آیا می دانید برای اینکه رئیس خودتان باشید و به اهداف خود دست یابید چه کارهایی باید انجام دهید؟ میدانید یک کار آفرین موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا به شروع کسب و کار مناسب برای خود فکر کرده‌اید؟ به نظر شما برای ایده پردازی باید از چه چیزهایی الهام بگیریم و اصلا چگونه باید ایده پردازی کنیم؟ فکر می‌کنید شروع کسب و کار شخصی چه سختی‌هایی دارد؟ چرا 75 درصد از استارتاپ ها با شکست مواجه می‌شوند؟ در ادامه با تراپی همرا باشید تا شما را با ایده پردازی و راه‌های موفقیت در کارآفرینی آشنا کنیم. راه اندازی یک شرکت می‌تواند یکی از هیجان انگیزترین و جالب‌ترین فرصت‌ها در زندگی هر شخص باشد. اگر از ریسک‌ها و اضطراب‌های موجود در این مورد آگاهی دارید و هنوز به دنبال تحقق رویای کارآفرینی هستید پس با ما همراه باشید تا از استراتژی‌ها و توصیه‌های گفته شده در ادامه مطلب استفاده کنید.

نحوه شروع کسب و کار بدون پول

  1. یک ایده‌ی استارتاپ پر سود را شناسایی کنید
  2. ایده خود را بررسی نمایید
  3. یک بنیانگذار پیدا کنید
  4. مقدار وجه مورد نیاز برای شروع کسب و کار خود را از بنیانگذار دریافت کنید
  5. کسب و کار خود را شروع کنید

شروع کسب و کار

شما نمی‌توانید یک کارآفرین بدون ایده و خلاقیت باشید. در ادامه به برخی از تکنیک‌های خلاق برای فکر کردن به یک محصول یا سرویس اشاره شده است.

شناسایی یک ایده استارتاپ سودمند

  1. از دوستان وآشنایان خود سوال کنید که چه چیزی موجب آزار آنها شده و وقت‌شان را تلف می‌کند.

یک بنیانگذار همیشه از نا امیدی‌ها و محرومیت‌ها الهام می‌گیرد. به عنوان مثال ایده‌ی Uber از مشکلاتی که برای گرفتن تاکسی ایجاد شده بود، گرفته شد. ایده‌ی Venmo از مشکلاتی که برای پرداخت به وجود آمده بود، گرفته شد. UNTUCKit برای رهایی از دردسرهای چروک پیراهن و دکمه‌های پایین آن که بد می‌ایستد، ایجاد شده است.

 با در نظر داشتن این موضوع، مشکلات روزمره‌ی دوستان خود را بپرسید و مسائلی را که روز به روز آنها را تحریک می‌کنند را دنبال کنید. سپس فهرستی از این مشکلات تهیه کنید و به این فکر کنید که توانایی حل کدام یک از این مشکلات را دارید.

  1. آمادگی برای آینده

در دنیای امروز مردم روز به روز به محصولات متنوع‌تر و بیشتری برای زندگی خود نیاز دارند. به عنوان مثال با ایجاد اپلیکیشن‌هایی مانند Uber و Lyft تقاضا برای یک برنامه‌ی دیگر  که قابلیت نشان دادن ارزان‌ترین قیمت در لحظه را داشت، افزایش یافت.

برای جلوتر بودن از دیگران و ارائه ایده‌های خلاقانه، باید روند پیش‌بینی‌های مربوط به صنعت و بازار را مطالعه کنید یا از نشریات پیش بینی روند جهانی مثل Trend Hunter و Springwise کمک بگیرید. سپس از خود بپرسید: "در صورتیکه این پیش بینی‌ها درست باشند، چه ابزاری برای تجاری کردن آنها لازم است؟"

  1. آنلاین باشید

بررسی آنچه که دیگران با آن روبرو شده و ایجاد کرده‌اند، می‌تواند یک راه عالی برای ایده پردازی و ساخت چیزهای جدید دیگری باشد.

به سایت Hunt سر بزنید، این سایت دائما در حال به روز رسانی جدیدترین برنامه‌ها، وب سایت‌ها و بازی‌ها می‌باشد، از این رو با مشاهده این برنامه‌ها می‌توانید از آنها الهام بگیرید. سایت  Kickstarter نیز برای ایده گرفتن از محصولات فیزیکی بسیار مناسب است.

شروع کسب و کار
  1. انجام کارهای با کیفت‌تر و ارزان تر

همیشه نیاز به ایجاد یک فکر خلاقانه و جدید نیست. اگر شما می‌توانید محصولی که وجود دارد را با قیمت کمتر و کیفیت بهتری عرضه کنید، مشتریان زیادی خواهید داشت. از این رو می‌توانید برای این کار فهرستی از چیزهایی که استفاده می‌کنید را بنویسید سپس آن را بررسی کنید تا اگر امکان بهبود هر یک از این موارد باشد، هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

  1. تمرکز بر یک دسته‌ی در حال رشد

می‌توانید در دسته‌ای از محصولات فعالیت کنید که برای شما مجذوب کننده‌اند اما جنبه‌ی رقابتی ندارند.

به گفته‌ی یکی از استراتژیست‌های معروف، بهتر است از صنایعی مانند اسباب بازی که به شدت چالش بر انگیز است، اجتناب کنید. زیرا افرادی که در این زمینه کار می‌کنند با تجربه هستند و ایده‌های خلاقانه‌ای برای ساخت اسباب بازی دارند. سعی کنید بر روی محصولات و دسته‌هایی تمرکز کنید که در حال رشد هستند و همچنین شما قادر به ایده پردازی در این زمینه‌ها می‌باشید.

در این مقاله نحوه ی شروع کسب و کار و چگونگی شناسایی یک ایده استارت اپ سودمند را برای شما بیان کردیم. چنانچه مایلید با مطالب بیشتری در این زمینه آشنا شوید، ما را در قسمت دوم این مقاله دنبال نمائید.

تاریخ انتشار 14 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر