امروزه کمتر کسی است که نام ارزهای دیجیتال بیت کوین، ریپل، اتریوم و... را نشنیده باشد. تقریبا می‌توان گفت درصد بسیاری از افراد جامعه در مورد این ارزهای دیجیتال اطلاعات کافی دارند و درصد بسیاری از آن ها نیز به سرمایه‌گذاری در این زمینه پرداخته‌اند و از این طریق به سود بسیاری رسیده‌اند. از میان این افراد عده‌ای به ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال پرداخته‌اند و برای این کار از دستگاه‌های قدرتمندی به نام ماینر استفاده می‌کنند که البته این دستگاه‌ها هر چه قدرت بیشتری برای استخراج ارز دیجتال داشته باشند، میزان برق و انرژی که مصرف می ‌کنند هم بیشتر است. اخیرا خبری منتشر شده است که در ایران در شهر یزد عده‌ای به صورت غیرقانونی در دو کارخانه، به استخراج بیت کوین پرداخته‌اند که این منجر به افزایش مصرف برق کل کشور شده است و این میزان مصرف انرژی بی‌سابقه بوده است. بنابراین دولت ایران برای ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در کشور اقدامات لازم را انجام داده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد ممنوعیت استخراج  ارز دیجیتال در ایران با تراپی تا پایان این مقاله همراه شوید.

ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال

جزئیات خبر ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در ایران

دولت ایران 1000 بیت کوین ماینر، که در دو کارخانه‌ی غیر مجاز مشغول به فعالیت بودند و حدود 1 مگاوات برق مصرف می‌کردند را از ادامه‌ی کار استخراج ارز دیجیتال ممنوع کرد و گفت ماینرها اجازه ندارند از برق دولتی برای این کار استفاده کنند.

در حقیقت زمانی که مسئولین متوجه میزان برق مصرفی غیر معمول شدند، اقدام به ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال نمودند. سخنگوی وزارت نیرو، آقای مصطفی رجبی، گفت : افزایش تعداد ماینرهای ارز دیجیتال در داخل کشور باعث ایجاد یک شبکه‌ی برق ناپایدار خواهد شد و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای مصرف کنندگان خواهد شد. وی گفته است که میزان مصرف برق به طور ماهانه 7 درصد افزایش داشته است که بخش عمده‌ای از آن مربوط به استخراج ارز دیجیتال بوده است.

استخراج ارز دیجیتال مستلزم مصرف بسیار زیاد انرژی الکتریسیته است و به علت اینکه در کشور ایران قیمت برق نسبت به دیگر کشورها بسیار پائین تر است، علاقه‌مندان به استخراج ارز دیجیتال در ایران رو به افزایش هستند. به این ترتیب سود بیشتری از ماینینگ، برای ماینرها به دست خواهد آمد.

در گزارشاتی که این خبر اعلام شده است، نوع ارز دیجیتالی که استخراج می‌شود، مشخص نشده است و همچنین مشخص نشده است که این فارم‌ها برای چه مدت در حال فعالیت بوده‌اند و نیز مشخص نیست که تا چه مدت این ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در ایران ادامه خواهد داشت.

ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال

با وجودی که در کشور ایران استفاده از برق دولتی برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع شده است، عده‌ای نیز هنوز بر این باورند که ارز دیجیتال می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای کمک به رهایی از مشکلات ناشی از تحریم‌ها در کشور باشد.

سخن آخر

به طور کلی علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌ی ارز دیجیتال بسیار زیاد هستند و برخی از آن‌ها معتقدند که از این طریق می‌توان به اقتصاد کشور در مقابل تحریم‌ها، کمک کرد؛ عده‌ای دیگر معتقدند که مصرف بسیار زیاد انرژی برق ممکن است باعث ضرر بیشتر به چرخه‌ی اقتصاد کشور شود. اما با وجود این اختلاف نظر در بین افراد و گروه‌های مختلف در جامعه، امید است بهترین نتایج حاصل شده و بهترین تصمیمات در جهت توسعه‌ی اقتصادی کشور عزیزمان ایران اتخاذ گردد.

بیشتر بدانید : استخراج ارز دیجیتال بیت کوین به روش فارم ماینینگ

دوستان گرامی و همراهان همیشگی تراپی در این مقاله طالبی را در مورد ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در ایران برای شما عزیزان بیان کردیم. شاید تا کنون بسیاری از شما از این مسئله مطلع نبودید که استخراج ارز دیجیتال تا چه حد باعث افزایش مصرف انرژی برق می‌شود و هم اکنون به این مهم پی برده باشید که این می‌تواند برای شما بسیار تعیین کننده باشد.

عزیزان، امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما واقع شده باشد. دوستان گرامی، چنانچه شما نیز در زمینه‌ی ماینینگ ارز دیجیتال و میزان مصرف انرژی اطلاعات مفیدی کسب کرده اید، لطفا آن‌ها را از طریق کامنت با دیگر دوستان در میان بگذارید، تا آن‌ها نیز از این نکات مفید بهره‌مند شوند.

چنانچه پس از مطالعه‌ی مقالات ما با سوال یا مشکلی مواجه می‌شوید، با ما تماس بگیرید و سوال یا مشکل خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آماده‌ی پاسخگوئی به کلیه‌ی سوالات شما عزیزان هستند.

تاریخ انتشار 16 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر