در چند سال گذشته شاهد ایجاد تعداد زیادی استارت آپ بوده‌ایم که به خوبی توانسته‌اند جایگزین شرکت‌های برتر شوند. چرا که دارای ایده های خلاقانه و جدید بوده‌اند. استارت آپ ها و به طور کلی شرکت‌ها برای رشد کسب و کار خود به ابزارهای دیجیتالی موثر نیاز دارند. وجود همین ابزارها کمک زیادی به استارت آپ ها کرده است تا بتوانند بهترین استراتژی ها را در حوزه‌های مختلف به عنوان مثال، مدیریت زمان، تدوین کنند و سریع خود را به اهداف کوتاه مدتشان برسانند. در این مقاله همراه ما باشید تا با بهترین ابزار برای بهبود کسب و کار استارت آپ آشنا شوید.

به طور کلی تمام استارت آپ ها برای پیشبرد اهدافشان به یک سری ابزار نیاز دارند که معمولا در یک سری از ویژگی ها مشترک هستند:

 • در دسترس بودن
 • کم هزینه یا رایگان باشند
 • سرعت کاری آنها بالا باشد
 • دارای قابلیت همگام سازی با سایر ابزارها باشند

ایده‌های جدید می‌توانند هر نوع سازمانی را بهبود بخشند. رایج‌ترین نیازهایی که بین این شرکت‌ها وجود دارد عبارت است از : سازماندهی داخلی، ذخیره سازی و مرتب سازی اطلاعات، نظارت بر اینترنت، افزایش فعالیت‌های بازاریابی و افزایش رتبه بندی های SEO.

بخش هایی که عمدتا استارت آپ ها برای توسعه خود به آن نیاز داشته و توجه می‌کنند عبارت است از :

 • تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • سیستم مدیریت ارتباط با مشتری
 • ایمیل مارکتینگ
 • بهینه سازی صفحه فرود
 • همکاری و کار تیمی

5 ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار استارت آپ

با توجه به این موارد، در ادامه به معرفی ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار استارت آپ می‌پردازیم که با استفاده از آنها مسیر رشد و پیشرفت این نوع شرکت ها هموارتر خواهد شد.  

معرفی ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار استارت آپ

نرم افزار Hotjar

اگر می‌خواهید بدانید که سایت شما از دید کاربران در پلتفرم های مختلف مانند تلفن همراه، چگونه به نظر می‌رسد می‌توانید از این ابزار برای بهبود کسب و کار استارت آپ تان استفاده کنید. این ابزار دیجیتالی در 3 زمینه زیر می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد :

 • کدام عناصر وب سایت مورد علاقه کاربران است
 • کدام دکمه‌های CTA فعال هستند و کدام یک را نادیده می‌گیرند
 • تا چه حد عمیقا به مرور سایت شما می‌پردازند

با استفاده از کاربری ساده‌ای که این برنامه دارد، شما می‌توانید به سادگی متوجه شوید کاربران هنگام ورود به سایتتان چه کاری انجام می دهند و مشکل کجاست که به مشتری تبدیل نمی شوند. بنابراین با استفاده از این ابزار، بهینه سازی صفحات فرود، عملکرد سایت و ... کار آسانتری خواهد بود.

علاوه بر تمام قابلیت‌های ذکر شده، با استفاده از این نرم افزار می توانید یک نظرسنجی برای کاربران سایت آماده کنید، تا نظر آنها را در رابطه با هر موضوعی که برایتان اهمیت دارد، بپرسید. به عنوان مثال این که کاربری سایت چگونه است، کیفیت محصولات ارائه شده در چه حدی است و ...

نرم افزار Asana

طبیعتا یکی از مواردی که برای بهبود کسب و کار استارت آپ به آن نیاز است، استراتژی مدیریت، تعیین لیست انجام وظایف، تعیین ددلاین ها، اختصاص وظیفه به افراد مختلف و ... است. برای موفقیت در مواردی که به آنها اشاره شد، شما می توانید از امکانات این ابزار که شامل گزارش، ضمیمه فایل، تقویم و ... است، استفاده کنید. نرم افزار Asana به اندازه ای انعطاف پذیر است که برای اهداف مختلف فرد پیکربندی شده و با رشد مهارت و آگاهی تیم، تغییر و توسعه می یابد. مدیریت ارتباط با مشتری با این نرم افزار دیگر کار مشکلی نخواهد بود چرا که شما می‌توانید نظارت مستقیمی بر فرآیند فروش کالا، وضعیت بالقوه مشتری، نحوه پشتیبانی، شرایط معامله و ... داشته باشید.

برنامه Mixpanel

Mixpanel یک ابزار تحلیلی چند منظوره است که با ابزارهای Google Analytics و Mailchimp ترکیب شده است. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید متوجه نحوه استفاده مشتریان از خدمات خود شوید. با ردیابی رفتار مشتری در سایت، مانند این که خرید خود را تا کجا پیش برده است، بیشتر به کدام یک از بخش های سایت سر می‌زند و ... هم به صورت زمان واقعی و هم به صورت تاریخچه ای، این امکان را خواهید داشت که درک بهتری از نیاز آنها پیدا کنید و با استفاده از داده‌هایی که در دست دارید آنها را به مشتری تبدیل نمایید. با استفاده از این اطلاعاتی که از کاربر بدست می‌آورید، می‌توانید کمپین ایمیل مارکتینگ خود را به دلیل وجود ابزار Mailchimp نیز راه اندازی کنید.

5 ابزار قدرتمند برای بهبود کسب و کار استارت آپ

ابزار Privy.com

اگر شما هم مانند من فکر می کنید که استفاده از ایمیل مارکتینگ می توانید یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود کسب و کار استارت آپ باشد، پس با استفاده از این ابزار، کاربران خود را با طرح های بهتر و همچنین سرعت بالاتر هدف بگیرید. این ابزار با برنامه MailChimp همگام شده است و به این ترتیب فرصت های بازاریابی آنلاین بیشماری را در اختیار شما قرار می دهد.

ابزار Google Docs

یکی از مواردی که برای بهبود کسب و کار استارت آپ به آن نیاز است، ابزار Google Docs برای ایجاد اسناد و به اشتراک گذاری با دیگران است. بزرگترین مزیتی که این ابزار برای شرکت ها دارد این است که افراد به صورت همزمان می توانند روی یک فایل تغییرات انجام دهند، بدون این که تغییرات نفر دیگر از بین برود. با گزینه های ویرایشی مختلفی که این ابزار در اختیار شما قرار می دهد، تدوین کردن اسناد شرکت کار ساده ای خواهد بود.

نظر شما در مورد ابزار معرفی شده جهت بهبود کسب و کار استارت آپ چیست؟ کدام یک از آنها نقش مهمتری را ایفا می کنند؟ شما به کدام یک نیاز بیشتری دارید؟

تاریخ انتشار 06 دی 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر