بسیاری از افراد زمانی که فناوری جدیدی ارائه می شود در ابتدا از آن اسقبال نکرده و تصور می کنند که این فناوری می تواند اثر مخربی روی زندگی آن ها داشته باشد. به عنوان مثال اینترنت را اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدای ظهور خود بسیاری از افراد فکر می کردنند که این فناوری فرصت های ضغلی را از بین می برد و یا اینکه اثرات منفی در رابطه با فرهنگ یک کشور خواهد داشت. ولی اگر الان به امکاناتی که اینترنت برای ما فراهم کرده است توجه کنیم می بینیم که هزارن فرصت شغلی نیز توانسته است ایجاد کند. البته نمی توان منکر این مسئله شد که فناوری اینترنت و کامپیوتر از زمانی که آمده اند تغییرات بسیاری در قوانین و نحوه عملکرد خود دشاته اند. بسیاری از قوانین و پروتکل های آن ها نقض شده و موارد جیدید جای آن ها را گرفته اند. اما اگر واقع بینانه به سیر تکاملی ان ها نگاه کنیم متوجه رشد سریع در نحوه زندگی انسان ها خواهیم شد. این مسئله هم اکنون در مورد ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین مطرح است. این فناوری ها نوظهور هستند که هر روز در سیستم اجرایی خود تغییراتی را به وجود می آورند. به این فناوری جدید و فضای رمزنگاری ICO که خلاصه شده عبارت Initial Coin Offering است گفته می شود. وجود چالش های اولیه برای این فناوری جدید چیز غیر قابل انتظاری نیست ولی بزرگترین چالش که در مورد این فناوری مطرح است این است که بیشتر افراد عقیده دارند این فناوری تنها طرحی برای ایجاد پول جدید و کلاه برداری از دیگران است. در این مقاله همراه ما باشید تا تعریف دقیقی از این تکنولوژی دریافت نمایید. 

ICO

مشکل ICO چیست؟ 

چندی پیش با یکی از دوستان خود در خارج از کشور صحبت می کردم که ماجرای جالبی را برای من تعریف کرد. دوست من قصد داشته است که رد یکی از ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند و در واقع خریدی انجام دهد. به همین منظور از ابزار coindash استفاده می کند ولی در حین کار به این سیستم متوجه خطایی شده و از خرید خود صرف نظر می کند. چند دقیقه بعد توسط پیام رسمی که شرکت ICO منتشر می کند متوجه می شود که این سیستم توسط هکرها مورد حمله سایبری قرار گرفته است. هکرها توانسته اند آدرسی که خریدار به آن وجه را انتقال می دهد تغییر داده و آدرس کیف پول اتریوم خود را وارد نمایند. این مسئله باعث شده بود حدود 7 میلیون دلار از سرمایه گذاران از دست برود. البته بعد از این ماجرا علت واقعی این اتفاق هم چنان در هاله ای از ابهام است ولی همین داستان باعث شد تا من امروز تصمیم به نوشتن این مقاله بگیرم و مزایا و معایب این سیستم را به شما معرفی کنم. 

 

ICO چیست؟

در دنیای تجارت ما با مفهومی به نام IPO سر و کار داریم که معنای لغوی فارسی آن "پیشنهادهای اولیه عمومی" است. از نظر برخی افراد مفهوم ICO با IPO یکی است. می توان گفت تقریبا هم درست است چرا که ICO یک روش جدید برای سرمایه گذاری است که بر اساس توسعه فناوری بلاک چین کار می کند. بلاک چین با استفاده از این سرویس سعی می کند تا ارزهای جدیدی که مورد علاقه افراد هستند را در سرویس های اکسچنجینگ قرار دهد و در نتجیه به توسعه کمپانی ها، خود و ICO کمک کند. 

ICO

ICO چگونه کار می کند؟ 

آی سی او را می توان به عنوان رویداد تجاری در نظر گرفت که که برخی از کمپانی ها برای معرفی یک کوین جدید برگزار می کنند. در طول این رویداد برخی از افراد در این کوین جدید سرمایه گذاری می کنند و همین مسئله به رشد شرکت کمک می کنند. همچنین افراد در طول زمان می توانند می توانند سود حاص از سرمایه گذاری خود را دریافت نمایند. به عنوان مثال بسیایر از استارت آپ ها برای شروع فعالیت خود نیاز به سرمایه زیادی دارند. در نتیجه از این فناوری برای جمع آوری سرمایه خود استفاده می کنند. 

 

همراهان عزیز امیدوارم متوجه مفهوم ICO و کاربرد آن در زمینه ارز دیجیتال شده باشید. با ما همراه باشید ... 

تاریخ انتشار 23 فروردین 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر