کشور ترکیه در حال حاضر درخواست های بورس تحصیلی را از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان می پذیرد. کشور ترکیه امکان تحصیل برای دانشجویان سراسر جهان را فراهم کرده است و آنها را تشویق به تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه می کند که این قطعا فرصتی شگفت انگیز برای دانش آموزان است. با استفاده از بورسیه های تحصیلی، شما می توانید در برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید و بینش، مهارت ها و دیدگاه های کارا و مفیدی کسب نمائید. در حال حاضر بیشتر دانشجویان بین المللی علاقه مند به درخواست بورسیه تحصیلی برای لیسانس، کارشناسی ارشد یا Ph.D می باشند. ترکیه به سادگی مایل است روابط متقابل و درک دیگر کشورها را بهبود بخشد. بورسیه تحصیلی ترکیه در حال حاضر یک فرصت بزرگ برای دانش آموزان و دانشجویان است، زیرا آنها می توانند در طول این سفر مقدار زیادی تجربه و دانش جدید کسب نمایند.

جالب است بدانید، کشور ترکیه شرایط متفاوتی را برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان و دانش آموزان ممتاز در نظر گرفته است و شانس تحصیل در برترین دانشگاه های ترکیه با سطح علمی بالاتر را به آن ها داده است.

 

تسلط بر زبان ترکی از الزامات دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

کلیه دانشجویانی که بر زبان ترکی تسلط کافی ندارند، می بایست به مدت یک سال دوره های آموزش ربان ترکی را بگذرانند. در این زمینه هیچ استثنائی وجود ندارد، حتی دانشجویانی که تلاش می کنند زبان های دیگری را بیاموزند نیز الزاما باید زبان ترکی را هم بیاموزند. به این ترتیب اقامت و برقراری ارتباط با افراد در کشور ترکیه نیز برای آن ها مطلوب تر و دلپذیر تر خواهد شد.

چه افرادی واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه هستند؟

دانشجویان از کشورهای مختلف مجاز به درخواست این بورس تحصیلی می باشند. برخی از کشورها عبارتند از پاکستان، آلمان، ایسلند، میانمار، ایالات متحده، امارات متحده عربی و غیره.

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

• برای مقطع کارشناسی، داوطلب نباید تاریخ تولد فرد زودتر از ژانویه سال 1997 باشد.

• برای مقطع کارشناسی ارشد، نباید تاریخ تولد فرد قبل از ژانویه 1988 باشد.

• برای مقطع Ph.D  تاریخ تولد می بایست از سال 1983 و بعد از آن باشد و برای انجام برنامه های تحقیقاتی ، متقاضیان نباید تاریخ تولدشان قبل از ژانویه 1973 باشد.

• افرادی که دارای تابعیت ترکیه باشد یا قبلا شهروندی ترکیه داشته باشد نمی تواند برای این برنامه درخواست دهد

• دانش آموزانی که قبلا در ترکیه تحصیل کرده اند نمی توانند برای بورس تحصیلی درخواست دهند

• دانش آموزانی که انتخاب می شوند، باید اسناد خود را تا مهلت تعیین شده ، ارائه دهند.

حال که با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه آشنا شدید، این بار با دید متفاوت تری برای درخواست بورسیه اقدام خواهید کرد و با در نظر گرفتن نکات ذکر شده بهتر از قبل به انتخاب کشوری مناسب برای ادامه تحصیل خواهید پرداخت. موفق و پیروز باشید.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ترکیه | شرایط اقامت و اخذ ویزا

از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. سوالات و مشکلات خود را با همکاران ما در تیم تراپی در میان بگذارید. خدمت رسانی به شما همراهان همیشگی تراپی، افتخار ماست.

تاریخ انتشار 18 آبان 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر