هنگامی که برای اخذ ویزای شینگن درخواست می دهیم در بهترین حالت این است که باید منتظر جواب کارشناسی باشید و در بد ترین حالت نیز رد می شویم! در بسیاری از موارد دلیل مشخصی برای رد شدن افراد وجود ندارد و همین موضوع موجب نگرانی بسیاری از افراد قبل از ارسال درخواست اخذ ویزای شینگن است. در این مقاله می خواهیم نکاتی را بیان کنیم که با در نظر داشتن آنها می توانید تا حد زیادی از ریجکت شدن ویزای شینگن خود جلوگیری کنید.

در صورتی که در مورد ویزای شینگن سوالی دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید : 

ویزای شینگن چیست؟

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

تفاوت بین انواع ویزای شینگن چیست؟

پرداخت هزینه ویزای شینگن توسط تراپی 

ریجکت شدن ویزای شینگن

مهمترین عوامل تاثیر گذار در رد شدن یا ریجکت شدن ویزای شینگن :

هدف شما از گرفتن ویزا مشخص نیست.

هنگامی که شما مدارک خود را برای درخواست ویزای شینگن ارسال می کنید باید به طور مشخص هدف خود را از این درخواست مشخص کنید. از طرف دیگر مدارک خود را باید به گونه ای آماده کنید که تاییدی برای هدف شما باشند. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که در مورد یکی از تجربیات سفر خود صحبت کنید. بنا بر تجربه ای که وجود دارد هنگام بررسی مدراک بسیاری از کارشناسان تعجب می کنند که چرا کسی که به هیچ کدام از کشورهای همسایه سفر نکرده است اکنون می خواهد به اروپا سفر کند!

راه حل :

شما باید یک مدرکی تهیه کنید که در آن به این 6 سوال پاسخ دهید :

  1. با چه کسی قصد دارید سفر کنید یا چه کسی را قرار است ببینید؟
  2. قصد انجام چه کاری را در کشور مورد نظر دارید؟
  3. چه زمانی قصد دارید سفر کنید؟
  4. در طول سفر خود کجا می مانید؟
  5. هدف شما از این مسافرت چیست؟
  6. هزینه محل اقامت خود را چگونه تامین می کنید؟

سعی کنید که مدارک شما اثباتی برای پاسخ این سوالات باشند. به عنوان مثال اگر قصد شرکت کردن در یک کنفرانس را دارید حتما دعوت نامه خود را در مدارک بگذارید. یا اگر قصد دیدن خانواه خود را دارید اسناد مبنی بر رابطه خانوادگی را فراموش نکنید.

مدارک مالی خود را درست ارائه نکرده اید.

در این شرایط شما به دلیل این که نتواسنته اید ثابت کنید از پس هزینه های سفر خود بر می آیید رد می شوید. به همین سادگی! این که مدارک شما تا چه نشان دهنده توانایی مالی شما هستند به کشوری بستگی دارد که قصد مسافرت به آن را دارید. به عنوان مثال اگر برای کشور لتونی درخواست داده اید به ازای یک روز 14 یورو و اگر برای کشور سوئیس درخواست داده ای به ازای 1 روز باید 92 یورو داشته باشید.

راه حل :

برای حل این مسئله شما می توانید سابقه ای 1 ماهه از کارت اعتباری خود ارائه دهید که دارای نام و مشخات کامل شما باشد. یا می توانید مدراک کاری خود را ضمیمه کنید که اثباتی برای توانایی مالی شما است.

سندی را به اشتباه ارائه کرده اید!

اگر به هر دلیلی بین مدارکی که شما ارسال می کنید و چیزی که کارشناسان ویزای شینگن بررسی می کنند تضاد وجود داشته باشد، بدون شک رد می شوید. به عنوان مثال اگر شما اسناد هتلی را داده اید که قصد اقامت در آن را دارید مطمئن باشید که کارشناسان برای تایید کردن اسناد شما با هتل تماس می گیرند. پس هیچ چیزی را جعلی نفرسیتد!

راه حل :

برای این که خیالتان راحت باشد در صورت رد شدن ویزا پول خود را از دست نداده اید باید از سامانه رزرو هتل ها استفاده کنید. یا به عنوان مثال اگر در مورد شیوه مسافرت شما و حمل و نقل در کشور مورد نظر سوال کردند و شما جواب دقیقی نداشتید می توانید بیان کنید که برنامه ای برای این کار ندارید و از هر وسیله نقلیه ای که ارزان تر باشد استفاده خواهم کرد!

ریجکت شدن ویزای شینگن

بیمه مسافرتی شما درست نیست.

برای این که شما بتوانید ویزای شینگن را دریافت کنید باید بیمه نامه معتبری داشته باشید که در یکی از کشورهای شینگن قابل استفاده باشد. دقت داشته باشید که بیمه درمانی شما باید در زمان سفر شما اعتبار داشته باشد.

راه حل :

یکی از بیمه هایی که توسط ویزای شینگن تایید شده اند را استفاده کنید. با این بیمه هر اتفاقی که برای شما در طول سفر بیفتد پوشش داده می شود پس داشتن آن الزامی است.

سفارت قانع نشده است که شما بر می گردید!

اگر شما نتوانید سفارت را قانع کنید که بعد از یک مدت زمان مشخص به کشور خود باز می گردید بدون شک رد خواهید شد چرا که هیچ دولتی از مهاجرانی که بدون اجازه در کشور اقامت دارند خوششان نمی آید.

راه حل :

برای این که ثابت کنید باز خواهید گشت باید مدرکی آماده کنید. البته توجه داشته باشید که ارائه بلیط برگشت کافی نیست. به عنوان مثال باید مدارک کاری خود را ارائه دهید تا سفارت را مطمئن کنید بنا به دلایل شرایط زندگی خود در کشور مادر باز خواهید گشت.

اشتباه شده است!

مدارک شما توسط افراد معمولی تایید و یا ثبت می شوند و همه می دانیم که انسان همیشه با خطا همراه است.

راه حل :

به طور کلی نمی توان راه مشخصی را برای پرهیز از این اتفاق معرفی کرد اما بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هنگام پر کردن مدارک بیشترین دقت را به خرج دهید!

 

همراهان عزیز امیدواریم که هیچ کدام از موارد گفته شما برای شما اتفاق نیفتند و بتوانید به راحتی و بدون ریجکت شدن ویزای شینگن خود را دریافت کنید.

 

تاریخ انتشار 23 امرداد 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر