می دانید که برای راه اندازی یک کسب و کار که بتوانید درآن موفق عمل کنید باید ابتدا مقدمات کار را فراهم کنید و بعد از اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کردید، در شبکه های اجتماعی به تبلیغ بپردازید، برای رشد و توسعه آن تدابیر لازم را بیندیشید و با تحلیل و آنالیز کسب و کار خود نقاط ضعف و قوت کار را تشخیص دهید و در جهت بهبود نقاط قوت و قدرت بخشیدن به نقاط ضعف تان اقدامات لازم را انجام دهید. اما یکی از الزامات کار شما برای تضمین موفقیتتان این است که طرح  کسب و کار داشته باشید. می دانید چرا؟ در ادامه با تراپی همراه شوید تا برای شما بگوئیم که چرا باید طرح کسب و کار یا بیزینس پلن داشته باشیم؟

چرا طرح کسب و کار داشته باشیم؟

طرح کسب و کار برنامه ای برای تجارت شما است و شروع یک تجارت بدون برنامه کاری اندکی خطرناک است. ما اغلب یک برنامه کسب و کار را به عنوان یک سند واحد تصور می کنیم که این کاملا اشتباه می کنیم. در واقعیت ، با توسعه مشاغل ، برنامه كاری برای هر شغل نیز با گذشت زمان تغییر خواهد كرد و هر كسب و كار خاصی با تغییر اهداف خود می تواند چندین طرح كسب و كار داشته باشد.

طرح کسب و کار

در این بخش از مقاله برای شما دلایلی را عنوان خواهیم کرد که گویای ضرورت داشتن یک طرح کسب و کار برای شروع یک بیزینس است.

برای تست امکان سنجی ایده تجاری خود

نوشتن یک طرح کسب و کار بهترین راه برای تست کردن این است که آیا ایده ای برای شروع یک تجارت مناسب است و امکان اجرای آن وجود دارد؟ به این ترتیب می توان گفت، طرح  کسب و کار به عنوان یک شبکه ی ایمن برای کسب و کار شماست و نوشتن یک طرح کسب و کار می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما شود.

به شغل جدیدتان فرصت موفقیت می دهید

نوشتن یک طرح کسب و کار به شما اطمینان می دهد که شما، هم به اهداف گسترده عملیاتی خود می رسید و هم به امور مالی و جزئیات توجه کافی خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا بازار هدف خود ، پیشنهاد فروش بی نظیر خود و استراتژی های قیمت گذاری بهینه را تعریف کنید، همچنین نحوه تهیه و فروش محصولات خود را برای مشتریان تشریح کنید. علاوه بر این ، تعیین و تهیه بودجه لازم، به تعیین میزان نیازهای سرمایه گذاری و عملیاتی شما کمک می کند.

تهیه وام و تامین بودجه مالی در صورت نیاز

بیشتر مشاغل جدید برای شروع کار و سرمایه در گردش نیاز به یک منبع تامین مالی دارند و بدون داشتن یک طرح کسب و کار که به خوبی توسعه یافته باشد ، امکان دریافت تأمین اعتبار بدهی از موسسات مالی مستقر مانند بانکها یا تأمین سرمایه از طریق سرمایه گذاران وجود ندارد.

طرح کسب و کار

داشتن یک برنامه تجاری به روز ، شانس بسیار بهتری به شما می دهد تا بتوانید پولی را که برای ادامه بهره برداری یا گسترش آن نیاز دارید ، بدست آورید.

برای اینکه برنامه ریزی شغلی قابل مدیریت و کارآمد باشد

اگر می خواهید شروع به کار کنید ، به یک طرح کسب و کار نیاز دارید. مشاغل مختلف، پویا هستند، آنها تغییر و رشد می کنند و با تعیین اهداف جدید ، برنامه تجاری اصلی شرکت نیاز به بازنگری دارد. طرح کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا ببینید بر اثر بازنگری، چه اهدافی برای کسب و کار شما حاصل شده است و چه تغییراتی باید ایجاد شود یا چه مسیرهای جدید برای رشد شرکت شما باید در نظر گرفته شود.

برای جذب سرمایه گذاران

چه بخواهید برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید و چه بخواهید یک سرمایه گذاران را جذب کنید ، باید یک طرح کسب و کار خوب داشته باشید. برای این که یک سرمایه گذار به همکاری با شما علاقه مند شود، به یک سند مکتوب نیاز دارد که بتواند آن را مطالعه کند، قبل از اینکه آمادگی خود را برای انجام هرگونه تعهد جهت سرمایه گذاری ، اعلام کند.

نوشتن یک طرح کسب و کار بسیار وقت گیر است ، اما اگر می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید، نوشتن بیزینس پلن برای آن ضروری است. اگر شغل شما طرح کسب و کار ندارد ، شاید وقت آن رسیده است که این کار را شروع کنید.

از اینکه تا پااین مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

تاریخ انتشار 27 امرداد 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر