آیا به تحصیل رایگان در آلمان علاقه مند هستید؟ آیا در انتخاب دانشگاه مناسب به مشکل بر خورده اید؟ یا اینکه برای اخذ مدرک PhD خود به دنبال یک برنامه ی مطالعاتی مناسب می گردید؟ شاید در ذهن خود به دنبال راهی مناسب برای ادامه تحصیل به گونه ای که در هزینه های خود صرفه جویی نمائید باشید؟ یا شاید مایل باشید تا بدانید داوطلبان خارجی و دانشجویان بین المللی تحت چه شرایطی قادر به ادامه تحصیل در آلمان خواهند بود؟ ما سعی کرده ایم تا به شما عزیزان در این زمینه کمک نموده تا بتوانید با صرفه جویی در هزینه های خود، به انتخاب دانشگاهی مناسب برای ادامه تحصیل در آلمان بپردازید. یکی از مورادی که در این زمینه به ذهن افراد خطور می کند استفاده از بورسیه تحصیلی می باشد. اما چگونه ؟ در این مقاله قصد داریم شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان را برای شما عزیزان بیان کنیم. لطفا تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

دانشجویان بین المللی می توانند در بسیاری از سازمان ها برای گرفتن بورسیه تحصیلی اقدام نمایند، به طور مثال انستیتو DAAD . شما می توانید اطلاعات بسیاری را در مورد انواع بورسیه تحصیلی در پایگاه داده ی بورسیه تحصیلی DAAD به دست آورید. DAAD  بیشتر از 100 هزار دانشجوی آلمانی و بین المللی را در سرتا سر جهان حمایت می کند و این باعث شده است که این انستیوتو یکی از بهترین ها در نوع خود باشد.

بورسیه تحصیلی آلمان

به طور کلی برای اینکه داوطلبان بتوانند موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شوند، می بایست واجد یک سری شرایط باشند که بر اساس آن شرایط، گروه مربوطه در انستیتو انتخابی داوطلب، اقدام به پذیرش دانشجو برای اخذ بورسیه تحصیلی می نمایند. صلاحیت های آکادمیک پذیرش به همراه شایستگی های شخصی داوطلبان، مبنای کلی تصمیم گیری آن ها می باشد. همچنین اسناد مربوط به دستاوردهای تحصیلی و سوابق دانشجو مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. در ادامه شرایط ویژه ی پذیرش برای اخذ بورسیه تحصیلی را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

 • سوابق تحصیلی دانشجو در دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده است به همراه نتایج آزمون در زمینه ی تخصص دانشجو که به منظور پذیرش برای بورسیه برگزار می شود.
 • نامه ای از سوی استاد دانشگاه آلمان برای تائید دانشجو که به منزله ی اثبات بر قراری ارتباط بین دانشگاه محل تحصیل قبلی دانشجو و دانشگاه مورد نظر وی می باشد.
 • سوالات کلی در مورد کارکتر و ویژگی های شخصیتی دانشجو که مشخص کننده ی صلاحیت وی برای ادامه ی تحصیل در یک کشور خارجی می باشد.
 • بررسی اینکه داوطلب تا چه حد قادر است تجربیاتی که در کشور آلمان به دست آورده است را در کشور خود به کار بندد.(به خصوص برای کشورهای در حال توسعه)
 • مدرک مهارت های زبان آلمانی

به محضی که اپلیکیشن بورسیه تحصیلی بررسی شد، برای رتبه بندی آن از طریق سیستم رتبه بندی اقدام می شود. سپس بر اساس رتبه ای که داوطلب کسب می نماید، دانشگاه ها و مراکز آموزشی در دسترسی که داوطلب با رتبه ی مربوطه را پذیرش می کنند را برای وی مشخص نموده و دانشجو به آن مراکز معرفی می شود. و به این ترتیب دانشجو موفق به اخذ بورسیه تحصیل در آلمان می شود.

حتما بخوانید :

شرایط و روش مهاجرت به آلمان

راهنمای حمل و نقل برای مسافران تازه وارد در آلمان

به این ترتیب شما عزیزانی که در ذهن خود رویای تحصیل در آلمان را می پرورانید، البته با کم ترین هزینه، می توانید با در نظر گرفتن شرایطی که برای شما ذکر کردیم، برای اپلای کردن اقدام نمائید. از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله از شما کمال تشکر را داریم. هر گونه سوال یا مشکلی را با همکاران ما در تیم تراپی در میان بگذارید. لطفا با ما در تماس باشید.

تاریخ انتشار 16 آبان 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
نظرات کاربران
 • تصویر آواتار
  مونا محمودی ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ به این نظر پاسخ دهید
  با عرض سلام
  برای پرداخت هزینه سفارت و شهریه ی دانشگاهم همیشه از طریق سایت خوب تراپی اقدام می کنم
  پشتیبانی سایت خیلی خوبه و برخورد خیلی گرمی دارند و سرعت پرداختشون همیشه به موقع بوده است

فرم ارسال نظرات کاربر