معمولا مهاجرت به یک کشور دیگر، به نظر می رسد ساده باشد اما در واقع تصمیم گیری در این خصوص، دشوار است. مخصوصا زمانی که شروع به جستجو در بین کشورها می کنید تا مناسب ترین آن ها را انتخاب نمائید، پیچیده هم می شود. از سال های گذشته تا به حال، کشور کانادا به یک مکان محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. بنابراین برای افرادی که ممکن است به این موضوع علاقه مند باشند، می خواهیم مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص یا اصطلاحا اسکیل ورکر (Skill Worker) را توضیح دهیم که توسط آن می توانید به کانادا وارد شوید و اقامت آن را بگیرید. کانادا دارای بازار کار و فرصت های فراوانی است. اگر بتوانید به این کشور مهاجرت کنید، شما و خانواده تان از کیفیت بالای زندگی بهره مند خواهید شد.

کانادا این امکان را فراهم می کند تا افرادی که به اندازه کافی ماهر و با تجربه در برخی از مشاغل خواسته شدند هستند بتوانند اقامت این کشور را بگیرند. این برنامه بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) که توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ایجاد شده است، عمل می کند. CRS سیستمی بر اساس امتیاز است که کاندیداهای مهاجرت را به میزان مشخصی از سن، تحصیلات، توانایی زبان و تجربه کاری رتبه می دهد. مقیاس آن از 0 تا 1200 امتیاز است، اما در واقع اکثر افرادی که درخواست می کنند، امتیازشان جایی بین 300 تا 450 است.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

در سال 2016، 33،782 نفر برای مهاجرت به کانادا از طریق کار دعوت شدند. نحوه انتخاب آنها به این صورت است که امتیازات افراد با یکدیگر مقایسه می شود و نامزدها با بیشترین امتیاز دعوت می شوند. در آخرین برنامه مهاجرت و شهروندی کانادا، بالاترین امتیازی که افرادی که دعوت نامه دریافت کردند، توانستند کسب کنند 413 امتیاز بود. اگر کنجکاو هستید تا با معیارهای واقعی و یک ابزار دستی برای کمک به شما در تخمین زدن امتیازتان کمک کند با ما همراه باشید.

واجد شرایط کار در کانادا باشید

قادر به اثبات این باشید که شما پول کافی برای حمایت از خود و وابستگان تان را پس از ورود به کانادا دارید

توانایی زبان

یکی از راه های کسب امتیاز بالا پذیرفته شدن در مهاجرت به کانادا از طریق کار داشتن نمره بالا برای یکی از زبان های رسمی انگلیسی و فرانسوی است. اعتبار نتایج تست شما نباید بیش از دو سال از روزی که برای اقامت دائم درخواست می کنید، گذشته باشد.

پیشنهاد کار از کانادا

مورد دیگر این است که پیشنهاد شغلی خوبی از کانادا داشته باشید. این مورد 50 امتیاز اضافی به شما می دهد ( و در بعضی موارد تا 200 امتیاز). اما اگر پیشنهاد کاری ندارید اصلا نگران نباشید. عوامل موثر دیگری نیز وجود دارند که میتوانند به شما در کسب رتبه بالاتر کمک کنند.

تجربه کاری

مورد بعدی تجربه کاری شما می باشد که باید با توصیف در NOC مطابقت داشته باشد. حداقل 1 سال تجربه کاری ماهر تمام وقت (یا معادل آن) داشته باشید. تجربه کاری شما باید به صورت تمام وقت و یا ساعت آن معادل نیمه وقت باشد. تمام وقت حداقل 30 ساعت در هفته است. شما باید طی 10 سال گذشته تجربه کاری داشته باشید.

این عوامل بخشی از یک شبکه امتیاز بندی است که استفاده می شود. شما برای هر کدام از این عوامل، امتیاز کسب می کنید. امتیاز کلی شما نشان خواهد داد که آیا واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق کار هستید یا خیر. 

 

متخصصان ما در تراپی، آماده پاسخگویی به سوالات شما گرامیان هستند.

تاریخ انتشار 18 آبان 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر