برای کسی که وارد بازار ارز دیجیتال شده است حتی تازه یک روز، باید در مورد برخی از اصطلاحات اطلاعات درستی داشته باشد. برخی از مهمترین اصطلاحات عبارت هستند از : آلت کوین، کوین، توکن، ارز رمز گذاری شده و ... . در این مقاله می خواهیم به توضیحی از این مفهوم ها در اختیار شما قرار دهیم و به این موضوع بپردازیم که آیا توکن و کوین به یک معنا هستند؟ در ابتدا جواب این سوال را می دهم، خیر! ان مفاهیم با یکدیگر متفاوت هستند هر چند که از شما هم انتظار نمی رود که به درستی این تفاوت را بدانید. چرا که به نوعی همه ما در این زمینه تازه وارد محسوب می شویم. اما نگران نباشید. در این مقاله من اطلاعات کاربردی در مورد تفاوت کوین و توکن در اختیار شما قرار می دهم.

کوین چیست؟

کوین چیزی شبیه یک بیت کوین است! که می تواند نام های مختلفی به خود اختصاص دهد که به نوعی آلت کوین نیز شناخته می شود. بنابراین انواع مختلف کوین، مانند لایت کوین نیز چیزی شبیه بیت کوین در نظز گرفته می شوند چرا که تمامی آنها بر اساس یک کد مشابه عمل می کنند و همچنین دارای یک سری خواص مشابه مانند زیر هستند :

  • تعویض پذیر با سایر کوین ها
  • تقسیم بندی به واحدهای کوچکتر
  • قابل قبول برای انجام معاملات مختلف
  • منابع محدود (البته رد مورد برخی از کوین ها این مسئله به خطر افتاده است!)
  • تمام ورژن های یک کوین دارای ارزش مشابه هستند
  • قابل حمل (ساده تر می توان گفت به راحتی قابلیت انجام معامله را دارند.)
  • پایا (به این معنا که بدون اینکه از بین بروند می توان بی نهایت بار از آن ها استفاده کرد.)

تفاوت کوین و توکن

البته ارز دیجیتالی مانند مونرو (Monero) با وجود این که مشابه با کدهای بیت کوین نیست، ولی باز هم به نوعی کوین در نظر گرفته می شود. چرا که دارای فناوری بلاک چین هستند و همچنین خواص بیان شده را دارا هستند. 

برخی مواقع این کوین ها را ارز دیجیتال رمز گذاری شده نیز در نظر می گیرند اما اگر با مفهوم توکن آشنا شوید میبینید که این مفهوم برای همه کوین ها نیز صادق نیست.

توکن چیست؟

توکن به نوعی معنای رمز گذاری را می دهد. دقت کنید ارز دیجیتال رمز گذاری شده نه! رمز گذاری به تنهایی! در واقع توکن سر گروه بلاک چین در نظر گرفته می شود و به نوعی به عنوان یک ابزار برای ارز دیجیتال است. به عنوان مثال شما پروژه Golem را در نظر بگیرید که دارای توکن GNT است. این توکن به نوعی میزبان شبکه ارز دیجیتال اتریوم است که واحد اصلی ارز دیجیتال اتریوم، EtherETH) است. بنابراین توکن را می توان نمادی از فناوری بلاک چین در نظر گرفت.

تفاوت کوین و توکن

 مخاطبان عزیز امدوارم شناخت درستی از مفاهیم و تفاوت کوین و توکن به دست آورده باشید و متوجه شده باشید که به نوعی هر کوین دارای توکن مخصوص به خود است. با استفاده از چت آنلاین سوالات خود را با ما در میان بگذارید!

تاریخ انتشار 06 فروردین 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
سرمایه گذاری بیت کوین
افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 20000 دلار
پرداخت مستقیم با بیت کوین در مرورگر اپرا
استخراج بیت کوین در ایران
بیت کوین رایگان در علی بابا (Alibaba)
ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند
بیت کوین و لایت کوین
انتقال پول با بیت کوین
خرید بیت کوین
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر