همانطور که می‌دانید در گذشته انسان‌های اولیه برای برقراری ارتباط با یکدیگر با مشکلات بسیاری مواجه بودند؛ تا اینکه روش‌هایی را اختراع کردند اما به کارگیری برخی از آن‌ها بسیار سخت بود؛ مثلا استفاده از دود، یا تولید انواع صدا و... . تا اینکه زبان اختراع شد و از آن پس برقراری ارتباط انسان‌ها با یکدیگر بسیار آسان‌تر از قبل شد. به طور کلی از آن‌جا که انسان موجودی اجتماعی است، نیازمند برقراری ارتباط با همنوعان خود در جامعه به بهترین شکل ممکن می‌باشد. همچنین هنگام سفر به دیگر کشورها مهم‌ترین مسئله، راهی برای برقراری ارتباط با سایر افراد است. از آنجا که بیش از 7000 نوع زبان در دنیا وجود دارد و تسلط به همه‌ی آن‌ها کار بسیار دشواری است، خوب است حداقل با زبان های بین المللی و اصلی دنیا آشنا شویم تا به این ترتیب با یادگیری برخی از  آن ها بتوانیم خود را به یک ابزار ارتباطی قدرتمند مجهز کنیم.

همانطور که گفته شد در دنیا بیش از 7000 نوع زبان مختلف وجود دارد. در اروپا مردم با بیش از 230 زبان مختلف صحبت می‌کنند. در کشورهای آسیایی نزدیک به 2000 زبان مختلف موجود است. در گینه‌ی نو با جمعیتی حدود 3.9 میلیون نفر، مردم با بیش از 830 زبان مختلف صحبت می‌کنند. در این مقاله رایج‌ترین زبان‌های مورد استفاده در دنیا را برای شما بیان خواهیم‌کرد.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا چیست؟

چینی

طبق آمار به دست آمده از وب سایت Ethnologue از حدود 1.2 میلیون نفر افراد بومی، 1 میلیون آن‌ها به زبان ماندارین صحبت می‌کنند. این جمعیت شامل مردمان چین، تایوان، سنگاپور، مالزی و جوامع بزرگ در برونئی، کامبوجیه، اندونزی، لائوس، جزایر موریتیو، مغولستان، فیلیپین، روسیه، تایلند، انگلستان، ایالات متحده، ویتنام و فرانسه می‌باشد.

اسپانیایی

ممکن است تعجب کنید که بیش از 400 میلیون از افراد دنیا زبان اسپانیایی، زبان مادری‌شان است که این عدد بیشتر از زبان انگلیسی اسست. دومین زبانی که در دنیا بیشتر از همه مورد استفاده قرار می‌گیرد، زبان اسپانیایی است. این زبان رسمی بخش بزرگی از کشورهای آمریکای لاتین، اسپانیا و دیگر بخش های آمریکای شمالی می‌باشد.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا

انگلیسی

از میان زبان‌های بین المللی و اصلی دنیا ، انگلیسی سومین زبانی است که به عنوان زبان اصلی، در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. حدود 360 میلیون نفر در کل دنیا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. این زبان به زبان کسب و کار، سفر و زبان ارتباطات بین المللی معروف است.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا

هندی

با اینکه در هند بیش از 23 زبان رسمی وجود دارد، اما زبان اصلی در این کشور زبان هندی/اردو است که در برخی از مواقع به عنوان زبان هندوستانی از آن یاد می‌شود.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا

عربی

امروزه بیش از 250 میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان عربی صحبت می‌کنند. اما می‌بایست به این نکته توجه کرد که زبان عربی تنها یک زبان نیست بلکه، گویش های مختلفی از این زبان در میان افراد بومی وجود دارد که همه ی آن  گویش‌ها جز زبان عربی محسوب می‌شود، با اینکه کاملا متفاوت هستند.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا

پرتغالی

پرتغال به علت وجود مستعمراتش، زبان خود را به جهان تحمیل کرد. بنابراین، زبان پرتغالی رتبه ششم را در جهان دارد و بیش از 215 میلیون نفر در سراسر جهان، در برزیل، گائو، آنگولا، موزامبیک، کیپ ورد، گینه بیسائو، سائوتومه و پرینسیپا و ماکائو به این زبان صحبت می‌کنند.

زبان های بین المللی و اصلی دنیا

سایر زبان های بین المللی و اصلی دنیا که در رتبه های بعدی قرار دارند عبارتند از :

• زبان بنگالی در رتبه‌ی هفتم : در بنگلادش، بخشی از هند (زبان کلکته) و در جزایر اندامان، بیش از  170 میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند.

• زبان روسی در رتبه‌ی هشتم : حدود 130 میلیون نفر از مردم جهان، زبان مادری‌شان، زبان روسی است. براساس برآورد سال 2010، زبان روسی هشتمین زبان پرطرفدار جهان است.

• زبان  ژاپنی در رتبه‌ی نهم : تقریبا 130 میلیون نفر از افرادی که در ژاپن زندگی می کنند، زبان مادری‌شان، ژاپنی است.

• زبان پنجابی در رتبه‌ی دهم : 100 میلیون از افراد ساکن در مناطق خاص هند و پاکستان به این زبان سخن می‌گویند. همچنین موفقیت‌های زیادی در زمینه‌ی موسیقی به این زبان وجود دارد.

بیشتر بخوانید :  

معرفی چند اپلیکیشن بازی یادگیری لغات انگلیسی

معرفی بهترین اپلیکیشن ها برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) قسمت اول

معرفی بهترین اپلیکیشن ها برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) قسمت دوم

در این مقاله شما عزیزان را با زبان های بین المللی و اصلی دنیا آشنا کردیم. چنانچه قصد سفر کرده‌اید، خوب است به این نکته توجه نمائید که یکی از الزامات سفر این است که بتوانید با زبان رایج آن کشور با مردمان آن مکان ارتباط برقرار کنید. پس توصیه می‌شود ابتدا در مورد کشور مربوطه به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات کافی در هر زمینه به خصوص در مورد زبان آن مکان به دست آورید تا در سفر به مشکل جدی برنخورید.

عزیزان از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله ممنون و سپاسگزاریم. لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

تاریخ انتشار 05 دی 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر