سال 2018 را می‌توان سال بسیار خوب و پر باری برای ترن (TORN) و ارز دیجیتال اصلی آن یعنی TRX در نظر گرفت. ترن (TRON) یک ارز دیجیتال تازه و نو حاصل از تکنولوژی جدید بلاک چین است که در صدر بازار قرار دارد. با این وجود جاستین سان، بنیان‌گذار این ارز دیجیتال از آغاز فعالیتش تاکنون دست از تلاش‌های بی وقفه‌ی خود برای کسب موفقیت بر نداشته است. ترن (TRON) یکی از پروژه‌های کوچک یلاک چین است که یک برنامه‌ی کلی و مشخص برای آینده دارد؛ به این ترتیب پیشرفتی که در سال 2018 داشته است قابل پیش بینی بوده و تعجب آور نیست. مهم‌ترین دست آورد آن در سال گذشته این است که توانسته است خود را در میان 10 ارز دیجیتال اول دنیا جای دهد و انتقال ترن (TRON) از بلاک چین اتریوم، باعث شد که به عنوان رقیب واقعی اتریوم شناخته شود. در ادامه به بررسی TRX در سال گذشته خواهیم پرداخت. با تراپی همراه باشید.

TRX در سال گذشته

بررسی TRX در سال گذشته

ژانویه

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، TRX در سال گذشته در ماه ژانویه به اوج ارزش خود رسید، که این به دلیل صعودی است که در سال 2017 داشته است و باعث شد که در این زمان در سال گذشته این ارز دیجیتال بسیار شناخته شود. همچنین باعث هجوم بسیاری از خریداران ارز دیجیتال به سمت آن شد. به این ترتیب جریان مالی که به سمت ترن به راه افتاد، باعث شد که قیمت آن به طور ناگهانی بسیار بالا رود و به 0.25 دلار برسد. البته در ماه فوریه به شدت کاهش یافت و به 0.027 دلار رسید. پس از آن رونق مجدد بازار ارز به TRX کمک کرد تا دوباره بتواند افزایش قیمت پیدا کند.

فوریه، مارچ، آپریل و می

 در ماه فوریه و می، یک توافقنامه‌ی کلی در بازار ارائه شد مبنی بر تعدیل نرخ ارز دیجیتال که TORN هم از این قانون مستثنی نبود. در طول این مدت شاهد راه اندازی یک شبکه‌ی آزمایشی ترن بودیم برای سنجش شبکه‌ی اصلی  و عملکرد صحیح این سیستم. به این ترتیب در این مدت زمان ترن به برخی از هکرها اجازه داد تا به بهبود این سیستم بپردازند و شبکه‌ی اصلی را مجتمع سازی کنند. این باعث پشرفت بسیار زیاد این ارز دیجیتال شد و منجر به افزایش شدید ارزش آن شد و از 0.02 دلار به 0.09 دلار افزایش قیمت یافت.

ژوئن

در ماه ژوئن این شبکه‌ی آزمایشی راه اندازی شد و این ماه، ماه استقلال TRON نامیده شد و در هنگام راه‌اندازی مجدد، TRX از بلاک چین اتریوم خارج شد. در گذشته ترن با استفاده از پروتکل ERC-20  اتریوم تولید می‌شد ولی بعد از استقلال ترن، این ارز دیجیتال با استفاده از معماری مستقل خود ایجاد شد. که به این ترتیب به یک رقیب قوی برای اتریوم تبدیل شد.

TRX در سال گذشته

جولای

در ماه جولای ترن همچنان بر نهایی کردن طرح مستقل سازی‌اش کار می‌کرد و به گفته‌ی خودشان همه چیز طبق برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای پیش می‌رفت و به نظر می‌آمد که در گفته‌ی خود صادق هستند چرا که توانست در این مدت نیز همچنان ارزش خود را حفظ کند.

بیت تورنت (Bittorrent) یکی از معروف‌ترین پلتفرم‌های به اشتراک گذاری فایل در جهان است. در جولای 2018، بنیاد ترن، باBittorrent  توانست ۱۲۶ میلیون دلار به دست آورد. این حرکت برای بنیاد TRON باعث پیشرفت بزرگی در بیت تورنت بود و ترن هم اکنون تمام عملیات بیت تورنت را کنترل می‌کند. گام بعدی جاستین سان، استفاده از یک پلت فرم به اشتراک گذاری فایل غیر متمرکز قوی به اندازه‌ی بیت تورنت بود که توانست باعث تسلط کامل آن بر اتریوم شود.

آگوست، سپتامبر، اکتبر و نوامبر

ماه‌های پایانی سال بیشتر با تمرکز بر پیشرفت پروژه‌ی ترن گذشت، بدون هیچ تغییر محسوسی بر ارزش آن. در طول این ماه‌ها TRX قیمتی ثابت حدود ۰.۰۲ دلار داشت. در نیمه‌ی ماه پایانی سال ترن شروع به پیشرفت کرد. چرا که این پروژه توسط افراد ماهر و خبره در حال انجام بود.

در آغاز سال ۲۰۱۹ ترن پروژه‌ی دیگری را با هدف تضعیف بلاک چین اتریوم آغاز کرد و هم‌اکنون ترن متد بلاک چین مستقل خود را دارد، و یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجتیال دنیا محسوب می‌شود.

در این مقاله به بررسی TRX در سال گذشته پرداختیم. امید است مطالب ارائه شده بر اطلاعات شما در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال افزوده باشد. اگر سوالی در ذهن دارید لطفا حتما آن را با ما در میان بگذارید. ما آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

تاریخ انتشار 04 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر