ها مراجعه کنید و بر روی گزینه ی "ثبت درخواست نامه بانک" کلیک نمائید. با انتخاب این گزینه فرمی برای شما ظاهر می شود، اطلاعات خواسته شده را به دقت در آن وارد کنید و شعبه ی مورد نظر بانکی را که می خواهید از آن جا ارز خود را دریافت کنید (بانک سامان یا بانک تجارت) انتخاب نمائید. در این بخش حتی می توانید تاریخ دریافت ارز دانشجویی خود را مشخص کنید. پس از کامل کردن اطلاات خواسته شده، درخواست شما ثبت می شود و درخواست شما جز لیست درخواست ها قرار می گیرد.

ارز دانشجویی

بیشتر بخوانید : بورسیه تحصیلی چیست؟

مرحله ی سوم:

در این مرحله باید مدارک خواست شده را در سامانه ی نشا آپلود کنید. در ادامه مدارک لازم را بیان خواهیم کرد.

توجه کنید که دانشجویانی که تنها پذیرش شده اند مشمول دریافت ارز دانشجویی نیستند و حتما باید مشغول به تحصیل باشند.

بیشتر بخوانید : هزینه اپلای برای دانشگاه ها چقدر است؟

مدارک لازم برای دریافت ارز دانشجویی

  • اسکن صفحات ورود و خروج پاسپورت
  • ویزای دانشجویی
  • گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور
  • وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
  • تکمیل فرم تعهدنامه

مرحله ی چهارم :

پس از اینکه درخواست معرفی به بانک تایید شد در سامانه ی نشا در بخش درخواست ها، جدولی برای شما ظاهر می شود که در آن اطلاعاتی از قبیل کد رهگیری، تاریخی که برای دریافت ارز مشخص کرده بودید و نیز شعبه ی بانک مورد نظر شما و...قرار دارد. کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که از این صفحه یک پرینت تهیه کنید و به بانک مربوطه مراجعه نمائید و با ارائه ی پرینت اطلاعات خود، ارز دانشجویی دریافت کنید.

دوست عزیز چنانچه شما هم اکنون در خارج از کشور به سر می برید، یکی از بستگان درجه یک شما، یا وکیل قانونی تان می تواند برای دریافت ارز دانشجویی به بانک مراجعه کند.

خدمت تراپی در زمینه ی دریافت ارز دانشجویی

دانشجویان عزیزی که در خارج از کشور به سر می برید و به دلایلی امکان ثبت نام و مراجعه به بانک در کشور ایران برای شما امکان پذیر نیست، می توانید برای انجام مراحل ثبت نام و دریافت ارز دانشجویی روی کمک ما حساب کنید. خدمت رسانی به شما عزیزان افتخار ماست. لطفا با ما در تماس باشید.

تاریخ انتشار 26 دی 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر