۲۰ درصد تخفیف ویژه افتتاح حساب پی‌پال | کد تخفیف PP99400

چاپ مقاله به ویژه در جوامع علمی، امری مهم است. به ویژه  اگر تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاهی با سطح بالا باشید به طور یقین، چاپ مقاله در یک مجله علمی به گوش شما خورده است.معمولا برای چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها نیاز به پرداخت هزینه هایی می باشد. برای چاپ مقاله در مجلات غیر ایرانی، پرداخت هزینه به راحتی انجام نمیگیرد. چرا که امکان پرداخت این هزینه با کارت شتاب ممکن نیست. در این جا به هر آنچه که در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی و غیر ایرانی نیاز است، میپردازیم. با تراپی همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خرید با ویزا کارت و مسترکارت

هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی

هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی

در هنگام انتخاب ژورنال مناسب برای انتشار مقاله، به راحتی میتوان از تنوع در ژورنال ها و همچنین هزینه های چاپ، سرگیجه گرفت. در اینجا، ما با تمرکز بر هزینه های قبل و بعد از پذیرش که ممکن است برای شما به عنوان یک نویسنده اهمیت داشته باشد، خلاصه ای از متداول ترین هزینه های ارسال و انتشار مقالات را بیان میکنیم. اگر قصد شما برای چاپ مقاله در مجلات علمی جدی است باید از انواع هزینه های پیش رویتان آگاه باشید.

هزینه های قبل از پذیرش

هزینه ارسال (داوری):

تمامی مجلات ممکن است در زمان ارسال نسخه خطی برای آن ها، هزینه ای برای تامین مخارج سر مقاله و مدیریت بازبینی دقیق، دریافت کنند. ممکن است این هزینه، برخی از نویسندگان را از ارسال مقاله بازدارد. چرا که ژورنال های بسیاری هستند که این کار را رایگان انجام میدهند. با این حال، چنین هزینه ای مزیت هایی همچون کاهش رقابت در بررسی و پذیرش مقاله و به دنبال آن تسریع در چاپ مقاله را به دنبال دارد. همچنین کیفیت و تاثیر گذاری ژورنال نیز افزایش خواهد یافت. چراکه تنها نویسندگانی که از کیفیت مقاله خود اطمینان دارند و میدانند که محتوای ژورنال مناسب کار آن ها میباشد، حاضر به پرداخت چنین هزینه ای هستند، در نیتیجه کیفیت مقالات ارسالی افزایش یافته و سرعت چاپ و داوری مقالات بالا میرود.

حق عضویت:

برخی ژورنال ها معمولا هزینه ای را برای حق عضویت دریافت میکنند. میتوان این هزینه را بعد از پذیرفته شدن مقاله پرداخت کرد که در آن صورت هزینه آن افزایش میابد.

 

 هزینه های پس از پذیرش

این هزینه ها یا به صورت مستقل یا بعدا با هزینه های انتشار تعیین میشوند.

هزینه های چاپ رنگ و صفحه:

برای تأمین هزینه چاپ و به ویژه چاپ رنگی ، برخی مجلات سنتی به ازای هر صفحه (اغلب از 100 تا 250 دلار) و یا به ازای هر رنگ (هر یک در حدود 150-1000 دلار) هزینه دریافت میکنند. برای دانستن قیمت دقیق، باید ریز هزینه ها را از خود ژورنال مربوطه جویا شوید. در برخی موارد نادر، مواد تکلیمی، یک قیمت واحد یا به ازای هر مورد هزینه ای در بردارند (معمولا بین 150 تا 500 دلار)

هزینه انتشار:

این هزینه ها، که توسط برخی مجلات open access پس از پذیرش دریافت می شود، به عنوان هزینه های انتشار یا هزینه های پردازش مقاله (APCs) نیز شناخته می شوند. این هزینه مواردی چون هزینه مدیریت بازنگری، تهیه نسخه خطی (برای مثال کپی کردن)، تولید ژورنال (به عنوان مثال طرح)، دسترسی آزاد به نشریات و میزبانی، نمایه سازی و بایگانی کردن را شامل میشود.

درمجموع ، هنگام انتخاب ژورنال برای ارسال نسخه اولیه، مجموعه ای از این هزینه های پیش و پس از پذیرش نباید شما را سریعا از اقدام بازدارد. به ویژه اگر دامنه و محتوای ژورنال کاملا مناسب کار شما باشد. شما قبل از هر کاری باید از خود بپرسید که آیا واقعا این ژورنال مناسب تحقیقات من هست؟ آیا با اهداف انتشار من سازگاری دارد؟

هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی

 پرداخت هزینه در ایران

از انجایی که برای ایرانیان پرداخت های ارزی با کارت شتاب ممکن نیست، برای پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی و خارجی باید به دنبال راه حلی دیگر باشند. تیم تراپی به کمک روش های مختلف این کار را برای شما گرامیان ممکن ساخته است. شما میتوانید با خرید مستر کارت و ویزا کارت از تراپی و یا واگذاری مرحله پرداخت به تیم ما در سریع ترین زمان و به راحت ترین شکل اقدام به پرداخت نمایید. تیم تراپی با انجام پرداخت های ارزی، معادل ریالی آن را از شما دریافت خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی در مورد نحوه پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی با تیم پشتیبانی تراپی در ارتباط باشد.

تاریخ انتشار 28 اسفند 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر