در مقالات قبلی ما در سایت تراپی، با برخی از وب سایت‌ها در حوزه‌های مختلف آشنا شده‌اید. به طور مثال وب سایت والمارت برای خرید آنلاین، وب سایت استک اورفلو برای یادگیری ترفندهای برنامه نویسی، وب سایت اتوسورف برای کسب درآمد و بسیاری موارد دیگر. در این مقاله نیز قصد داریم شما را با یکی دیگر از وب سایت‌های بسیار مفید به نام ردیت (Reddit) آشنا کنیم. پس با تراپی همراه شوید.

معرفی وب سایت ردیت (Reddit)

ردیت (Reddit) از جمله وب سایت‌هایی است که در آن اطلاعات بسیاری در حوزه‌ی تکنولوژی به اشتراک گذاشته می‌شود و در واقع با عنوان انجمن ردیتیکی نیز شناخته می‌شود. همانطور که گفتیم، عمده اطلاعاتی که در ردیت (Reddit) اشتراک گذاری می‌شود مربوط به حوزه‌ی تکنولوژی است اما اطلاعات مربوط به سایر حوزه‌ها را نیز می‌توانید در این انجمن مشاهده کنید.

اگر با ردیت (Reddit) آشنایی ندارید، در ابتدا محیط آن برای شما کمی گیج کننده به نظر خواهد آمد، پس برای اینکه با مشکل مواجه نشوید ادامه‌ی این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

ردیت (Reddit)

ردیت (Reddit) چگونه کار می‌کند؟

ردیت (Reddit) در مرکز خود یک وب سایت به اشتراک گذاری اجتماعی  دارد. این انجمن در اصل با ارسال لینک‌ها، عکس‌ها، متون و ... توسط کاربران ساخته می‌شود و هر کاربر می‌تواند به اطلاعات کاربران دیگر رای بدهد. به این ترتیب بهترین محتوا در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیرد؛ در حالی که محتواهای با رای کمتر در رتبه‌ی پائین‌تر قرار می‌گیرد.

در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد نحوه‌ی عملکرد این وب سایت پرداخته‌ایم.

عملکرد وب سایت ردیت (Reddit)

ردیت (Reddit) یک وب سایت بسیار بزرگ است، اما به هزاران زیرمجموعه‌ی کوچکتر تقسیم می‌شود که ساب ردیت (subreddit) نام دارد. هر subreddit در واقع یک بخش از ردیت است که به موضوع خاصی اختصاص داده شده است. البته این را بدانید که هم ردیت و هم ساب ردیت‌ها دارای قوانین خاص خود می‌باشد.

زمانی که شما به صفحه‌ی اصلی ردیت (Reddit) وارد می‌شوید، پست‌های معتبری از ساب ردیت‌ها را می‌توانید مشاهده کنید و برای باز کردن آن‌ها و خواندن و دیدن تصاویر در اندازه‌ی کامل و ثبت نظرات، می‌توانید بر روی آن‌ها کلیک کنید.

رای دهی به پست‌ها در ردیت (Reddit)

در کنار هر پست در ردیت (Reddit) عددی را مشاهده می‌کنید که این عدد امتیاز مربوط به آن پست را نشان می‌دهد. در کنار آن دو علامت فلش وجود دارد یکی رو به بالا و یکی رو به پائین. با استفاده از این فلش‌ها می‌توانید به محتواها رای بدهد که به این ترتیب با علامت رو به بالا به امتیاز پست اضافه می‌شود و با علامت رو به پائین از امتیاز آن کم می‌شود.

با هر امتیاز مثبت به یک پست در ردیت (Reddit) در حقیقت می‌خواهید نشان دهید که محتوای موجود در این پست ارزشمند است و خوب است که توسط افراد دیگر نیز مورد مطالعه قرار گیرد.

به کاربرانی که در ردیت (Reddit) پست‌ها را اشتراک گذاری می‌کنند، ردیتور گفته می‌شود. وقتی که یک ردیتور پستی را در ردیت قرار می‌دهد که امتیاز بالایی می‌گیرد، وب سایت به او یک نمره می‌دهد به نام کارما (Karma) که این نمره در پروفایل او نشان داده می‌شود. هر چه پستی رای مثبت بیشتری گرفته باشد، در صفحه‌ی ابتدایی ردیت (Reddit) قرار می‌گیرد.

ردیت (Reddit)

چگونه از ردیت (Reddit) استفاده کنیم؟

حتی اگر به قرار دادن پست در ردیت (Reddit) علاقه‌ای نداشته باشید، می‌توانید از پست‌هایی که دیگران در این انجمن قرار می‌دهند، استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

برای استفاده از وب سایت ردیت (Reddit) مراحل زیر را دنبال کنید.

  • ابتدا به وب سایت ردیت (Reddit) وارد شوید و بر روی گزینه‌ی sign up در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. ایمیل خود را به عنوان نام کاربری وارد کرده و یک پسورد نیز انتخاب کنید.
  • حال به حساب کاربری خود وارد شوید و لاگین کنید، حالا صفحه‌ی ردیت از بخش پست‌های محبوب، وارد صفحه‌ی مربوط به شما سوئیچ می‌شود. در این صفحه کلیه‌ی پست‌های محبوب ساب ردیت‌های مربوط به شما که در آن اشتراک گرفته‌اید، برای شما نشان داده می‌شود.
  • اگر مایل بودید پستی را به اشتراک بگذارید، می‌توانید در سمت راست صفحه، بر روی گزینه‌ی Create Post کلیک نموده و پست جدید خود را در آن قرار داده و به اشتراک بگذارید.

وب سایت ردیت (Reddit) می‌تواند منبع فوق العاده‌ای برای مطالعه و کسب اطلاعات مفید باشد.

بیشتر بدانید : کسب درآمد از وب سایت Upwork

از توجه و همراهی‌تان بسیار سپاسگزاریم.

تاریخ انتشار 15 دی 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر