همانطورکه شما عزیزان از این موضوع آگاهی دارید، برای سفر به هر کشور خارجی، می بایست قبل از سفر، کلیه ی پیش بینی های لازم را انجام داد، زیرا عزیمت به کشوری دیگر و سکونت و ادامه ی زندگی در محلی که قبلا تجربه ی زندگی در آن کشور را نداشته اید و نیز با قوانین و شرایط آن به خوبی آشنایی ندارید، می تواند ریسک بزرگی باشد. پس، عقل حکم می کند تا قبل از اقدام برای سفر، اطلاعات لازم و کافی به دست آورید و یکی از مهم ترین مواردی که شما که حتما قبل از سفر باید در مورد آن بدانید، مسئله ی بیمه است. در این مقاله قصد داریم در مورد بیمه ی کانادا برای شما مطالبی را عنوان کنیم. در صورتی شما نیز جز داوطلبان سفر به کانادا هستید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

انواع بیمه ی کانادا

انواع مختلف بیمه در کشور کانادا وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید از جمله : بیمه ی خطوط اعتباری، بیمه ی مسکن، بیمه ی خودرو، بیمه ی سلامتی بیمه ی وام های شخصی و ... کافیست شما نوع خدماتی که می خواهید برای بیمه گذار شرح دهید، در این صورت آن ها شما را برای انتخاب بیمه ی مناسب با خواسته های شما راهنمائی خواهند کرد.

بیمه ی کانادا

بیمه ی اتومبیل

جالب است بدانید که قوانین بیمه ی اتومبیل برای هر ایالتی در کشور کانادا، از ایالت دیگری متفاوت است. به طور مثال برخی از انواع بیمهخ ها خسارت مال . جانی، هر دو را تحت پوشش خود قرار می دهند. برخی ممکن است در ابالات دیگر فقط بیمه ی مالی و یا فقط بیمه ی جانی را تقبل کنند.

این نکته را هم باید بدانید که در صورت تمایل به انجام رانندگی، بیمه نمودن اتومبیل شما اجباری خواهد بود و مالک می بایست خودرو خود را بیمه نماید.

بیمه ی منزل

مالکان منازل مسکونی، ملزم به بیمه نمودن منزل مسک.نی خود می باشند. اما مستاجران در قبال بیمه کردن منزلی که فقط در آن ساکن هستند، هیچ مسئولیتی ندارند. بیمه ی منزل مسکونی نیز، درمناطق مختلف کانادا، متفاوت است. به طور مثال برخی از انواع بیمه ی منازل مسکونی، بیمه ی مسئولیت مدنی را نیز بر عهده می گیرد. مثلا اگر بر اثر آسیبی که به منزل شما وارد شده است، به منزل مسکونی مجاور شما نیز آسیبی وارد شود، این نوع بیمه خسارت وارده به منزل مسکونی همسایه را نیز تقبل خواهد کرد.

مواردی که تحت پوشش بیمه ی منزل مسکونی کشور کانادا قرار دارد

مواردی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، تحت پوشش بیمه ی منزل مسکونی کشور کانادا  می باشد

  • سرقت
  • اسیب های ناشی از حوتدث غیر مترقبه نظیر : تند باد، تگرگ، رعد وبرق و...
  • خرابی اتصالات و لوله ها
  • آتش سوزی
  • و موارد دیگری را که نیاز دارید تحت پوشش بیمه قرار بگیرد نیز می توانید به عنوان تبصره در بیمه نامه ی خود قید نمائید.

بیمه ی کارت های اعتباری

بیمه ی کارت های اعتباری یک نوع طرح جالب حفاظتی و البته مفید است که برای افراد اختیاری است و توسط موسسه مالی و اعتباری در کشور کانادا پیشنهاد و ارائه شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این طرح این است که به هنگام پیری و یا از کار افتادگی، چنانچه کارت اعتباری خود را بیمه نموده باشید، شرکت بیمه در کانادا، چیزی بین 5 تا 10 درصد حقوق ماهیانه ی شما را بین 10 تا 24 ماه پرداخت خواهد کرد و واضح است که، هر چه میزان موجودی کارت شما بیشتر باشد، میزان مبلغ واریزی از سوی شرکت بیمه بیشتر خواهد بود.

عزیزان با مقاله ای دیگر تحت عنوان"نکات مهم در مورد بیمه ی کانادا " در خدمت شما بودیم. از همراهی شما تا پایان این مقاله، صمیمانه سپاسگزاریم. سوالات و مشکلات خود را با در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید :

آسان ترین راه برای مهاجرت به کانادا

هر آنچه که در رابطه با تحصیل در کانادا باید بدانید

اخبار و قوانین جدید شرایط مهاجرت به کانادا 

تاریخ انتشار 30 شهریور 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر