مهاجرت برای کار در پکن ، در طی دو دهه ی گذشته تا به حال، در میان افراد، بسیار رایج شده است و این تعجبی ندارد، چرا که بسیاری از اتباع خارجی ترجیح می دهند که وارد این بازار کار بزرگ شوند. با مطالعه ی این مقاله متوجه خواهید شد که علت اینکه افراد زیادی داوطلب مهاجرت کاری به پکن هستند چیست. لطفا تا پایان مقاله همراه ما باشید. شمار قابل توجهی از مهاجران در پکن، کارکنان دیپلماتیک و خبرنگاران خارجی هستند که در بسیاری از سفارتخانه ها و ادارات مطبوعاتی بین المللی در سراسر شهر کار می کنند. سایر مهاجران، به شرکت های سنتی در شعبه محلی به پایتخت فرستاده می شوند. شرکت های چینی و شرکت های بین المللی هر دو اغلب دارای نمایندگی هایی هستند که در پکن فعالیت می کنند. در اینجا چند نکته را برای شما آورده ایم که برای مهاجرت برای کار در پکن به شما کمک خواهد کرد.

نکات مهم برای کار در پکن

مجوز و پیش بینی کار

گرفتن ویزا به علاوه مجوز کار برای چین (به اصطلاح Z ویزا، از کلمه چینی zhíyuán  به معنای "کارمند" گرفته شده است) مرحله ی اصلی دعوت رسمی به کشور چین است. برای ویزا، شما باید مجوز استخدام را از اداره کار و امنیت اجتماعی شهرداری پکن بگیرید. مجوز استخدام به نوبه خود بستگی به پیشنهاد شغلی از سوی یک شرکت چینی دارد که به طور رسمی اجازه استخدام داوطلبان خارجی را صادر کرده باشد. با توجه به پیشرفت فعلی اقتصاد پکن، داوطلبانی که از مهارت ها و تجربیات حرفه ای خاصی برخوردارند، از مزایا ویژه ای برخورد ار می شوند. این حرفه ها شامل مهندسی، تکنولوژی پزشکی، فن آوری زیست محیطی، بخش شیمیایی، داروسازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحقیق و توسعه، حقوق مالکیت معنوی، امور ثبت اختراعات بین المللی و مالی می باشد، البته، مشاوره مدیریت و مهارت های مدیریت پروژه، نیز بسیار پر طرفدار است.

کار در پکن

یافتن کار مناسب در پکن

مشاغل در پکن در وب سایت های تجاری مانند ChinaHR (وب سایت چینی)، تبلیغ می شوند و شغل ها را بها توجه به رشته ی تحصیل یا حرفههای خاص دسته بندی می کنند. علاوه بر این، شما برای یافتن شغل مناسب در پکن باید وب سایت اتاق بازرگانی و صنایع کشور چین را بررسی کنید. تعدادی از این صفحات وب شامل بازار کارهایی است که به طور خاص برای افراد خارجی غیر چینی که علاقه مند به کار در چین هستند، طراحی شده است.

تدریس زبان انگلیسی در پکن

در پکن در طول دو دهه گذشته، فعالیت در شغل آموزش زبان انگلیسی، پدیده ای شایع و رایج بوده است و از آنجایی که بسیاری از شرکت های بین المللی برای ورود به بازار چین و رقابت در این بازار بزرگ داوطلب هستند، جای تعجب نیست که حرفه ی آموزش زبان انگلیسی دارای طرفداران زیادی باشد.

آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی

در حال حاضر بیش از 70 موسسه آموزش عالی در پکن وجود دارد. مهمترین آنها دانشگاه Tsinghua می باشد که یک دانشگاه بسیار رقابتی و مشهور پکن هستند. این دانشگاه، تنها چند هزار دانشجوی بین المللی در سال را جذب و پذیرش می کند. تقاضای رو به رشد تحصیلات عالی و نیز وضعیت رو به رشد چین به عنوان یک قدرت جهانی، منجر به افزایش دانش آموزان چینی داوطلب در زمینه بهبود مهارت های زبان خارجی شده است که این یک فرصتی عالی برای بسیاری از داوطلبان خارجی برای گذراندن دوره های آموزش انگلیسی به عنوان زبان خارجی در چین است.

جالب است بدانید که رقابت برای چنین موقعیت های آموزشی در پکن بیشتر است.

 

عزیزان، از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. امید است مطالب ارائه شده در این مقاله را به کار گرفته و شغل مورد نظر خود را برای فعالیت و کار در پکن بیابید.

بیشتر بخوانید:

چگونگی اخذ ویزای کار سوئد

راحت ترین کشورها برای گرفتن ویزای کار کدامند

گرفتن ویزای کار سنگاپور چگونه است

اخذ ویزای آسان برای کدام کشور هاست؟

10 کشور برتر برای کار کدامند؟

تاریخ انتشار 20 شهریور 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر