هنگامی که کار آفرینان به فکر راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک می‌افتند، باید در نظر داشته باشند که از چه ایده‌های خلاقانه‌ای برای این کار استفاده کنند، مشکلات کسب وکارهای کوچک و راه‌حل مقابله با آن‌ها را بدانند، همچنین از نحوه‌ی تبلیغات در لینکدین، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار خود نیز آگاهی کامل داشته باشند. اما در کنار همه‌ی این‌ها، آیا می‌دانید عوامل اصلی تاثیر گذار بر موفقیت کارآفرینان کدامند و آن‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند تا بتوانند موفق شوند؟ در ادامه با تراپی همراه باشید تا شما را با ویژگی های کارآفرینان موفق آشنا نمائیم.

ویژگی های کارآفرینان موفق

با ویژگی های کارآفرینان موفق آشنا شوید

با وجودی که بسیاری از افراد کارآفرین در سراسر جهان به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستند، اما همه‌ی آن‌ها در کار خود موفق نمی‌شوند و تنها تعداد کمی از آن‌ها به خصوص در دنیای دیجیتال، می‌توانند در میان سایر رقبای خود بدرخشند و موفق شوند. این تا حد زیادی بستگی دارد به نوع شخصیت و ویژگی‌هایی که در وجود این دسته کار آفرینان وجود دارد. همچنان با ما همراه باشید تا ویژگی های کارآفرینان موفق را برای شما بیان کنیم.

از انگیزه‌ی بسیار بالایی برخوردارند

در واقع کارآفرین بودن به معنای این است که شما مدیر خود هستید. در حقیقت هیچ نیروی بالا دستی وجود ندارد که شما را برای انجام وظایفتان کنترل کند و یا به شما برای ادامه‌ی کار انگیزه بدهد، پس آنچه مهم است این است که یک کارآفرین باید به اندازه‌ی کافی بتواند به خود انگیزه بدهد یا به عبارتی از ، خودانگیزشی خوبی برخوردار باشند.

تکنولوژی را در آغوش می گیرند

یکی از مهم‌ترین ویژگی های کارآفرینان موفق این است که ابزارهای تبادل اطلاعات را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند که این ابزارها دائما در حال تغییر هستند. بنابراین سعی می‌کنند همواره با تکنولوژی پیش بروند و اطلاعات خود را نیز در این زمینه به روز رسانی کنند.

همچنین بسیاری از کارآفرینان موفق می‌دانند که هر کسب و کاری، چه کوچک و چه بزرگ  نیازمند این است که  همواره حضور آنلاین خود را برای ارتباط با مشتریان و بازدیدکنندگان حفظ کند. مشتریان بالقوه بیشتر از 10 ساعت در شبانه روز همواره در وب سایت‌های مختلف در جستجو هستند، بنابراین یک وب سایت می‌تواند راه بسیار خوبی باشد برای اینکه به خوبی توسط کاربران دیده شوید.

بر نیازهای مشتریان متمرکز هستند

قطعا بدانید که شما در کسب  و کار خود موفق نخواهید شد اگر، هیچ کس علاقهای به خرید محصولات شما یا استفاده از خدمات‌تان نداشته باشد و یکی از ویژگی های کارآفرینان موفق این است که می‌دانند باید برای نگه داشتن و حفظ مشتری تلاش کنند.

ویژگی های کارآفرینان موفق

هر بار که شکست می خورند دوباره تلاش می کنند

یکی از ویژگی های کارآفرینان موفق این است که آن‌ها می‌دانند، همیشه اشتباه کردن در کار بخش اجتناب ناپذیر ماجرا است و یک کارآفرین خوب می‌داند که از شکست چگونه پلی برای پیروزی بسازد و آن را به عنوان تجربیاتی که از آن‌ها مطالب ارزنده‌ای آموخته است، در نظر داشته باشد.

در محصولات خود تنوع ایجاد می‌کنند

از دیگر ویژگی های کارآفرینان موفق این است که تولید محصولات خود تنوع ایجاد می‌کنند. آن‌ها زمان بسیاری را به جمع آوری ایده‌های جالب برای تولید محصولات با طرح‌های مختلف و متنوع اختصاص می‌دهند، تا بتوانند پا به پای تکنولوژی پیشرفت کنند و مطابق با نیازهای مشتری، محصولات و خدمات فوق العاده‌ای عرضه کنند.

بیشتر بخوانید : افزایش شانس پذیرش محصول جدید در بازار 

سخن آخر

همان‌طور که متوجه شدید، از جمله ویژگی های کارآفرینان موفق این است که همواره انگیزه‌ی خوبی برای کار و تلاش داشته باشند، با تکنولوژی روز پیش بروند، بر نیازهای مشتریان متمرکز باشند، محصولات متنوعی به بازار عرضه کنند و مهم‌تر از همه با هر شکست، دوباره تلاش می‌کنند؛ شما نیز می‌توانید اینگونه باشید. پس چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارآفرین برای خود کسب و کاری را راه بیاندازید، سعی کنید این ویژگی‌ها را در خود تقویت کنید.

دوستان و همراهان عزیز، در این مقاله سعی کردیم شما را با ویژگی های کارآفرینان موفق آشنا نمائیم. امید است مطالب ذکر شده توانسته باشد بر اطلاعات مفید شما در این زمینه بیافزاید.

چنانچه شما دوست عزیز نیز در زمینه‌ی کارآفرینی و راه اندازی کسب و کاری موفق به تجربیات مفیدی دست یافته‌اید، در صورت تمایل آن‌ها را از طریق کامنت با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

لطفا با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 17 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر