همراهان گرامی همان طور که می دانید امروزه بیت کوین یکی از خبر های داغی است که ما هر روز چیزی در مورد آن می شنویم. در پست های قبلی در مورد این که چگونه می توانید بیت کوین رایگان بدست آورید اطلاعاتی در اختیار شما قرار دادم.  در صورتی که با روش های انجام این کار آشنایی ندارید می توانید از مقاله های بهترین برنامه های دریافت بیت کوین رایگان و بهترین سایت های دریافت بیت کوین رایگان استفاده کنید. در این پست می خواهم تعریفی از استخراج بیت کوین و روش انجام این کار در اختیار شما قرار دهم. همراه ما باشید ...

پیرو  بیانیه بانک مرکزی در خصوص ممنوعیت ارز های  دیجیتال اعلام میداریم تراپی هیچگونه خدماتی در حوزه خرید و فروش ارز های دیجیتال به مشتریان گرامی نخواهد داشت .

استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ یعنی چه؟

استخراج بیت کوین

به یک سری از فرایند ها که به صورت زنجیره ای انجام می شوند و بعد از آن بیت کوین های جدید آزاد می شوند استراج بیت کوین و یا بیت کوین ماینینگ گفته می شود. این کار توسط هر کسی که دارای دستگاه و یا به عبارتی سخت افزار مناسب و همچنین اینترنت و برق داشته باشد قابل انجام است. این فرآیند ها را می توان شامل بلوک هایی دانست که هر کدام دارای پازل های پیچیده ای است. برای استخراج بیت کوین، هر دستگاه که بتواند این پازل را سریع تر حل کند می تواند ادعای دریافت بیت کوین را داشته باشد. البته انجام این کار برای همه افراد ممکن نیست چرا که دستگاه هایی که باید برای استخراج بیت کوین خریداری شوند، بسیار گران قیمت هستند، و خریداری آن ها برای همه افراد ممکن نیست.

 

چرا باید استخراج بیت کوین انجام دهم!؟

شاید این سوال برای شما مطرح شود با توجه به گران بدون این روش، چرا این روش همچنان هم طرافداران خودش را دارد!؟ با استفاده از این روش شما می توانید بدون این که پول نقدی دریافت کنید، بیت کوین بدست آورد. همان طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد روش های دیگری نیز برای بدست آوردن بیت کوین وجود دارد. البته تمام ارزها تقریبا قابلیت تبدیل به یکدیگر را دارند. البته هدف دوم از استفاده از این روش این است که تنها از این طریق بیت کوین های رایگان وارد بازارهای جهانی می شوند.

 

در استخراج بیت کوین، چه میزان بیت کوین بدست می آوریم!؟

استخراج بیت کوین

مقدار بیت کوینی که شما به ازای هر بلوک و یا در واقع حل هر پازل بدست می آورید در طول سال های مختلف فرق کرده است :

در سال 2009 : 50 BTC

در سال 2012 : 25 BTC

در سال 2016 : 12.5 BTC

سال 2020 به بعد : 6.25 BTC

بر اساس جدید ترین آمارها تا کنون بیش از 16800000 BTC استخراج شده است.

 

اهمیت استخراج بیت کوین :

 یکی از دلایلی که همچنان این روش وجود دارد این است که از پدیده ای به نام دابل اسپندینگ جلوگیری شود. این پدیده به این معناست که شما از یک ارز دیجیتال 2 بار به صورت غیر قانونی استفاده کنید. این مشکل برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد چرا که زمانی که شما به عنوان مثال پولی را برای خرید چیزی استفاده کرده اید، این پول از دسترس شما خارج شده است و دیگر نمی توانید برای خرید چیز دیگری از آن استفاده کنید. اما ارزهای دیجیتال با استفاده از کپی کردن رمز آنها این قابلیت را دارند که 2 بار استفاده شوند. حال می پرسید این موضوع چه ربطی به استخراج بیت کوین دارد!؟ در واقع ماینرها برای انجام هر معامله ای که توسط بیت کوین انجام می شود، رمزها را ثبت می کنند تا از رمز گذاری مشابه جلوگیری شود.

همراهان گرامی امیداورم در این پست اطلاعات کافی در مورد استخراج بیت کوین بدست آورده باشید. همچنین اگر می خواهید در مورد تجهیزاتی که می توانید با استفاده از آن ها بیت کوین استخراج کیند، آشنا شوید می توانید از مقاله استخراج بیت کوین با سخت افزار | تجهیزات لازم برای بیت کوین ماینینگ استفاده کنید. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید از طریق چت آنلاین با مشاوران تراپی در ارتباط باشید. 

تاریخ انتشار 23 بهمن 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
سرمایه گذاری بیت کوین
افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 20000 دلار
پرداخت مستقیم با بیت کوین در مرورگر اپرا
استخراج بیت کوین در ایران
بیت کوین رایگان در علی بابا (Alibaba)
ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند
بیت کوین و لایت کوین
انتقال پول با بیت کوین
خرید بیت کوین
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر