از آنجا که اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار است و مخاطبان بسیار زیادی دارد، قطعا شما دوست عزیز نیز یکی از آن‌ها هستید و با شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام به خوبی آشنایی دارید. استوری نیز یکی از قابلیت‌های اینستاگرام است که تنها برای مدت 24 ساعت ماندگار است و بعد از گذشت این مدت زمان، از میان پست‌های اینستاگرام شما حذف می‌شود. در مقالات قبلی مطالبی را در مورد استوری‌های اینستاگرام برای شما بیان کردیم و گفتیم که ترفندهایی دراستوری های اینستاگرام وجود دارد که بسیاری از کاربران با آن‌ها آشنایی ندارند و دانستن آن‌ها می‌تواند به صاحبان کسب و کار در امر تبلیغات آنلاین و موفقیت کسب و کارشان بسیار کمک کند. همچنین گفتیم که امکان نظر سنجی دراستوری ها وجود دارد و شما می‌توانید از نظرات مخاطبان خود نیز بهره‌مند شوید. در این مقاله نیز می‌خواهیم مطالبی را در خصوص استوری‌ها، این بار در یوتیوب برای شما عنوان کنیم. برای آشنایی با استوری یوتیوب لطفا با تراپی همراه باشید.

بیشتر بخوانید : 

چگونگی ساختن هشتگ خوب در شبکه های اجتماعی مختلف

اشتباهات رایج برند در شبکه های اجتماعی چیست؟

استوری یوتیوب

پای استوری به یوتیوب هم باز شد و استوری یوتیوب در دسترس کاربران قرار گرفت

یکی از امکاناتی که به طور آزمایشی در سال گذشته برای یوتیوب ارائه شد این بود که شبیه اینستاگرام برای مخاطبان خود شرایطی را فراهم کرده بود تا بتوانند محتوای استوری در یوتیوب قرار دهند، که هم اکنون یوتیوب اعلام کرده است که پس از پایان این دوره‌ی آزمایشی، مخاطبان قادر می‌باشند که در یوتیوب نیز مانند اینستاگرام، استوری قرار دهند.

بررسی‌ها نشان داده است که کاربران زیادی در شبکه های اجتماعی وجود دارند که در پیج خود بیش از 10000 مشترک دارند و برای آن‌ها به طور روزانه محتواهای استوری منتشر می‌کنند که این استوری‌ها توسط کاربران مشترک و غیر مشترک آن ها دیده می‌شود.

استوری یوتیوب را در کجا می‌توان دید؟

  • استوری یوتیوب به طور اتوماتیک زمانی که مشغول تماشای یک ویدئو از یک سازنده‌ای که اخیرا محتوای ویدئویی خود را منتشر کرده است هستید، در قسمت اسلایدر Up Next  ظاهر می‌شود.
  • همچنین استوری‌ها را می توان در کرسر بالای صفحه‌ی مشترکین مشاهده کرد.

در یوتیوب نیز ابزارهای ایجاد استوری مانند سایر شبکه‌های اجتماعی می‌باشد اما تفاوت‌هایی نیز دراین میان وجود دارد که خوب است قبل از ایجاد یک استوری، از آن ها آگاهی داشته باشید.

استوری یوتیوب چه تفاوتی با استوری در سایر شبکه‌های اجتماعی دارد؟

همانطور که گفته شد، در کل گذاشتن محتوای استوری در انواع رسانه‌های اجتماعی مشابه یکدیگر است اما تفاوت‌هایی هم وجود دارد که در ادامه به نکاتی در مورد تفاوت‌های استوری در یوتیوب نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی خواهیم پرداخت.

استوری یوتیوب
  • استوری در یوتیوب برای مدت زمان یک هفته ماندگار است. بر خلاف استوری‌های پلتفرم‌های دیگر که بعد از 24 ساعت حذف می‌شوند، استوری‌های یوتیوب تا یک هفته ماندگار است. بنابراین باید به این نکته‌ی مهم توجه داشته باشید که آنچه به عنوان استوری قرار می‌دهید، برای مدت یک هفته در صفحه ی شما قرار دارد و بازدید می‌شود.
  • بازخورد مخاطبان به استوری‌های شما در یوتیوب خصوصی نیست و در دسترس بقیه نیز قرار دارد و دیگر اعضا نیز می‌توانند آن را ببینند. در صورتی که در سایر پلتفرم‌ها پاسخ به مخاطبان به صورت یک پیام به طور خصوصی برای آن‌ها ارسال می‌شود.
  • زمانی که یک مخاطب به یک استوری در یوتیوب پاسخ می‌دهد، به صورت یک کامنت در معرض دید سایر مخاطبان نیز قرار می‌گیرد و دیگران می‌توانند نسبت به آن کامنت نظرات خود را ارئه دهند.
  • نکته‌ی جالب و تعجب آور این است که سازندگان استوری‌ها، تنها می‌توانند به کامنت‌ها، با یک محتوای عکس یا ویدئو پاسخ دهند.

همراهان همیشگی، با مقاله‌ای دیگر در زمینه‌ی ویژگی‌های متفاوت استوری یوتیوب با شما بودیم. امید است مطالب ارائه شده در این مقاله توانسته باشد بر اطلاعات مفید شما در این زمینه بیفزاید. در صورتی که سوال یا مشکلی ذهن شما را درگیر کرده است، حتما آن را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 12 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر