آیا در مورد هزینه ی SEVIS یا SEVIS Fee چیزی می‌دانید؟ افرادی که متقاضی سفر به ایالات متحده هستند و هدف آن‌ها از این سفر، ادامه تحصیل می‌باشد، احتمالا با اصطلاح SEVIS Fee آشنا هستند. یکی از الزامات کار برای ادامه تحصیل در آمریکا این است که آن‌ها باید ویزای مربوطه را تهیه کنند و هزینه‌ای را برای SEVIS نیز بپردازند. در این مقاله تا پایان با تراپی همراه شوید تا مطالبی را در مورد هزینه ی SEVIS و پرداخت هزینه ی  SEVIS Fee برای شما عزیزان بیان کنیم.

بیشتر بدانید :

 تحصیل در دوره های فنی حرفه ای در کانادا

چگونگی انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور

به طور کلی افرادی که برای ویزای دانشجویی F و M درخواست می‌دهند و دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی J قصد دارند به ایالات متحده سفر کنند، باید هزینه‌ای را بپردازند به نام هزینه ی SEVIS Fee که در ادامه در مورد آن مطالب بیشتری خواهیم گفت. همچنان با ما همراه باشید.

هزینه ی SEVIS Fee

هزینه ی SEVIS Fee چیست؟

سازمان امنیت ملی ایالات متحده، جهت نگهداری اطلاعات دانشجویان که قصد دارند از طریق ویزای M1 و ویزای F1 برای ادامه‌ی تحصیل به این کشور سفر کنند یا از طریق ویزای J1 به ایالات متحده با هدف فرصت مطالعاتی وارد شوند، از سیستم تحت وبی به نام SEVIS استفاده می‌کند.

افراد متقاضی برای دریافت هر کدام از این سه نوع ویزا باید هزینه‌ای را بپردازند تحت عنوان هزینه ی SEVIS یا همان SEVIS Fee و هنگامی که برای مصاحبه به سفارت آمریکا مراجه می‌کنند، باید این فیش را همراه خود داشته باشند.

داوطلبان عزیز باید این را بدانند که افرادی که از طریق سایر ویزاها از جمله ویزای B1، ویزای B2 و همچنین ویزای افراد خانواده قصد دارند به ایالات متحده وارد شوند، نیازی به پرداخت هزینه ی SEVIS Fee ندارند.      

چه زمان باید هزینه ی SEVIS Fee پرداخت شود؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان پیش بیاید که چه زمان باید هزینه ی SEVIS Fee را پرداخت کنیم؟

متقاضیان ادامه تحصیل در ایالات متحده و فرصت مطالعاتی در این کشور لازم است که حداقل 4 روز قبل از مراجعه به سفارت جهت انجام مصاحبه پرداخت شده باشد.

قوانین مربوط به پرداخت هزینه ی SEVIS Fee

در این بخش از مقاله به چند نکته اشاره خواهیم کرد که خوب است داوطلبان عزیز از آن‌ها اطلاع داشته باشند.

  • در صورتی که پرونده‌ی شما پذیرفته نشود و تقاضای شما رد شود، هزینه ی SEVIS Fee به شما مسترد نخواهد گشت و این هزینه غیرقابل بازگشت (Non-Refundable) است.
  • در صورتی که با درخواست شما موافقت شود و موفق به دریافت ویزای مربوطه شوید، در صورت نیاز، امکان انتقال آن از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر وجود دارد. به این معنا که در صورتی که دانشجو از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر منتقل شود، این هزینه قابل انتقال است.
  • هزینه ی SEVIS Fee از یک شخص به شخص دیگر قابل انتقال نمی‌باشد.
  • مدت اعتبار رسید هزینه ی SEVIS Fee  تا یک سال پس از تاریخ پرداخت هزینه است و امکان پرداخت آن از طریق وب سایت رسمی آن وجود دارد.

هزینه ی SEVIS Fee

دوستان عزیز توجه داشته باشید که این وب سایت از طریق آی پی کشور ایران باز نخواهد شد و برای مشاهده سایت می‌توانید IP خود را تغییر را دهید.

پرداخت هزینه ی  SEVIS Fee توسط تراپی   

داوطلبانی که قصد دارند هزینه ی SEVIS Fee را پرداخت کنند اما به هر دلیل با مشکل مواجه شده‌اند، به طور مثال کارت اعتباری در اختیار ندارند، می‌توانند با خیال راحت این کار را به ما بسپارند. کافیست برای این منظور به وب سایت تراپی به آدرس   https://trapay.net مراجعه کنند و پس از ساخت حساب کاربری و احراز هویت، درخواست پرداخت هزینه را برای ما ارسال نمایند. ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت هزینه را برای شما انجام خواهیم داد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با یکی دیگر از مواردی که هنگام درخواست برای سفر به ایالات متحده با هدف تحصیل مواجه شوید، آشنا کنیم و آن هم هزینه ی SEVIS Fee می‌باشد. همچنین راهنمایی‌های لازم و قوانین مربوط به پرداخت این هزینه را برای شما گفتیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هر گونه سوال یا مشکل می‌توانید با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما مطرح نمائید. همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کلیه‌ی سوالات شما دوستان عزیز پاسخگو خواهند بود.

از اینکه همواره ما را مورد لطف و توجه خود قرار می‌دهید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما در تماس باشید، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 25 آذر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر