اگر شما دوست عزیز یکی از صاحبان کسب و کار هستید که در شرکت‌تان چندین کارمند را استخدام نموده‌اید، آیا تاکنون در مورد آن‌ها به موضوع رضایت کارمندان فکر کرده اید؟ آیا می‌دانید حس خوب آن‌ها در محل کار چقدر می‌تواند در پیشرفت کسب و کار شما موثر باشد؟ قطعا اهمیت این مسئله بر شما پوشیده نیست و به دنبال راه‌ها و روش‌هایی هستید که بتوانید سلامتی و نشاط را در محل کار به آنها هدیه دهید. برای این منظور شما نیاز به یک برنامه‌ی انگیزشی برای کارمندان خود دارید. در این مقاله در مورد افزایش انگیزه در کارمندان نکاتی را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید با استفاده از آنها حس خوب رضایت و شادمانی در محل کار را به کارمندان خود هدیه دهید.

راه‌ها و روش‌های افزایش انگیزه در کارمندان

در این بخش از مقاله راه‌ها و روش‌هایی را برای افزایش انگیزه در کارمندان برای شما بیان خواهیم کرد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید در کارمندان خود انگیزه ایجاد کنید.

ترویج فرهنگ پیشگیری

یکی از راه‌های افزایش انگیزه در کارمندان ایجاد برنامه‌ی انگیزشی کارمندان در بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌ها با این مشکل مواجه است که آن ها اصرار دارند که فقط در روزهای عادی به حل مشکلات بپردازند و برای روزهای پر از مشکل هنوز چاره‌ای اندیشیده نشده است و این باعث کاهش انگیزه در محیط کار می‌شود. مثلا برای کارمندان خود در فصل زمستان یک گروه پزشکی تدارک ببینید تا از برخی از مشکلات احتمالی که آنها را تهدید می‌کند پیشگیری کنید. ممکن است بگوئید این کار هزینه بر است. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که از آن‌ها بخواهید تا در زمان مناسب در فصل سرما برای واکسیناسیون خود اقدام نمایند. این امر باعث می‌شود کارمندان شما سالم و سلامت باشند، که سلامتی، خود انگیزه‌ای بزرگ برای فعالیت و تلاش است.

افزایش انگیزه در کارمندان

برای کارمندانتان امکاناتی جهت انجام فعالیت‌های ورزشی فراهم کنید

فعالیت ورزشی یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با ابتلا به بیماری است. قطعا این جمله را قبلا شنیده‌اید که می‌گویند عقل سالم در بدن سالم؛ و این به معنای سلامتی کامل در محل کار می‌باشد. برای این منظور، شما می‌توانید برای کارمندان خود محیطی جهت انجام فعالیت‌های ورزشی در نظر بگیرید یا به آن‌ها برای پیاده روی در ساعاتی از روز  انگیزه دهید و مواردی از این قبیل.

تحصیل و کسب دانش را در اولویت قرار دهید

کارمندان باید هر ساله هم از لحاظ شخصیتی و هم از لحاظ مهارت‌ها در زمینه‌ی تخصص‌شان ، پیشرفت کنند و خود را ارتقا بخشند. به طور مثال شما می‌توانید هر ساله دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف جهت ارتقا سطح علمی کارمندان و افزایش مهارت‌های آنها برگزار کنید.

برای کارمندان خود پاداش در نظر بگیرید

با درنظر گرفتن پاداش برای کارمندان خود نشان می‌دهید که اولا به مسائل کاری بسیار اهمیت می‌دهید، ثانیا برای فعالیت‌های مثمرثمر کارمندان خود ارزش قائل هستید. به این ترتیب با در نظر گرفتن پاداش به صورت مادی و یا به صورت ارتقا رتبه و درجه‌ی آنها می‌توانید  انگیزه‌ی شگفت انگیزی در بین آن‌ها ایجاد کنید.

افزایش انگیزه در کارمندان

فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای کارمندان

شما می‌بایست در محل کار شرایطی را برای کارمندان به وجود آورید که در آن محیط فرد احساس امنیت و آرامش داشته باشد و به عنوان اولین و مهم‌ترین نکته در این زمینه می‌تواند به این مورد اشاره کرد که محیط کار باید کاملا تمیز و منظم باشد، و کاملا مشخص است که  توجه به نظافت فردی در نظافت محیط کار بسیار تاثیرگذار است. مورد دیگری که باید به آن توجه داشت فراهم کردن امکاناتی از قبیل : محیطی تمیز و آرام برای صرف غذا، محلی برای استراحت کوتاه مدت در محیط کار و ... است.

دوستان گرامی، با در نظر گرفتن نکات ارائه شده شما می‌توانید شرایطی را برای کارمندان خود فراهم کنید که بتوانید در آنها انگیزه‌ی کافی ایجاد کنید تا بتوانند در محیطی امن و آرام و در نهیایت صحت و سلامت جسم و روح به فعالیت و تلاش بپردازند. به این ترتیب شما نیز از نتیجه‌ کار و تلاش مفید آنها نتیجه‌ی مثبت خواهید گرفت و کسب و کار شما رونق بیشتری پیدا خواهد کرد و باعث سوددهی بیشتر می شود. به این ترتیب هر چه شما پیشرفت بیشتری داشته باشید انگیزه‌ی بهتری برای شما و کارمندان خواهد بود و این چرخه به همین شکل تکرار خواهد شد.

عزیزان از اینکه  تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 06 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر