افراد علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال و استخراج بیت کوین، مایلند بدانند که آیا بیت کوین هک می‌شود؟ و نقش هکرها در سقوط قیمت بیت کوین چیست؟ و ممکن است بابت این قضیه نگران باشند. در پاسخ به این سوالات باید بگوئیم، بله امکان هک بیت کوین وجود دارد و طی خبری که چند روز پیش منتشر شد، هکرها 7000 بیت کوین از بایننس، بزرگ ترین صرافی دنیا، سرقت کرده‌اند. برای اطلاع از جزئیات خبر سرقت 40 میلیون دلار از صرافی بایننس با تراپی همراه باشید.

سرقت 40میلیون دلار از صرافی بایننس

بایننس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان می‌باشد. طی چند روز گذشته خبری منتشر شده است مبنی بر این که هکرها توانسته‌اند با نفوذ به این صرلفی بزرگ، حدود 7000 بیت کوین را به سرقت ببرند که می‌شود چیزی حدود40 میلیون دلار.

سرقت 40 میلیون دلار

طبق گزارش اخیر در مورد سرقت 40 میلیون دلار ، گفته شده است که هکرها بیش از 356 میلیون دلار از مبادلات و زیرساخت‌ها را تنها در سه ماه اول سال 2019 به سرقت برده‌اند. اما این باورنکردنی است و یک صرافی مانند Binance به ندرت می‌تواند مورد نفوذ هکرها قرار گیرد.

چگونگی هک صرافی بایننس و سرقت 40 میلیون دلار

جزئیات هک صرافی بایننس در یک پست در وبلاگ مدیر عامل آن، ژائو چانگپنگ بیان شده است. ژائو نوشت: "هکرها با استفاده از تکنیک‌های مختلف، از جمله فیشینگ، ویروس‌ها و دیگر حملات برای هک صرافی اقدام کرده‌اند. "هکرها کاملا صبورانه منتظر ماندند تا طی اقداماتی که به خوبی هماهنگ شده و از پیش تعیین شده بوده است، از طریق چندین حساب به ظاهر مستقل در زمان مناسب به نتیجه مطلوب برسند. وی گفته است، برنامه ریزی هکرها به طرز ساختار یافته‌ای، توانسته است از سیستم امنیتی موجود گذر کند. "

به نظر می‌رسد که هکرها توانستند به چندین حساب کاربری ارزشمند نفوذ پیدا کنند که حاوی بیت کوین‌هایی بودند که  در کیف پول به اصطلاح گرم این صرافی نگه‌داری شده بودند؛ که، بر خلاف کیف پول‌های سرد، این کیف پول‌ها به اینترنت متصل‌اند و هکرها وجوه را در یک تراکنش واحد، یک جا به سرقت برده‌اند.

ژائو می‌گوید  بررسی امنیتی تمام سیستم‌ها و داده‌های صرافی در مدت زمان یک هفته به طور کامل انجام خواهد گرفت. در یک حرکت شگفت انگیز، Binance همچنان در این زمان اجازه انجام مبادلات را خواهد داد. در این مدت حتی اگر هکرها نیز در حال بررسی برخی از حساب‌های ارزشمند باشند ما انجام کلیه تراکنش‌های را تا زمان تخمین زده شده توسط هکرها غیر فعال می‌کنیم.

امن گان سیرر، دانشمند کامپیوتر و مدرس دانشگاه Cornell  در زمینه ارز دیجتال و سرمایه گذاری‌ها، می‌گوید : اکنون صرافی بایننس می‌داند که اعتبار خود را از دید کاربران از دست داده است. آن‌ها حتی از وسعت نفوذ هکرها با خبر نیستند و با این حال به مبادلات خود ادامه داده‌اند که این ریسک بزرگی است. حساب کاربری هر کدام از افراد در معرض خطر بسیار بزرگی است و اگر در مبادلات و تراکنش‌ها خللی ایجاد شود، مسئولین می‌توانند ادعا کنند که کار هکرها بوده است.

سرقت 40 میلیون دلار

چه کسی بیشتر تحت تاثیر این سرقت قرار می‌گیرد؟

این که چه کسی در این سرقت انجام شده بیشتر از همه متضرر شده است، جای بحث دارد. از یک سو، اگر بیت کوین شما در کیف پول گرم این صرافی قرار داشته است، اکنون متعلق به هکرها است. از سوی دیگر سرقت 40 میلیون دلار شامل تنها 2 درصد از مجموع بیتکوین‌های Binance می‌باشد که مبلغی ناچیز است و خبر خوب این است که صرافی بایننس از صندوق دارایی‌های امن برای جبران خسارت کاربران استفاده می‌کند.

اما به طور کلی معامله‌گران صرافی بایننس نیز تحت تاثیر این ماجرا قرار خواهند گرفت و آن‌ها نیز متضرر می‌شوند، چرا که آن‌ها دیگر قادر نخواهند بود مثل سابق با اطمینان کامل ارز دیجیتال خود را سپرده و یا برداشت کنند. ژائو می‌نویسد: "هکرها هنوز هم می‌توانند حساب‌های کاربری خاصی را کنترل کنند و از آن به نفع خود در این مدت استفاده کنند." "ما وضعیت را با دقت نظارت خواهیم کرد و معتقدیم که با وجود حساب‌های غیر فعال شده، انگیزه زیادی برای هکرها برای تأثیرگذاری بر بازار وجود نخواهد داشت. "

دوستان همیشه همراه، با مقاله‌ای دیگر در مورد سرقت 40 میلیون دلار از صرافی بزرگ دنیا یعنی بایننس در خدمت شما بودیم. امید است آنچه ذکر شد برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

تاریخ انتشار 24 اردیبهشت 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر