شما قوانین مهاجرت به کانادا را می دانید؟ آیا با نحوه سرمایه گذاری در کانادا آشنا هستید؟ یا به دنبال کار در کانادا می‌گردید؟ آیا مایل به دریافت یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی هستید؟ از چه راه‌هایی  برای دریافت کار در کانادا اقدام کرده‌اید؟ جهت اطلاع از نحوه‌ی دریافت پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی با تراپی همراه باشید.

گرفتن پیشنهاد شغلی خارج از کشور

اکثر ما نمی‌توانیم از طریق اینترنت به بحث در مورد نحوه‌ی استخدام و فرصت‌های حرفه‌ای در آینده بپردازیم و بسیاری از ما توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین تحصیل در دانشگاه‌های گران قیمت کانادا را نداریم. اکثر مردم باید از کشوری که فعلا در آن زندگی می‌کنند برای یافتن کار در کانادا اقدام کنند، این سخت‌ترین قسمت ورود به کانادا است و هیچ راهی برای راحت‌تر کردن آن نیست.

آیا شما نیازمند پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا هستید؟

بزرگترین مانع برای اکثر افرادی که سعی در مهاجرت به کانادا دارند، "پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی" است. با این حال بعضی از افراد نیازی به پیشنهاد شغلی برای کار در کانادا ندارند. این افراد را می‌توان به گروه‌هایی که در ادامه مطلب گفته خواهد شده، تقسیم کرد :

پیشنهاد شغلی
  • حرفه‌ای هایی که نیازی به اجازه کار ندارند
  • مشاغلی مانند "خوداشتغالی"
  • مشاغل خاص مانند "کارگرماهر"
  • صاحبان کسب وکار و سرمایه گذاران
  • جوانان در "تعطیلات کاری"
  • شرکت‌های بین المللی نقل و انتقال از کشورهای خاص
  • همسران کارگران و دانشجویان موقت
  • همسر / شریکی که در اقامت دائم حمایت می‌شود

با این حال اگر شما در یکی از این گروه‌ها قرار نگیرید، باید پیشنهاد شغلی برای کار در کانادا داشته باشید، حتی اگر شغل شما معاف از LMIA باشد.

گرفتن پیشنهاد کار
 

تعدادی از روش‌های ارائه پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی در حالی که شما در خارج از کشور هستید وجود دارد که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

شبکه

صادقانه بگویم،ساده‌ترین راه برای دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی، افراد و آشنایان موجود در آنجا هستند. آیا شما در کانادا خانواده یا دوستی دارید؟ آشنایی با افرادی که در کانادا هستند ساده‌ترین راه برای تضمین یافتن کار است. آیا این پیشنهاد شغلی خوب است یا نه، این سوال به این موضوع بستگی دارد که آیا کارفرمای آینده شما می‌تواند ارزیابی اثرات مثبت بازار کار (LMIA،LMO) را داشته باشد یا خیر. LMIA اجازه کار از طرف وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا جهت اجازه استخدام کارگران خارجی به کارفرمایان است. در این مجوز قید شده است که هیچ شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد، جهت دریافت آن کار مناسب نیست. و اینجایی است که دانستن افراد مناسب کمک نمی کند. بنابراین اگر دوست شما کسی را می‌شناسدکه نیاز به یک دستیار مدیریت جدید دارد،اما تعداد زیادی از مدیران آن منطقه از کانادا بیکار باشند،طبق قانون LMIAشما احتمالا از شانس بیش‌تری برای دریافت کار برخور دارید.

آژانس‌ها

یکی دیگر از روش‌های یافتن کار در کانادا تماس با آژانس‌های متعدد به خصوص آنهایی که بیشتر روی حرفه شما متمرکز هستند. کارفرمایان به طور فزاینده‌ای با تکیه بر این شرکت‌های استخدام خارجی یا headhunters به دنبال یافتن استعدادهای پنهان هستند. سازمان‌های زیادی وجود دارند که تمایل بیشتری به استخدام کارگران خارجی دارند، اما بعضی  از آنها نیز میلی به استخدام اتباع خارجی ندارند.

کارفرما

شما همیشه می‌توانید با استفاده از ایمیل به کارفرمایانی که به استخدام افراد ماهر با مهارت‌های شما نیاز دارند، درخواست بدهید. از این رو می‌توانید به وب سایت‌های کارفرمایان و پست‌های شغلی آنها سر بزنید.  اگر ثابت کنید که یک داوطلب عالی هستید، مهم نیست که در کجا زندگی می‌کنید.

منابع آنلاین

این کار راحت‌ترین و در دسترس‌ترین راه ممکن است اما شاید یافتن شغل در آن سخت باشد؛ چرا که این سایت‌ها برای همه‌ی کانادایی‌ها که به دنبال کار می‌گردند نیز قابل دسترس است و از این رو اولویت آنها در یافتن و پذیرش شغل در این سایت‌ها بیشتر است.

پیشنهاد شغلی

بانک کار

کارفرمایان و اشخاصی که به صورت آنلاین به دنبال کار می‌گردند، می‌توانند به صورت رایگان از این سایت استفاده کنند. در آن لیست معتبری از شغل‌هایی که شما توانایی انجام آن را دارید، قرار داده شده است. با این حال بسیاری از کارفرمایان سمت مورد نظری که می‌خواهند را در این فهرست قرار نمی‌دهند؛‌ مخصوصا اگر از منابع آنلاین دیگری برای این کار استفاده کنند.

لینکدین

شبکه‌های اجتماعی نیز اخیرا پا به این عرصه گذاشتند و قسمتی را به یافتن کار اختصاص داده‌اند. اگر از لینکدین برای یافتن کار استفاده نکرده‌اید باید ابتدا در این سایت ثبت نام کنید. بسیاری از کارفرمایان از این شبکه اجتماعی به عنوان راهی برای ارزیابی افراد با استعداد و مشتریان استفاده می‌کنند.

دیگر سایت‌های شغلی

Indeed لیست مشاغل موجود را از تمامی سایت‌های دیگر کامپایل می‌کند و از این رو می‌توانید تا تنها با یک بار جست و جو، شغل مورد علاقه خود را بیابید و وقت خود را تلف نکنید. دو مورد دیگر از بهترین و محبوب‌ترین سایت‌های شغلی کاناداMonster و Workopolis هستند. بسیاری از سایت‌های کاریابی دیگر در کانادا وجود دارد ولی اگر از Indeed برای این کار استفاده کنید، همه‌ی موارد مهم را پوشش می‌دهید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم در صورت هر گونه سوال یا انتقاد با ما تماس بگیرید.

تاریخ انتشار 10 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر