هک پی پال : چگونه جلوگیری کنیم؟امروزه پی پال یکی از رایج ترین روش های معاملات مالی در اینترنت می باشد. متاسفانه همین موضوع باعث نفوذ آسان هکرها به این سیستم شده است. به همین علت برای هر کاربر پی پال دانستن اینکه چگونه اکانت پی پال خود را امن نگه دارد مهم است. با مطالعه این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا با راه و روش جلوگیری از هک پی پال با نرم افزارها و ایجاد ایمیل با پسورد قوی آشنا شوید. 

جهت افتتاح حساب پی پال فول وریفای شده به همراه مدارک و سیم کارت و وی پی اس رایگان کلیک کنید .

هکرها چگونه به حساب شما نفوذ کرده و آن را هک می کنند؟

در متن زیر تیم تراپی، رایج ترین روش هایی که مجرمان به منظور شکستن حساب و هک پی پال استفاده می کنند را ارائه کرده است:


•    زمانی که شما یک فایل  با ضمیمه آلوده از دوست یا یک فرد غریبه دریافت میکنید، نرم افزار keylogger بر روی کامپیوتر شما نصب می شود. زمانیکه شما هرکلیدی از صفحه کلید را فشار می دهید یک داده به سیستم فرد هکر  توسط اینترنت منتقل می شود که هکر می تواند با تجزیه و تحلیل، کلمه عبور را استخراج کند.


•    اگر آنها رمز عبور حساب پی پال شما را از keylogger به دست آوردند، کار انجام شده است. با این حال، اگر آنها فقط رمز عبور ایمیل شما را به دست آورند، آنها می توانند به وب سایت پی پال بروند، درخواست تنظیم مجدد رمز عبورکنند، و پس از آن به منظور بازیابی رمز عبور جدید حساب پی پال شما به ایمیلتان بروند.


•    یکی دیگر از تاکتیک های شایع تر، ارسال "فیشینگ" ایمیل ها به هزاران نفر می باشد، که در این حالت یک ایمیل مبدل به ایمیل رسمی پی پال برای شما فرستاده می شود. شما روی لینک کلیک میکنید و به وب سایت جعلی پی پال وارد می شوید، وارد ایمیل شده و رمز عبور را میزنید، شما وارد این بازی شده اید. 

راه و روش جلوگیری از هک پی پال


1) چگونه از هک پی پال توسط ایمیل فیشینگ جلوگیری کنیم؟


تکنیک فیشینگ یکی از رایج ترین روش ها برای فریب افراد بسیاری توسط ارسال ایمیل است. در اینجا یک نمونه از ایمیل های فیشینگ را ملاحظه میفرمایید. (ما روزانه حدود دو تا سه عدد از این ایمیل ها را دریافت می کنیم)

هک پی پال
به هر حال، اگر این ایمیل توسط یک هکر برای شما ارسال شود اگر ماوس را بر روی لینک آن ببرید (بدون آنکه بر روی آن کلیک کنید) شما لینک آن را مشاهده می کنید.

فیشینگ-پی پال

مطابق تصویر، لینک نشان دهنده سایت " orionresidence.com " میباشد و سایت واقعی www.Paypal.com نیست. در هر صورت اگر چه لینک این دکمه شما را به سایت www.Paypal.com میبرد اما امن ترین روش برای اینکه هک پی پال نشوید این است که هرگز بر روی ایمیل های اینچنینی کلیک نفرمایید. اگر می خواهید حساب پی پال خود را چک کنید یک مرورگر جدید باز کرده و مستقیم به سایت پی پال رفته و لاگین کنید.


2) چگونه از هک پی پال توسط یک پسورد قوی محافظت کنیم؟


دراین قسمت برای جلوگیری از هک پی پال، تیم تراپی به شما توصیه می کند یک ایمیل جدید ساخته و آن را برای حساب پی پال خود استفاده کنید و اصلا آن ایمیل را برای هدف های دیگر به کار نبرید. درصورتی که تمایل به ایجاد حساب پل پال دارید می توانید با مطالعه مقاله آموزش ساخت و ایجاد حساب پی پال به صورت گام گام و تصویری، اکانت پی پل خود را ایجاد کنید. همانطور که میدانید بعد از ایجاد حساب نیاز است که آن را وریفای کنید تا بتوانید اکانت کاربری پی پال خود را فعال کنید. برای وریفای کردن حساب پی پال خود بدون هیچ مشکلی می توانید بر روی مقاله آموزش مراحل وریفای کردن حساب پی پال به صورت گام به گام و تصویری کلیک کنید.

در صورتی که بخواهید اکانت پی پال و وریفای خود را ایجاد کنید، تیم تراپی در کمترین زمان ساخت حساب پی پال و ثبت سفارش وریفای حساب پی پال را انجام می دهد:

افتتاح حساب پی پال                                                          وریفای کردن حساب پی پال


بیشتر هکرها در شبکه های اجتماعی یا وب سایت هایی مشابه eBay به جستجوی ایمیل هایی که از اکانت پی پال استفاده میکنند پرداخته. سپس توسط ایجاد سایت های جعلی (فیشینگ)، یا کمپین های ایمیل ویروسی، پسورد شما را پیدا می کنند.
اگرچه تغییر پسورد پی پال و تغییر پسورد ایمیل و استفاده کردن از ترکیب حروف کوچک و بزرگ، اعداد و استفاده از نشانه های خاص مانند (#) حدس زدن پسورد شما را سخت تر می کند برای داشتن اکانت پی پال با امنیت قوی تر، از کلیدهای امنیتی استفاده کنید. مطالعه مقاله ساخت پسورد قوی به شما کمک می کند تا بتوانید پسوردی قوی برای خود انتخاب کنید. برای این روش زمانی که وارد اکانت پی پال خود می شوید در قسمت بالا بر روی “Security Center” کلیک کرده. در سمت چپ از منوی باز شده بر روی “Security Tools” رفته. سپس شما محتوای “Paypal Security Overview” را که مشابه با تصویر زیر است را  ملاحظه می فرمایید. 

قوی-رمز-پی پال
زمانی که بر روی “Get Yours Now” کلیک میکنید، یکی از گزینه های" hardware key " یا " mobile key " را میتوانید انتخاب کنید. یکی از تفاوت های این دو گزینه در رایگان و پولی بودن آن است. " mobile key " به صورت رایگان می باشد.


3) نگهداری داده ها در مکان امن با استفاده از برنامه های قابل حمل


یکی دیگر از روش هایی که ازهک پی پال شما محافظت می کند استفاده از thumbdrive با یک مرورگر وب قابل حمل که بر روی آن نصب شده و به صورت مستقیم بر روی thumbdrive  اجرا می شوداست. این روش، اکانت پی پال شما را امن نگه می دارد و از هک پی پال جلوگیری می کند. در شکل زیر ما به اکانت پی پال با استفاده از ورژن قابل حمل فایرفاکس که بر روی thumbdrive اجرا می شود وصل شده ایم.

برنامه های قابل حمل پی پال

در این روش همه فایلها و تاریخچه آنها بر روی thumbdrive ذخیره می شود و نه بر روی کامپیوتر شخصی شما. همچنین از اطلاعات شما در برابر نفر دیگری که از کامپیوترتان استفاده میکند محافظت می کند.


4) استفاده از نرم افزار Anti-Keylogger برای امنیت بیشتر


Keylogger ، یک وسیله سخت افزاری و یا یک برنامه کوچک نرم افزاری است که هر کلیدی را که کاربر از طریق صفحه کلید می فشارد و کاراکتر ورودی نظیر آن را زیر نظر گرفته و به صورت مخفیانه ثبت می کند. برای مقابله با این موضوع، بهترین و امن ترین روش استفاده از نرم افزارهایی مانند SnoopFree privacy shield می باشد.
رویکرد دیگر برای دور زدن صفحه کلید به طور کامل با استفاده از یک صفحه کلید قابل حمل بر روی صفحه نمایش برای ورود به حساب پی پال مطابق با تصویر زیر می باشد.

keyboard-paypal

اگر شما کامپیوترتان را از هرگونه برنامه  Keylogger پاک کنید، از باز کردن حساب پی پال خود با استفاده از ایمیل های جعلی جلوگیری کنید، پسورد قوی بر روی اکانت خود بگذارید و از کلیدهای امنیتی برای اکانت خود استفاده کنید، شما پی پال خود را از هک شدن محافظت کرده اید.

 

  • با استفاده از تمامی این ابزارها، یک هکر فقط با بمب اتمی میتواند این دیوارهای امنیتی را از بین برده و هک پی پال شما را انجام دهد.
1396/01/27
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان