افرادی که تصمیم دارند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند، چه برای کار و چه برای تحصیل، باید از قوانین و ملزومات زندگی، کار و تحصیل در آن کشورها آگاهی داشته باشند. در صورتیکه تمایل به زندگی و کار قانونی در ایالات متحده را دارید،‌ باید کارتی به نام  گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. مدت زمانی که طول می‌کشد تا بتوانید این کارت را دریافت کنید، متناسب با شرایط هر فرد، متفاوت است. برخی افراد طی چند هفته و برخی دیگر چند سال طول می‌کشد تا بتوانند این کارت را دریافت کنند. اما چه شرایطی باعث دریافت راحت‌تر این کارت می‌شود؟ جهت اطلاع از پاسخ این سوال در ادامه‌ی این مقاله با تراپی همراه باشید تا از ساده‌ترین روش‌های گرفتن گرین کارت آمریکا همراه باشید.

گرین کارت آمریکا یا کارت سبز چیست؟

کارت سبز نام مستعار غیر رسمی برای اجازه‌ی مهاجرت به طور دائم به ایالات متحده آمریکا است. افرادی که دارای کارت سبز هستند مجاز به مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و اقامت در آنجا تا زمان دلخواه خود می‌باشند. این بدان معنی است که هر کسی که مایل به زندگی و کار در ایالات متحده باشد، نیاز به یک کارت سبز دارد تا بتواند محل کار خود را انتخاب کند و بدون هیچ محدودیتی در آمریکا زندگی کند.

گرین کارت آمریکا

درخواست کارت سبز باید از طریق مقامات مهاجرت ایالات متحده در "خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده" (USCIS) انجام شود.

نحوه ی دریافت گرین کارت آمریکا

به طور کلی سه روش برای دریافت کارت سبز وجود دارد که عبارتند از:

  • محل کار
  • پیوند خانوادگی
  • بردن در قرعه کشی گرین کارت (لاتاری)

سریع‌ترین وساده‌ترین راه برای دریافت کارت سبز آمریکا از طریق برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت آمریکا امکان پذیر است. برای دریافت گرین کارت از این طریق همه چیز به کمی شانس بستگی دارد؛ چرا که باید در قرعه کشی آن شرکت کرده و  برنده شوید.

فرآیند عمومی درخواست گرین کارت آمریکا

اقداماتی که باید برای درخواست کارت سبز انجام داد، بسته به موقعیت فردی هر شخص متفاوت خواهد بود. با این حال، در اینجا به فرآیند درخواست عمومی اکثر متقاضیان پرداخته شده است:

  • یک پرونده‌ی مهاجرت برای اقامت دائم در آمریکا ارسال کنید
  • پس از تصویب و موافقت USCIS، باید یک درخواست برای دریافت کارت سبز یا ویزای دائم ارسال نمایید
  • باید برای مشخصات بیومتریک خود نظیر اثر انگشت، عکس و امضا و مصاحبه به نزدیک‌ترین کنسولگری آمریکا بروید

در ادامه‌ی مطلب به ساده‌ترین روش‌های گرفتن کارت سبز آمریکا اشاره شده است.

ساده‌ترین روش‌های گرفتن گرین کارت آمریکا

برای دریافت کارت سبز آمریکا نیاز به چهار روش ساده و رایج است که عبارتند از:

  • خانواده
  • استخدام
  • ویزای تنوع فرهنگی
  • پناهنده

در ادامه به بیان توضیحات مختصری در خصوص هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

گرین کارت آمریکا

خانواده

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای گرفتن کارت سبز از طریق ارتباط با خانواده است. در حالیکه خانواده‌ی شخصی که برای دریافت کارت سبز درخواست کرده‌اند، در آمریکا باشند، سریع‌تر کارت سبز خود را دریافت خواهد کرد.

خانواده به خصوص اگر فرزند زیر 21 سال داشته باشید، ساده‌ترین راه و در کوتاه ترین زمان ممکن برای گرفتن کارت سبز همسن راه است. بنابراین افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند و اعضای خانواده‌ی آن‌ها جزو شهروندان آمریکایی به شمار می‌روند، برای دریافت کارت سبز از این طریق باید،  پرونده‌ی خود را به نام خویشاوندی خارجی ارسال نمایند تا سریعا به کار آنها رسیدگی شود.

اشتغال

هر مهاجر می‌تواند توسط کارفرمای خود مورد حمایت قرار بگیرد، اما اگر شما یکی از بهترین‌ها در کار خود باشید، می‌توانید فرایند دریافت کارت سبز را سریع‌تر طی کنید. اگر در دسته‌ی افرادی نظیر هنرمندان شناخته شده بین المللی، ورزشکاران حرفه‌ای، دانشمندان برنده‌ی جوایز، مدیران و مدیران اجرایی قرار بگیرید، به صورت اولویت کارگران می‌توانید سریع‌تر ویزای خود را کسب نمایید.

بیشتر بخوانید : 

کار در کانادا

ویزای کار آلمان

ویزای تنوع فرهنگی

اگر ملیتی دارید که تعداد کمی از آن‌ها در ایالات متحده وجود دارند، پس می‌توانید در قرعه کشی کارت سبز یا  لاتاری شرکت کنید.برنامه ویزای تنوع مهاجرین بخشی از قانون مهاجرت است و برای 5500 ویزای مهاجرین خارجی که تعداد کمی از کشورشان در ایالات متحده زندگی می‌کنند، در دسترس است.در صورتیکه سابقه‌ی کیفری، نقض قوانین مهاجرت و یا موارد مشابه دیگر را نداشته باشید، می‌توانید برای اخذ این نوع ویزا شانس خود را امتحان کنید.

برای انجام این کار باید در وب سایت امور اداری کنسولگری ایلات متحده آمریکا درخواست دهید و برای اطلاع از نتایج همان سایت را بررسی نمایید.

ویزای پناهندگی

در صورتیکه یک مهاجر فراری از شرایط سخت کشور خود باشید،‌ می‌توانید کارت سبز آمریکا را برای مدت یک سال دریافت کنید. این راه یکی از سریع‌ترین روش‌های گرفتن کارت سبز آمریکا است. برای اقامت دائم در ایالات متحده، باید حداقل یک سال از تاریخی که به شما پناهندگی داده شده بگذرد، سپس می‌توانید فرم درخواست اقامت خود را ارسال نمایید.

در کل باید بدانید که گرفتن کارت سبز کار آسانی نیست، حتی اگر در زمره دسته بندی‌های بالا نیز قرار گرفته باشید، هنوز هم نیاز به تشریفات اداری ومدارک و فرم‌های لازم است تا بتوانید فرایند دریافت کارت سبز را کوتاه‌تر کنید.

از توجه و همراهیتان بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

 

تاریخ انتشار 11 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر