شبکه‌های اجتماعی این روزها از محبوبیت خاصی برخوردار شده‌اند به طوری که در ابتدا اگر کاربران، آن را تنها به عنوان یک سرگرمی در نظر می‌گرفتند، هم اکنون به عنوان ابزارهای مهم برای بازاریابی با استفاده از استراتژی های مناسب، تبلیغات، جذب مشتری و...محسوب می‌شود. اما در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی نیز عواملی وجود دارند که به سوء استفاده از امکانات مهیا شده در فضای مجازی می‌پردازند و بسیاری از آن‌ها در زمینه‌ی نشر اخبار دروغ و بی‌اعتبار تبحری ویژه دارند. اما به تازگی خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه اینستاگرام به منظور حل این مشکل اقداماتی صورت داده است و تصمیم به جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام نموده است. درادامه با تراپی همراه شوید تا در خصوص این خبر اطلاعات بیشتری بدانید.

جزئیات خبر جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام

بر اساس خبر منتشر شده، چند روز پیش در فیسبوک و اینستاگرام حساب کاربری (اکانت) برخی از افرادی که در زمینه نشر اخبار سیاسی فعالیت داشتند، بلوکه شد. در این خصوص تیم اینستاگرام از برنامه‌های جدید خود در زمینه ی جلوگیری از نشر اکاذیب خبر داده است.

جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام

به منظور جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام ، این شبکه‌ی اجتماعی تصمیم گرفته است که به جای اینکه پست‌های این چنینی را پاک نماید، از روش‌های اعتبارسنجی اخباری که قرار است منتشر شود، استفاده کند و پس از اینکه درستی سنجی صورت پذیرفت، آن خبر در اینستاگرام منتشر شود.

حدود سه سال پیش، یعنی در سال 2016 مدت زمانی کوتاهی پس از اینکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد، به منظور جلوگیری از اخبار کذب، فیسبوک در شبکه‌ی اجتماعی خود  برنامه‌ای ترتیب داد  تا با استفاده از آن سیستمی راه اندازی شود که بتواند قبل از انتشار خبر در شبکه اجتماعی فیسبوک و بازدید توسط میلیاردها کاربر، ابتدا مورد سنجش قرار گیرید و پس از تائید صحت و اعتبار آن، خبر منتشر شود.

اینستاگرام نیز تصمیم گرفته است که همین روش را پیاده سازی کند و به این ترتیب کلیه‌ی مطالب و اخباری که از اعتبار ساقط شود و دروغ شناخته شود، در نتایج جستجوی هشتگ‌ها ظاهر نمی‌شود و کاربران نمی‌توانند آن ها را مشاهده کنند و همچنین در تب اکسپلور ظاهر نخواهند شد.

در مصاحبه‌ای که پوینتر با یکی از مسئولین اینستاگرام داشته است، وی بیان کرده است که : اینستاگرام دارای برنامه‌ی ویژه‌ای می‌باشد که با استفاده از آن از انتشار تصاویر و مطالب جعلی، به طور خودکار جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام

مشکلاتی که در برنامه‌های جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام و فیسبوک دیده می‌شود

در حالی که بسیاری از کاربران از شنیدن این خبر بسیار مسرت بخش، خوشحال شده‌اند اما برای آن‌ها نگرانی‌هایی نیز وجود دارد. این نگرانی‌ها به دلایل زیر است :

  • مشکل اول : اینستاگرام و فیسبوک، هر دو به جای اینکه خبر دروغ را به طور کامل پاکسازی کنند، نمایش آن را محدود می‌کنند و برای نشان دادن آن محدودیت قرار داده‌اند. به این ترتیب چنانچه به حساب کاربری یک منتشر کننده‌ی خبر ورود پیدا کنید، پست‌های آن را که شامل اخبار جعلی نیز می‌شود را هم می‌توانید ببینید.
  • مشکل دوم : مشکل دیگری که وجود دارد در مورد پست‌های مشکوک است. در مورد این چنین پست‌هایی فیسبوک و اینستاگرام هر دو عملکرد مشابهی ندارند. در فیسبوک اگر خبری مشکوک به نظر برسد، سیستم قبل از ارسال آن به کاربر هشدار می‌دهد. اما در اینستاگرام این امکان وجود ندارد و ممکن است حساب کاربری شخصی برای ارسال یک خبر مشکوک نیز بلوکه شود.

به این علت این سیستم‌های درست سنجی که به منظور جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام و فیسبوک طراحی شده‌اند نیز چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌اند. با این وجود فیسبوک در تیم مدیریت فیسبوک در مدت زمان انتخابات میان دوره‌ای آمریکا، اتاق جنگی تشکیل دادند برای جلوگیری از نشر خبرهای کذب و طبق شواهد موجود در انتخابات دوره بعدی نیز برنامه‌ای مشابه خواهند داشت.

دوستان عزیز و گرامی امیدواریم با ارائه مطالب ذکر شده در این مقاله در خصوص خبری در مورد جلوگیری از نشر اکاذیب در اینستاگرام ، توانسته باشیم رضایت شما همراهان همیشگی مان را جلب نموده باشیم.

از اینکه همواره با ما هستید کمال تشکر و سپاس را داریم. دوستان عزیز اگر پس از مطالعه‌ی مقالات ما در زمینه‌های مختلف، با هر گونه شوال یا مشکلی مواجه شدید، با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با مادر میان بگذارید.

تاریخ انتشار 23 اردیبهشت 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر