بسیاری از افراد قصد مهاجرت به دانشگاه های خارج از کشور را چه برای ادامه تحصیل و چه برای اخذ اقامت آن کشور را دارند. اما سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می آی که هزینه اپلای برای دانشگاه ها چقدر است؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوال خود را در این مورد بدست آورید. البته اگر به دنبال آگاهی از روش های تحصیل در سایر کشور ها هستید، خواندن مقالات زیر را از دست ندهید : 

تحصیل رایگان در اتریش چگونه است؟

نحوه اپلای گرفتن (گرفتن پذیرش) از دانشگاه های خارجی

تحصیل رایگان در آلمان

هر آنچه که در رابطه با تحصیل در کانادا باید بدانید!

برای پرداخت هزینه اپلای، کلیک کنید!

 

هزینه اپلای

هزینه اپلای برای دانشگاه های خارجی :

  • قبل از هر چیز شما باید مدرک خود را آزاد کنید. چرا که بعد از اتمام دوره تحصیلی، مدرک شما برای مدتی به عنوان مثال 8 سال در گرو دولت خواهد بود و شما برای معتبر بودن آن نزد داشگاه های خارجی حتما باید آن را آزاد کنید. البته در صورتی که درس خود را به اتمام رسانده اید. این هزینه بسته به دانشگاه آزاد و دولتی متفاوت خواهد بود.
  • علاوه بر ارائه مدرک شما باید ریز نمرات خود را نیز به دانشگاه مرود نظر اعلام کنید. که باز هم این مسئله از طرف دانشگاه های ایران برای شما هزینه خواهد داشت.
  • برای گرفتن اپلای و یا پذیرش از یک دانشگاه شما باید کارهای زیادی انجام دهید که تقریبا تمام آن ها برای شما هزینه خواهند داشت. به عنوان مثال شما باید به کشور مورد نظر خود تضمین دهید که می توانید به زبان رایج آن ها صحبت کنید. که برای بسیاری از کشور ها این زبان انگلیسی است. پس برای ارائه این تضمین شما می توانید در یکی از دو آزمون تافل یا آیلس شرکت کنید. البته بسته به کشور مقصد یکی از این آزمون ها را باید انتخاب کنید. به عنوان ثمال دانشگاه های امریکا مدرک تافل را در این زمینه معتبر می دانند. در صورتی که در مورد این آزمون ها سوالی دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :
توجه داشته باشید که هر کدام از این آزمون ها برای ثبت نام هزینه ای از شما دریافت می کنند که متغیر است و با توجه به قیمت دلار در کشور این هزینه بالا است.
  • بعد از دریافت مدرک زبان، شما باید هزینه ای را به دانشگاه مقصد خود پرداخت کنید که باز هم این هزینه بسته به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت است. ولی به طور میانگین این هزینه 100 دلار برآورد می شود. که باز هم با توجه به قیمت دلار در ایران بالاست!

هزینه اپلای

بعد از این که شما تمامی مدارک مورد نیاز برای درخواست اپلای را آماده کردید، باید آن ها را توسط یک سازمان معتبر ترجمه کنید! هزینه ترجمه هر صفحه بسته به دفتری که شما به آن مراجعه می کنید متغیر است و معمولا به صورت صفحه ای حساب می شود.

اگر به دنبال روش های مختلف مهاجرت هستید :  

همراهان عزیز در مورد دو هزینه بالا، شرکت خدمات ارزی تراپی می تواند به شما کمک کند و هزینه را بدون هیچ مشکلی به وب سایت های خارجی مورد نظر شما پرداخت نماید. با توجه به متغیر بودن هزینه اپلای و دانشگاه های مختلف نمی توان قیمت دقیقی در اختیار شما قرار دارد!

تاریخ انتشار 21 تیر 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر