اگر به خاطر داشته باشید، چند ماه پیش استخراج ارز دیجیتال توسط دولت ایران ممنوع اعلام شد. این قانون باعث شد که بسیاری از افراد که در این زمینه کار می کردند دچار ضرر های زیادی شدند. اگر در این مورد اطلاعات لازم را ندارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

با استفاده از استخراج ارز دیجیتال، کاربران این امکان را داشتند که بدون قابلیت ردیابی کردن معاملات، هر کاری می خواستند در فضای مجازی انجام دهند. همین مسئله چالش اصلی برای حکومت ایران سات. زمانی که شما با ارز دیجیتال کار می کند، به دلیل این که این ارز غیر قابل ردیابی است به شما این فرصت را می دهد که هر کار غیر قانونی را بدون هیچ گونه نگرانی انجام دهید. به عنوان مثال پول شویی!

استخراج ارز دیجیتال

از طرف دیگر اگر این ارز دییجتالی که در حساب شما است به هر دلیلی از حسابتان خارج شود و یا دزدیده شود دیگر قابل ردیابی نیست و در نتیجه شما برای همیشه سرمایه خود را از دست خواهید داد.

به دلیل این که پایه اصلی فعالیت ارز دیجیتال در اینترنت است، وجود هکر ها نیز مسئله غیر قابل اجتنابی است پس نیاز است که هر کسی که در زمینه استخراج ارز دییجتال کار می کنید باید خیلی مراقب تهدید های اصلی در این زمینه باشد. به همین دلیل است که دولت ایرن تصمیم گرفته است که ارز دیجیتال محلی را ایجاد کند تا در سایه قوانینی که توسط دولتمردان تعیین می شود شروع به فعالیت کند و به نوعی امنیت بیشتری برای سرمایه افراد تامین نماید.

اما این روز ها با توجه به مشکلات اقتصادی که ایران به دلیل تعیین تحریم های مختلف با آن رو به رو است، باید به دنبال روش های جدید برای انجام معاملت تجاری با سایر کشورها بود. به دلیل تحریم هایی که امریکا برای ایران در نظر گرفته است ما دیگر قادر به انجام معاملات تجاری با استفاده از دلار نیستیم چرا که کشورهای مورد نظر نمی توانند از طریق سیستم های بانکی معتبر، هزینه را به ایران پرداخت نمایند. به عنوان مثال کشور هند پیشنهاد داده است که برای پیش بردن انجام معاملات تجاری می تواند به جای پرداخت پول، کالاهایی مانند برنج به ایران صادر کند. استفاده از این روش ها با توجه به این که ما اکنون در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم چندان منطقی به نظر نمی رسد.

استخراج ارز دیجیتال

همین مسائل و مشکلات باعث شده است که دولت تصمیم بگیرد با استفاده از راه اندازی صنعت استخراج ارز دیجیتال، معاملات خود را با استفاده از این ارز الکترونیکی انجام دهد تا به نوعی تحریم ها را دور زده تا در تامین هزینه های خود دچار مشکل نشود.

تصمیم به شناخته شده استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک صنعت توسط سه سازمان فناوری و اطلاعات، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اعلام شده سات که البته هنوز به رسمیت شناخته نشده است. اما چیزی که به وضوح قابل دیدن است این است که همین اعلام تصمیم ایران در رابطه با صنعت استخراج ارز دیجیتال باعث بالا رفتن قیمت ناگهانی بیت کوین در صرافی ها شده است.

تاریخ انتشار 24 شهریور 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر