برای انتخاب یک کشور یا شهر مناسب با هدف مهاجرت برای ادامه تحصیل باید معیارهایی را در نظر داشته باشید تا به انتخاب بهترین شهر یا بهترین کشور برای تحصیل بپردازید. همچنین داشتن اطلاعات کافی در مورد بورسیه تحصیلی و شرایط اخذ برای کشورهای مختلف مثل ترکیه، کانادا و...لازم است تا چنانچه شما نیز واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بودید بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید. در مقالات قبلی مطالبی را در مورد تحصیل در برخی از کشورها برای شما بیان کردیم، در این مقاله نیز مطالبی را در مورد چگونگی تحصیل در مالزی و ویژگی های سیستم آموزشی آن برای شما خواهیم گفت. لطفا با تراپی همراه باشید.

تحصیل در مالزی و ویژگی های سیستم آموزشی آن در سال 2019

به گفته ی وزیر آموزش و پرورش مالزی، دکتر مازلی مالیک ، شرایط جدیدسیستم آموزشی مالزی در سال 2019 بیشتر بر کاهش حجم کاری معلمان، استادان و دانش آموزان و دانشجویان تمرکز دارد به این ترتیب تحصیل برای دانش آموزان و معلمان بسیار لذت بخش تر خواهد شد. وی همچنین معتقد است که با کاهش میزان حجم کاری اساتید، هم کیفیت آموزش بیشتر خواهد شد  و هم میزان یادگیری دانش آموزان افزایش خواهد یافت.

تحصیل در مالزی

از آنجا که سیستم آموزش و پرورش مالزی با اتحادیه ملی حرفه ی آموزش (NUTP) در ارتباط کاری بسیار نزدیکی است، میتواند این سیاست جدید را در مورد سیستم تحصیل در مالزی پیاده سازی کند و در راستای کاهش میزان کار معلمان و اساتید، استفاده از کاغذ را تا حد بسیار زیادی در سال 2019 کاهش دهد.

تحصیل در مالزی (سیستم آموزشی مدارس درسال 2019)

در این بخش از مقاله در مورد تغییراتی که در سیستم آموزشی مدارس در سال 2019 در کشور مالزی انجام گرفته است، نکاتی را ذکر خواهیم کرد.

 • به منظور افزایش امنیت و ایمنی در مدارس، بررسی های لازم انجام می شود تا مدارس قدیمی به کل حذف شوند و در آن ها هیچ کلاسی تشکیل نشود.
 • برگزاری امتحانات، یک، دو یا سه بار در سال می تواند ره را برای ارزیابی هر چه بهتر و جامع تر پیش روی معلمان باز کند. همچنین آموزش و ارزیابی معلمان در کلاس نیز می تواند در میزان یادگیری و پیشرفت دانش آموزان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
 • افزایش میزان مشارکت با رسانه ها، شرکت ها و بنیادها برای به وجود آوردن ارزش ها. هوشیاری اجتماعی از طریق مطرح شدن موضوعات مختلف برای تقویت ارزشهایی مانند احترام متقابل، مهربانی، عشق، یکپارچگی و تمرین و کار سخت، تقویت می شود.

تحصیل در مالزی
 • برای دانش آموزانی که از شرایط مالی مناسبی ندارند، در مدرسه صبحانه و شیر به صورت رایگان ارائه می شود تا این دسته دانش آموزان نیز بتوانند با تمرکز بیشتری به تحصیل بپردازند. همچنین برای دانش آموزان با شرایط خاص تر، امکالنات بیشتری در نظر گرفته شده است.
 • در شرایط جدید تحصیل در مالزی ، مکانیزمی تعریف خواهد شد تا طبق آن دانش آموزان بی خانمان بتوانند در مدارس دولتی تحصیل کنند.

تحصیل در مالزی (سیستم آموزشی دانشگاه ها درسال 2019)

در این بخش از مقاله به شرایط جدید تحصیل در مالزی برای دانشجویان اشاره خواهیم کرد.

 • طبق سند این امکان برای دانشجویان فراهم خواهد شد تا با آزادی عمل بیشتر خود را معرفی نمایند و انجمن های دانشجویی بیشتر و قوی تری از دانشجویان با سطح دانش بالا و قدر، تشکیل شود.  
 • در سال 2019 استقلال اداره دانشگاه و دانشگاهیان با استقلال بیشتری انجام خواهد شد. مجلس سنا قدرت بیشتری پیدا خواهد کرد برای تصمیم گیری با مشورت و مشارکت دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان.
 • آموزش به صورت فنی و حرفه ای (TVET). به این معنا که گزارشي ارائه خواهد شد در مورد چگونگي بهبود مفاهيم TVET و سيستم آموزشی عملی و اینکه چگونه آموزش ها از حالت تئوری به عملی تبديل شوند.
 • آموزش به صورت چندزبانه اولویت خواهد یافت، معرفی استاندارد "Kerangka Bahasa Melayu" به عنوان یک چارچوب بین المللی شناخته شده، مشابه سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) و (TOEFL)، ادامه اجرای برنامه دو زبانه (DLP) در مدارس و تضمین آموزش بهتر معلمان انگلیسی.

تحصیل در مالزی با برنامه برگزاری دوره های آموزش عالی در سال 2019

انتظار می رود که به تقاضای تحصیل در رشته هایی مانند مهندسی، بیزینس، حقوق، حسابداری و امور مالی و... در سیستم آموزش پاسخ داده شود، اما با تکنولوژی به کار گرفته شده، با برنامه های جدید و دوره های در نظر گرفته شده، پیش بینی می شود در سال 2019 این رشته ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند :

 • امنیت فضای سایبری
 • اینترنت اشیا
 • دانش داده و بیگ دیتا
 • تکنولوژی Fintech و Blockchain
 • رباتیک
 • تجارت الکترونیک
 • و...

دوستان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را دارید، امید است از مطالعه ی آنچه گفته شد لذت کافی برده باشید و با مطالعه ی مطالب گفته شد در این مقاله بتوانید در انتخاب کشوری مناسب برای مهاجرت و تحصیل بهتر از قبل تصمیم گیری نمائید.

از اینکه تا پااین این مقاله همراه ما بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

 
تاریخ انتشار 27 اردیبهشت 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر