فناوری بلاک چین این روزها در زمینه‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از کشورها و شرکت‌های بزرگ فعالیت خود را در این تکنولوژی آغاز نموده‌اند و این به علت نحوه‌ی عملکرد و ویژگی‌های فناوری بلاک چین است. به طور کلی بلاک چین کاربردهای بسیاری در جهان دارد و بانک مرکزی آمریکا نیز به منظور بهبود مدیریت پردازش نقدی خود از بلاک چین استفاده کرده است. در این راستا مدیر هواوی که یکی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند می‌باشد، به بلاک چین وارد شده است و این حرکت بزرگی در سال 2019 به حساب آمده است. در ادامه با تراپی همراه باشید تا مطالب بیشتری را  درباره‌ی حضور مدیر هواوی در بلاک چین برای شما بیان کنیم.

حضور مدیر هواوی در بلاک چین در سال 2019

هنگامی که برگه‌ی سفید بلاک چین هواوی در آپریل 2018 انتشار یافت، به این معنا بود که هواوی اعلام می‌کند که رسما به بلاک چین وارد شده است. Huawei به عنوان یک ارائه دهنده خدمات ارتباطی در سطح جهانی، چگونه از بلاک چین از نقطه نظر صنعت فناوری اطلاعات استفاده خواهد کرد؟

هواوی

در 28 دسامبر 2018 در کنفرانس بلاک چین در شانگهای و اجتماع بلاک با Real Economy Innovation Summit ، Zhu Zhaohui، مدیر توسعه صنعت هواوی Huawei Blockchain، در سخنرانی "ایجاد دلیل منطقی قابل قبول از هر چیز" مصاحبه با 8BTC را پذیرفت.

بلاک چین یک تکنولوژی کاملا جدید برای هواوی نیست

Zhu Zhaohui معتقد است که اساسا بلاک چین یک فناوری کاملا جدید نیست و تنها راهی برای ایجاد منطقی برخی از تکنولوژی‌های موجود، از جمله رمزنگاری، کتاب‌های توزیع شده، قراردادهای هوشمند و غیره است.

Zhu Zhaohui در ادامه سخنرانی خود می‌گوید :  در مارس 2018، Huawei استفاده از تکنولوژی Blockchain برای حمایت از عملکرد تأیید شبکه توزیع محتوای P2P را آغاز نموده است. بعضی رسانه‌ها این را به عنوان تلاش‌های زیاد هوآوی برای سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین می‌دانند. وی گفت : ما همچنان به، به روز رسانی و ارائه اختراعات خود در آینده خواهیم پرداخت، همچنان که برخی از آن‌ها نیز در دست اجرا هستند."

مطمئنا blockchain به طور کامل در فرآیند تایید دو طرفه که ارزش جامعه را به ارمغان می‌آورد، اعمال می‌شود. یکی دیگر از موارد استفاده از بلاک چین نیز اصلاح زنجیره صنعت است. بازسازی، که توزیع مجدد ارزش به صنایع را به ارمغان می‌آورد. Zhu Zhaohui معتقد است که مورد استفاده‌ی دوم، راهی برای تغییر جامعه انسانی است.

تاثیر بلاک چین بر فناوری ICT

از لحاظ فنی، اینترنت PC و اینترنت موبایل به همراه بلاک چین می‌تواند برای بهبود بخشی اینترنت، توسعه یابد. اگر نگاهی به نقشه‌برداری فنی DAPP داشته باشیم،  blockchain در واقع در گروه  لایه کاربردی بالاتر محسوب می‌شود. در حقیقت استفاده از تکنولوژی بلوچین منجر به افزایش چشمگیر فضای ذخیره سازی و بهبود پهنای باند شبکه اینترنت خواهد شد.

برنامه‌های کاربردی اینترنتی موجود صرفا نرم افزاری هستند. امنیت، ثبات و عملکرد کارآمد سیستم ارزشمند اینترنت، نیازمند پشتیبانی از محصولات تراشه با عملکرد blockchain است که به ناچار منجر به ارتقاء محصولات تراشه خواهد شد.

هواوی

در واقع تغییری که ایجاد می‌شود، استفاده از تکنولوژی بلاک چین بر صنعت کاربردی محیط زیست شرکت‌های مبتنی بر پلتفرم اینترنت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

آنچه که بدون تغییر باقی می‌ماند این است که Blockchain بر رقابت صنعت ارائه دهندگان زیرساخت‌های شبکه‌های مخابراتی، امکانات سخت افزاری اینترنت و فروشندگان سیستم‌های عامل تاثیر نمی گذارد.

برنامه‌ی توسعه‌ی بلاک چین هواوی در سال 2019

در این بخش از مقاله با استراتژی‌های توسعه بلاک چین هواوی در سال 2019 آشنا شوید.

  • دیجیتال‌سازی : مربوط می‌شود به امور مالی، دولتی، انرژی، حمل و نقل و سایر زمینه‌ها، بهینه‌سازی فرایندها و بهبود بهره‌وری.
  • پردازش ابری کامل : ساخت زیرساخت‌های معتبر مبتنی بر Huawei و خدمات ابری BCS.
  • هوش مصنوعی : بر اساس اطلاعات قابل اعتماد، همراه با هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل در بازارهای عمودی.
  • شبکه : ایجاد یک شبکه IOT خود سازمان‌یافته، برای حمایت از ارتباط  امن M2M (ماشین و ماشین) و به اشتراک‌گذاری منابع.

دوستان و همراهان گرامی، امید است مطالبی که در قالب این مقاله برای شما مطرح شد، مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

لطفا در صورتی که پس از مطالعه‌ی مقالات با سوال یا مشکلی مواجه می‌شوید، با ما تماس بگیرید و سوال و مشکل خود را با در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آماده‌ی پاسخگوئی به کلیه‌ی سوالات شما عزیزان هستند.

 

تاریخ انتشار 04 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر