آیا برای افزایش تعداد مخاطبان باید از ربات اینستاگرام استفاده کرد؟ افزایش تعداد فالوور متعهد در اینستاگرام سخت است، از این رو بسیاری از کاربران اینستاگرام از ربات‌ها یا ابزارهای خودکار برای افزایش تعداد مخاطبان استفاده می‌کنند. اما آیا این کار بهترین تصمیم برای افزایش تعداد مخاطبان در حساب کاربری شما است؟ چنانچه در مورد ربات‌های اینستاگرام مانند Instagram auto follow یا Instagram auto like چیزی نمی‌دانید یا با خطرات و مضرات ربات های  اینستاگرام آشنا نیستید با تراپی همراه باشید تا در ادامه به توضیح هر یک از این موارد پرداخته شود.

ربات‌ اینستاگرام چیست؟

ربات‌های اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما در انجام کارهایی نظیر لایک کردن، کامنت گذاشتن و فالوو کردن دیگر حساب‌ها به صورت خودکار کمک کنند. اکثر کاربران اینستاگرام این اقدامات را به صورت روزانه انجام می‌دهند و این کارها وقت زیادی نمی‌گیرند. با استفاده از ربات‌های اینستاگرام شما می‌توانید هشتگ‌ها یا حساب‌های کاربری خاصی را مورد هدف قرار دهید تا ربات تمامی اقدامات ذکر شده را برای شما انجام ‌دهد. برخی از محبوب‌ترین ربات‌ها در اینستاگرام Mass Planner، FollowLiker و Instagress می‌باشند.

مضرات ربات های اینستاگرام

آشنایی با خطرات و مضرات ربات های اینستاگرام

برای شروع بحث در زمینه مضرات ربات‌ های اینستاگرام خوب است سوالی مطرح کنیم با این عنوان که، آیا ربات‌های اینستاگرام ریسک جدی برای اکانت شما به حساب می‌آیند؟ در پاسخ باید بگویئم که این ربات‌ها به نظر راه‌حل مناسبی برای افرادی هستند که زمان کمی برای اینستاگرام دارند. اما آیا می‌دانید هر برنامه خودکار در اینستاگرام که قوانین اساسی موجود در آن را نقض کند می‌تواند باعث بسته شدن یا shadowbanned (تمامی پست‌های شما برای افرادی که شما را فالو نکرده‌اند، مخفی می‌شود و هشتگ‌های مربوطه نمایش داده نمی‌شود) اکانت شما شود.

بیشتر ربات‌های اینستاگرام بدون هیچ مجوزی به API اینستاگرام دسترسی دارند. همانگونه که در قوانین اینستاگرام اشاره شده این کار یک تخلف به حساب می‌آید. در ادامه به این قوانین اشاره شده است:

  1. شما نمی‌توانید به API خصوصی اینستاگرام با استفاده از ابزارهای غیر مجاز دسترسی داشته باشید. استفاده از API اینستاگرام مستلزم مجموعه‌ای از قوانین است.
  2. اطلاعات مرتبط با ابزار احراز هویت حساب کاربری خود را ذخیره نکنید.
  3. از API اینستاگرام برای نمایش محتوای کاربر، وارد کردن یا تهیه نسخه پشتیبان و مدیریت اینستاگرام بدون اجازه قبلی استفاده نکنید.
  4. مطمئن شوید نظرات شما در کامنت‌ها برای هر فرد درست و متناسب مطرح شود. از گذاشتن پست‌های غیر مجاز و اسپم خودداری کنید.

اخیرا یکی از بزرگترین ربات‌های اینستاگرام یعنی Instagress در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرده که به دلیل درخواست اینستاگرام مجبور به غیر فعال کردن سیستم خود می‌باشد، این درخواست به جهت نقض قوانین اینستاگرام بوده است. تقریبا در همان زمان بسیاری از پست‌های کاربران در هشتگ‌های مورد استفاده‌شان نمایش داده نمی‌شد و از این رو تعداد مخاطبان آنها به شدت کاهش می‌یافت. یکی از دلایل این اتفاق در اینستاگرام استفاده از ربات‌های آن و نقض قوانین و حقوق منشر شده این برنامه است. بنابراین به عنوان فردی که مشغله زیادی دارد استفاده از ربات‌های اینستاگرام برای کمک به افزایش مخاطبان توصیه نمی‌شود.

با وجود خطرات و مضرات ربات های اینستاگرام به جای آنها از چه چیزی استفاده کنیم؟

برای رسیدن به موفقیت و افزایش مخاطبان و اجتناب از مضرات ربات‌ های اینستاگرام ، راه‌های ارائه شده در ادامه مطلب را دنبال کنید.

  1. کار خودتان را انجام دهید

این روش یک متد زمانی کارامد نیست اما یک روش معتبر برای افزایش مخاطب است. برای مثال اگر بازار هدف شما مادران خانه‌دار هستند، باید از هشتگ‌هایی که مربوط به جامعه شما می‌شوند،‌ استفاده کنید. از جمله این هشتگ‌ها می‌توان به  sahm# (مخفف کلمه مادران خانه‌دار) اشاره کرد. بسیاری از افراد از همین طریق پست‌ها را می‌بینند و اکانت مورد علاقه خود را فالو می‌کنند.  هر چند که این روش ممکن است زمان‌گیر  به نظر ‌آید اما به شما فرصتی را می‌دهد تا با مخاطبان‌تان رابطه عمیق‌تری داشته باشید.

مضرات ربات های اینستاگرام
  1. استخدام یک دستیار مجازی

شما می‌توانید با استخدام یک دستیار از طریق گرو‌ه‌های فیس‌بوک،‌ وب‌سایت‌هایی نظیر Upwork و Freelancer کار خود را راحت‌تر کنید. فردی را پیدا کنید که اهداف و چشم‌انداز شما را درک کند و بتواند اکانت شما را درست مدیریت کند. به این ترتیب وجود یک فرد حقیقی در پشت اکانت شما احساس می‌شود و از تعداد مخاطبان شما کاسته نمی شود.  درصورتی که اگر از ربات‌های اینستاگرام برای حساب کاربری خود استفاده کنید، ممکن است حتی در پست‌های یادبود در مورد پدر و مادر یا هر پست دیگر فقط از یک جمله‌ی کلیشه‌ای "این عکس فوق‌العاده است" استفاده شود که در این صورت مخاطبان احساس خوبی به شما پیدا نمی‌کنند. این کار باعث می‌شود که آنها همچنین احساس اعتماد و همدلی به شما یا برندتان پیدا نکنند و از این رو برند شما در اینستاگرام متضرر خواهد شد.

  1. به یاد داشته باشید سرعت همه چیز نیست

در صورتیکه شما توان به کار گیری یک دستیار یا زمان کافی جهت نظر دهی و لایک کردن مخاطبان‌تان را نداشته باشید. سعی کنید با ایجاد محتوای با کیفیت، کپشن‌های متعهد کننده و تحقیق و استفاده از هشتگ‌های هدفمند حساب کاربری موفقی را در اینستاگرام داشته باشید. از این طریق با فقط 15 تا 30 دقیقه در روز می‌توانید به جامعه هدف خود دست یابید. بنابراین پست‌های بعدی اینستاگرام خود را با برنامه‌ریزی دقیق‌تری به اشتراک بگذارید تا به جامعه هدف بزرگتر دست یابید. چنانچه نیاز به استراتژی دقیقی برای صفحه کاربری خود دارید، از این رو به متن بیوگرافی،‌ محتوای پست‌ها و همچنین هشتگ‌های خود دقت بیشتری کنید.

مسلما با آگاهی نسبت به مضرات ربات های اینستاگرام روش‌های جایگزین بیشتری به ذهن‌ شما خطور خواهد کرد. از صبر و شکیبایی شما صمیمانه ممنون و سپاسگزاریم. در صورتی که سوالی در مورد مضرات ربات های اینستاگرام در ذهن دارید و یا با مشکلی مواجه شده‌اید آن را با ما در میان بگذارید. خدمت رسانی به شما افتخار ماست.

تاریخ انتشار 01 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر