بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که به استخراج رمز ارزها مشغولند یا به مبادله‌ی ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم، ریپل و ... می‌پردازند، باید بدانند که در این حوزه ریسک‌هایی نیز وجود دارد که می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای آن‌ها به همراه داشته باشد و حتی ممکن است کل سرمایه‌ی آن از دست برود. بنابراین دانستن چگونگی مدیریت خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال (رمز ارزها) از الزامات کار سرمایه گذاران است که خوب است در این مورد اطلاعات کافی داشته باشند. در ادامه با تراپی همراه شوید تا در این زمینه مطالب ارزشمندی را برای شما بیان کنیم.

مهم‌ترین خطرات سایبری که صنعت ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند

با وجود جذابیت ارزهای دیجیتال و طرفداران سرمایه‌گذاری در این حوزه، روز به روز نگرانی‌های صاحبان این پول‌های رمزنگاری شده نیز بیشتر خواهد شد چرا که در دنیای دیجیتال خطرات متعددی دارایی‌های شما را تهدید می‌کند که حتما باید آن‌ها را مد نظر قرار دهید. در ادامه به ذکر این موارد به اختصار خواهیم پرداخت.

خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال

خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال

در این بخش از مقاله با خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال آشنا خواهید شد، لطفا همچنان با ما همراه باشید.

امنیت حساب کاربری ارزهای دیجیتال شما

برای درک بهتر خطرات موجود هنگام خرید ارزهای دیجیتال، لازم است که بدانید هر ارز دیجیتال از طریق یک کلید خصوصی قابل دسترسی می‌باشد که یک کد پسورد پیچیده است و تنها از طریق آن، کاربر می‌تواند به رمز ارز خود دسترسی پیدا کند.

حال خطری که برای صاحبان این حساب کاربری وجود دارد این است که آن‌ها کد کلید خصوصی خود را به صورت دیجیتالی در PC خود نگهداری می‌کنند و این کار کاملا اشتباه است. می‌دانید چرا؟ به علت اینکه امکان دستیابی هکرها به این کلید خصوصی از طریق سیستم کامپیوتری وجود دارد و می‌تواند با استفاد از ترفندهای موجود به سیستم وی دسترسی پیدا کرده و کلید خصوصی او را پبدا کنند و به حساب کاربری اش دسترسی پیدا کنند.

صرافی‌های بدون قانون و غیر قابل اعتماد

چنین صرافی‌هایی به آسانی می‌توانند مورد حمله‌ی هکرها قرار گیرند. در حقیقت آنچه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را بسیاری ریسکی و خطرناک می‌کند، این است که این رمز ارزها غیرمتمرکز هستند و هیچ مدیر یا شخص خاصی بر تولید، استخراج و مبادله آن‌ها نظارت ندارد. صرافی هم محلی است که ارزهای دیجیتال خرید و فروش  و مبادله می‌شوند و کشورهای مختلف نیز صرافی مخصوص به خود دارند اما این صرافی‌ها تحت نظارت هیچ نیروی دولتی نیست و مانند بانک‌ها نیستند که پشتوان دولتی  داشته باشند. بنابراین امکان هک شدن این سرمایه‌های دیجیتال در صرافی‌های غیر معتبر وجود دارد.

ابهام موجود در مورد بلاک چین و مبادلات ارز دیجیتال

به طور کلی مفهوم تکنولوژی بلاک چین و حتی حقیقت ارز دیجیتال به خودی خود قدری پیچیده و مشکل است. معمولا شرکت‌ها  برای درک بهتر آن سعی می‌کنند آن را به شکل ملموس و قابل فهم‌تری ارائه کنند. اما در واقع ارز دیجیتال یک موجودیت نیست و چیزی نیست که به صورت فیزیکی وجود داشته باشد و تنها در فضای اینترنتی می‌تواند وجود داشته باشد. حتی سازنده‌ی ارز دیجیتال نیز دارای شخصیتی مرموز است که تنها با نامی تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود و دیگر هیچ.

خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال

در کل عوامل ناشناخته‌ی موجود در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به مراتب بیشتر از واقعیت‌های قابل درک آن است و این امر سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال را بسیار ناپایدار می‌کند. به علت وجود همین ناشناخته‌ها، حتی برای دقیق‌ترین سرمایه‌گذاران هم قضاوت در مورد این پول‌های رمزنگاری شده تقریبا غیرممکن است.

حتما بخوانید : چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

در هر حال ارز دیجیتال پدیده‌ای نو و جدید است. با وجودی که وجود دارد، اما بسیار ناشناخته و مبهم است. 99 درصد افرادی که در مورد رمز ارزها صحبت می‌کنند در واقع درست نمی‌دانند که ارز دیجیتال چیست و اگر در مورد پول رمزنگاری شده از آن‌ها سوال بپرسید، نمی‌توانند توضیح درست و دقیقی به شما بدهند.

همین ابهام و تریدی که وجود دارد باعث شده است که خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال (رمز ارزها) نیز بیشتر آن‌ها را نگران کند. بنابراین توصیه می‌شود که بسیار دقیق و حساب شده به عرصه‌ی رمز ارزها ورود پیدا کنید.

دوستان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال باید حتما از خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال (رمز ارزها) اطلاعات کافی به دست آوردند و با علم به این ریسک‌های موجود برای مدیریت این خطرات و بالا بردن سطح امنیت کار خود، برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی مبادلات ارزهای دیجیتال اقدام نمایند.

تاریخ انتشار 18 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر